Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 gyerekkel nincs pénzünk...

2 gyerekkel nincs pénzünk élelmiszerre. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon megszorultunk anyagilag, egyszerűen nem jövünk ki hónap végéig a fizetésünkből (hitelek). Két kiskamasz gyerkőcünk van.


Ilyenkor mi a teendő? Kihez fordulhatunk?


Én gondoltam arra, hogy eladhatnám néhány bútorunkat/ruhánkat, de a férjem hallani sem akar róla.


Nekem csak apukám van, aki szintén napról napra él. A férjem szülei is. Egy rokonunk sincs! Ill. keresztszülők vannak, a férjemékét most tették ki a munkahelyről, az enyémekkel nincs kapcsolat.


Nagyon elkeseredtem.


Köszönöm!


Ui.: net azért van, mert egyetemre (is) járok. Hűségszerződéses régről. Csak, mert ezzel szokták kezdeni.


2011. jún. 28. 14:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Akkor lehet, hogy közgyógyellátási igazolványt is kéne kiváltanotok, és akkor egy pár gyógyszer annak a terhére is mehet (a keretig ingyen van!). Ezt a háziorvos tudja megmondani, az igazolást is asszem ő adja hozzá.


Azért remélem, meggyógyul a férjed, vagy legalábbis jelentős javulást lehet elérni az állapotában!!! Jobbulást neki!

2011. jún. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm is Chron beteg, nála már volt 2 műtét, és jól van most épp. :) Ő is sokat költött dokira, gyógyszerekre... Szóval tényleg sokba kerül, ez biztos.
2011. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
85%
Szia. Jujj de ismerős a probléma. Én úgy spóroltam rengeteget mikor nem volt munkám, hogy árubemutatóra jártam. Olyanra,ahol olyanokat adtak, hogy mosószer, kv. 2 évig nem vettem sem mosószert, sem öblitőt, és 1,5 év kv-t. Rengeteget jelentett anyagilag. Rendelni meg ugye nem muszáj. Ez csak egy ötlet. Akkor kérj az önkormányzatnál rendszeres gyermekvédelmit. Akkor ingyen van az iskolai étkeztetés. + (nem tudom máshol hogy van, nálunk igy) nyári szünet elején kapsz 60 kg!!! élelmiszet. Ebben benne van egy zsugor liszt, cukor, van benne szörp, keksz, tészta, 5l olaj, 1 karton tej, tartós szalámi, stb. Meg még + kaptunk kézpénzt karácsony előtt, meg iskolakezdés előtt. Jah, és a tankönyvek is ingyen voltak. Komolyan nagy segitség volt. Lehet persze, hogy nálatok másképpen osztják el a pénzt, de érdemes megpróbálni.
2011. jún. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Közgyógyigazolványt akartam én is javasolni. Nekem asztmásak a gyerekek, és bizony nagyon jól jön, mert a gyógyszerek nagyon sokba lennének. De igy még néhány gyógyszert kiválthatunk közgyógyra. Pl. algopiryn, meg egyébb megfázások gyógyszerek, görcsoldók, stb.
2011. jún. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
47%
Én pedig érdeklődnék tőled,hogy milyen idős gyermekeid vannak és milyen neműek...
2011. jún. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Egy 10 és egy 12 éves lány.
2011. jún. 28. 15:30
 17/21 A kérdező kommentje:
Ez miért fontos?
2011. jún. 28. 15:32
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan én látom, nem ma-holnap fog megoldódni a problémátok. Mindenképpen beszélj a bankkal, lehet, hogy inkább az az átmeneti(!) megoldás, hogy a futamidőkkel variáltok.
2011. jún. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
58%
Keress meg különböző nagyobb vállalatokat, nincs-e valami "mismás" munka, amért pénzt lehet kapni. Pl nyomdai munkák, raktárakban pakolászni, ilyesmik.
2011. jún. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon sok családban napi probléma ez. Ahova fordulhatsz:önkormányzat, családsegítő, vöröskereszt-és szinte minden településen van valamilyen jótékonysági szervezet-nálunk is van,és havi rendszerességgel élelmiszercsomagot osztanak rászoruló családoknak. Ha van a környéken kisebb bolt, pékség, zöldséges ott is érdeklődhetsz a megmaradt pékáru, zöldség után.
2011. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!