Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a szerelem, és tarthat-e...

Mi a szerelem, és tarthat-e örökké?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdésemre kaptam válasz helyett kioktatásul, hogy nem tudom mi a szerelem, és igenis tarthat örökké.

Kérnék szépen definíciókat, mert úgy látszik h.lye vagyok és nem tudom mi az, és eddig elkerült ez az életérzés, illetve lehet, hogy ahhoz is h.lye vagyok, hogy örökéletűvé tegyem. Az utóbbira is szeretnék receptet kapni. :-) Kérlek okosítsatok ki :-))


2011. jún. 29. 20:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
örökké tartó szerelem sosincs csak sírig tartó.örökké senkisem él.max ha halál után még együt vannak valahogy.
2011. jún. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
bocs utolso sórt nem olvastam el.
2011. jún. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

A három fogalom: fellángolás, szerelem, szeretet igen közel áll egymáshoz, és sokan nem is tudják megkülönböztetni.

Igazi, önzetlen szerelem szerintem nem nagyon létezik. A legtisztább formában talán tinikorban élheti át az ember, mikor még nem csalódott, így maximálisan bízni mer a szívében és érzéseiben, az esetek nagy százalékában viszont belekeveredik a birtoklási vágy és a féltékenység, ami megmérgezi az egészet. Idősebb korban az ember már tudja, hogy ez nem túl jó dolog, addigra már viszont nem homályosítja el annyira az érzés, ésszel is képes gondolkodni, és folyamatosan mérlegeli jól működik-e az a kapcsolat, amiben él. Magyarul feltételekkel szereti a párját.. (aki pedig rosszul működő kapcsolatban is megmarad, az megint nem a szerelem számlájára írható, inkább szükség vagy lelkibaj)

Így tehát kijelenteném, a szerelem relatív, mindenkinek mást jelent, de ahogyan azt nagy általánosságban értik, úgy csak a könyvekben létezik:)

2011. jún. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
50%

IstenFerfi válasza:


reálisan látod a dolgokat. sokan tündérmesékben élnek és azt hiszik h minden kapcsolat örök életű. ha örökké tartana minden szerelem akk nem lenne ennyi válás és szakítás.

2011. jún. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"ha örökké tartana minden szerelem"

Ki mondta, hogy mind örökké tart?

2011. jún. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:29


Persze mert nem tudják meg tartani a saját kis világukat és nem mellesleg rossz párt választanak és elhamarkodottak!

2011. jún. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Hogy örökké tartó szerelem van-e, azt élő ember nem tudhatja, de hogy sírig tartó van, az biztos :) A lényeg, hogy a szerelmet gondozni kell, mint egy virágot. Ha figyelünk a párunkra, törekszünk a közös probléma megoldásra, és szemmel tartjuk, hogy miért szerettünk bele, akkor életünk végéig fenn maradhat. Az embernek félre kell tennie az önzőségét közben. Lehet, hogy neked most éppen rossz kedved van, vagy feszült vagy, de akkor sem szabad elhanyagolni a párunkat! Ugyanez vica versa. Mindig éreztetni kell vele, hogy ő a legfontosabb ember az életünkben, és gyermek mellett is időt kell szakítani a kettesben levésre. Nagyon sokan elkövetik azt a hibát, hogy elfelejtik miért is vannak együtt, csak együtt kelnek fekszenek. A nagymamámék nagyon jó példa erre. Több, mint 50 év után is egymás karjaimban alszanak el, még mindig bókolnak egymásnak. Látszik rajtuk, hogy szerelmesek :)
2011. jún. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
90%
Én férfi vagyok és hiszek az sírig tartó szerelemben,mert tudom hogy a világban ott van valahol a másik felem aki csak rám vár és én ő rá!Én pontosan ezért nem állok össze minden féle jött menttel hogy éppen legyen valakim!Türelem türelem rózsát terem!
2011. jún. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
38%
Nincs az a férfi, aki 30-40 évig képes egy nőt kívánni szexuálisan. Ezt az igényt ki is szokták elégíteni. A mai társadalomban már létezik szerelem félrelépéssel is, de sokan ezt cáfolják. Nekem a szerelembe nem fér bele a félrelépés, úgyhogy szerintem nincs örökké tartó szerelem. A fejlődéspszichológia is alátámasztja azt, hogy a férfi nem akad le egy nőnél élete végéig szexuálisan. Ha 40 éves vagy, mikor összejöttök, lehet, hogy sírig fog tartani, de gyerekkortól halálig tuti nincs őszinte szerelem...
2011. jún. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Utolsó, nagyon tévedsz :) Mondom példának a nagyszüleimet. Nagypapám a hűség mintapéldánya, nagymamámmal vesztette el a szüzességét 17 évesen, és azóta is szerelmesek, sosem feküdtek le mással. Nem tudom miért ilyen nehéz elhinni. Attól, mert sokan nem teszik, még létezik.
2011. jún. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!