Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 gyerekkel nincs pénzünk...

2 gyerekkel nincs pénzünk élelmiszerre. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon megszorultunk anyagilag, egyszerűen nem jövünk ki hónap végéig a fizetésünkből (hitelek). Két kiskamasz gyerkőcünk van.


Ilyenkor mi a teendő? Kihez fordulhatunk?


Én gondoltam arra, hogy eladhatnám néhány bútorunkat/ruhánkat, de a férjem hallani sem akar róla.


Nekem csak apukám van, aki szintén napról napra él. A férjem szülei is. Egy rokonunk sincs! Ill. keresztszülők vannak, a férjemékét most tették ki a munkahelyről, az enyémekkel nincs kapcsolat.


Nagyon elkeseredtem.


Köszönöm!


Ui.: net azért van, mert egyetemre (is) járok. Hűségszerződéses régről. Csak, mert ezzel szokták kezdeni.


2011. jún. 28. 14:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom a lakóhelyeteken van valami családsegítő szolgálat. Szerintem először beszélj velük
2011. jún. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Családsegítő Szolgálathoz fordulnék legelőször.
2011. jún. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia, Önkormányzat, lakhatási támogatás, vagy van egyszeri szociális segélyük (tudom, ez hosszú távon nem hoz egyenesbe).


Vagy esetleg írd le, mennyi a bevételetek, és mennyi a kiadásotok, hátha tudnak racionalizálási tippeket adni.


Mi pld. a kaján rengeteget tudunk spórolni az előző életünkhöz képest (250 ezer nettóval jöttem el a m.helyemről, és most már a 3. éve vagyok itthon, és a gyes csak 25 ezer), és mégis valahogy kijut mindenre. :)


Szóval írj!

2011. jún. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Önkormányzatnál esetleg? Én még nem voltam ilyen helyzetbe de úgy tudom, van valami rendkívüli gyermekvédelmi támogatás v hasonló.
2011. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is GYES-en vagyok pár hónapja, addig a maximum GYED-et kaptam, ami ennél jelentősen több volt.

Mi meg éppen az élelmiszeren próbálunk spórolni.

Mindig a Penny-ben vásárolunk, ami szerintem olcsó áruház. Itt ráadásul nem esek kísértésbe sem, hogy meglátogassak másik részlegeket az élelmiszeren kívül.

Szóval nekünk ez sikeresen működik.

2011. jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
3. vagyok. Mi az Auchant látogattuk régebben, mióta gyes-en vagyok, rájöttünk, hogy a Lidl-ben kb. havi 12 ezerből kihozzuk a heti nagybevásárlást! Az auchanban olyan 20-30 ezret költöttünk hetente előtte!!!
2011. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek (rendesek vagytok).


Családsegítőnél fogok próbálkozni holnap.


Azt hittem, hogy vége az iskolának, jobban kijövünk majd (a gyerekek 3-szori étkeztetése nagyon sokba van, plusz minden nap kell vinni valamit szinte), de nem. :(


Mi is nagyon fogjuk az élelmiszert, minden nap főzök, sajnos sokszor tejfölös tésztát, meg ilyen egyszerűbb, húsmentes kajákat.


Tescoba megyünk 1 hónapba egyszer. Kizárólag bevásárlólistás dolgokat veszünk.


Úgy érzem eljött az a pont, ahol nem tudjuk jobban összehúzni magunkat.


Köszi!

2011. jún. 28. 14:33
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok megint. Amúgy mi nagyon szeretjük a tartalmas leveseket utána egy lekváros palacsintával... :)) Egy tipp csak, levest főzni nem nehéz, és lehet jó laktató egészséges leveseket főzni nem sok pénzből.


Egyébként megértelek kérdező, én ezért nem merek 2. babát vállalni. Hiába van most jó egzisztenciánk (bár az enyém már nem is olyan biztos...) de nem tudom, mi lesz velünk 5-15 év múlva... és hát... sajnos nekünk nem lesz 2. baba. :((

2011. jún. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mi változott azóta, az anyagi helyzetetekben, hogy előtte jobban kijöttetek?
2011. jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
A férjem nagyon beteg. Crohn beteg. Nagyon súlyossá vált időközben (kamaszkorától fogva). Rengeteget költünk gyógyszerre/orvosokra.
2011. jún. 28. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!