Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a szerelem, és tarthat-e...

Mi a szerelem, és tarthat-e örökké?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdésemre kaptam válasz helyett kioktatásul, hogy nem tudom mi a szerelem, és igenis tarthat örökké.

Kérnék szépen definíciókat, mert úgy látszik h.lye vagyok és nem tudom mi az, és eddig elkerült ez az életérzés, illetve lehet, hogy ahhoz is h.lye vagyok, hogy örökéletűvé tegyem. Az utóbbira is szeretnék receptet kapni. :-) Kérlek okosítsatok ki :-))


2011. jún. 29. 20:05
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
66%

Akkor ide is leírom: örökké tartó szerelem nincs, ha kémiailag nézzük, mert a szerelmet vegyületek, hormonok okozzák, ami nem marad meg örökké, lecsitul egy idő után.

Átalakul az egész egy más érzéssé, amit hívhatunk szerelemnek, de nem lenne pontos meghatározás.

2011. jún. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Hohó, a plátói szerelem tarthat a sírig. :)


Na,de én nem tudom, ez engem is foglalkoztat. Definiálni kellene a szerelmet először is, mert a gond mint látszik ott van, hogy valakinek az a pont már szerelem, és itt a vége, míg másnál mások a határai, amit ő még annak tart,érez.

Amit ennyire nem tudunk meghatározni, arról többet nagyon nem tudunk mondani. Mert van szeretet, vágy, szenvedély, szerelem, akarat, etc...

2011. jún. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
32%

Nem tudom ki pontoz, de vicces, hogy mindenkinek a válasza "sz*r", ami nem hisz a sírig tartó szerelemben....A véleményem kérdezték, nem a tanácsom kérték. Az lehetne hasznos, vagy nem, a véleményem nem!

Örökké tartó SZERELEM nincs, max szeretet, vonzódás, megbecsülés. Pszichológia és kémia az egész. Tudományos alapon nincs, az hogy kinek a kijével fordult elő, mindegy.

2011. jún. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:

A szerelem az amikor a szíved egyszerre dobban a nagy Ő-vel. Nem tudod őt kitörölni a szívedből állandóan csak rajta jár az eszed. A szerelem az amikor például matekórán ülsz és a matekképletbe is őt képzeled bele... A szerelem az amikor ezt érzed: "Micimackó és Malacka: -Pont jókor jössz mert ez a nap legjobb része. -Melyik az a rész? -Az amikor te meg én MI leszünk." :)

Hogy tarthat e örökké?! Persze hogy tarthat csak tenni is kell érte valamit. Például nem elég mondani hogy szeretlek hanem érezni is kell!! :)

2011. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

12:10 :))

Ez a Micimackós idézet hányszor eszembe jutott már! :)

De én módosítanám az utolsó mondatod, így:

"Például nem elég mondani hogy szeretlek hanem tenni is kell érte!"

2011. júl. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

16:42 igazad van :)

tenni is kell érte :)

köszönöm hogy kijavítottál :)

2011. júl. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!