Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem teljesen elkényezt...

A feleségem teljesen elkényezteti a lányunkat Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Még csak 4 éves de már össze vissza követelőzik. A feleségem is jómódú családból származik... Tegnap telt be a pohár amikor elmentünk vásárolni és a lányom elkezdett hisztizni egy 100000 ezer forintos baba házért.!! Kimentünk s mondta a feleségem hogy wc-re kell mennie és nem is wc-re ment hanem hozta neki már is a baba házat. Teljesen kiakadtam.. Most fog megszületni a 2.kislányom is és mondtam hogy nem kell sok cuccot venni hiszen van még egy csomó baba ruha.. Erre a válasz hogy te mit képzelsz majd 3 éves ruhákat fogok ráadni stb.. Na akkor az édesanyja rászólt.. de nem sokat változott sajnos az apja megint megvédte. Köszönöm a válaszokat! 31 F
2011. jún. 28. 10:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
A feleséged is ilyen volt/van?
2011. jún. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
hát nem vagyok túl tapasztalt még (20/f), de szerintem a feleséged is ugyanígy mindent megkapott, és úgy érzi, hogy nem származott ebből hátránya. lehet, hogyha sokáig feszegeted a témát, és azt mondod, hogy csak elkényeztetitek meg elrontjátok a lányokat, akkor magára veszi majd.
2011. jún. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ki teremti elő az elszórandó összeget?
2011. jún. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem volt ilyen 20 évesen ismerkedtünk össze.. Akkor csak a ruhákat szerette... Nem volt erre utaló jel soha..
2011. jún. 28. 10:10
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, ez elég rossz lehet. Pedagógus vagyok, így pontosan tudom, ha a két szülő nem egyformán neveli a gyereket abból semmi jó nem származhat. A gyerek előtt eltiporta a te véleményedet, hiszen végül is megvette neki a házat, mindegy volt te mit gondoltál róla. Úgy érzem az asszony a főnök a háznál. Azt javaslom komolyan beszélgess el a feleségeddel, hiszen ha így folytatja a kislányotok majd nem fog tudni értékelni semmit, azt hiszi majd minden az ölébe esik amit megkíván. Pedig ez nem így van, az életben mindenért megkel dolgozni. Most nem arra célzok, hogy egy négy éves kislánytól megkel vonni dolgokat, de kell tudnia a feleségednek is nemet mondani, ha pedig ő nem tud, akkor nyisd ki a szád jó nagyra és mondj te NEMET
2011. jún. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mindketten jól keresünk, feleségem is de ő még pluszba kap az édesapjától is pénzt...
2011. jún. 28. 10:11
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha valóban mindketten jól kerestek és még egyéb támogatása is van a feleségednek, akkor nemigen tudsz mit tenni. Ne érts félre helyesen gondolkodsz, de bármit lépsz az ügy érdekében te leszel a szívtelen. Sajnos sanszos, hogy elveszítetted a lányod.
2011. jún. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A legrosszabb inkább az, hogy a szeretetet a megkapott javakkal fogja azonosítani, és nem a ráfordított idővel, neveléssel. Váláskor az ajándékokkal elhalmozás a legalapabb eleme a szeretet megvásárlásának, és az érzelmi zsarolásnak(Én veszem neked az ajándékot, neked ezért kötelességed jobban szeretni engem).

Nagyon el lehet rontani egy gyereket ezzel, de a legjobban az ajándékot nem adó szülő és a gyerek közötti kapcsolatot lehet mérgezni.

A feleségedből kinézem, hogy ezt nem érti meg, és nem fog leállni.

2011. jún. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

Ismerni kellene a korulmenyeket, hogy a lanyod megdolgozott-e erte? Egesz evben lejart normalisan balettpzni vagy edzesre, vagy mittomen...


En amugy ilyen "engedekeny" esetben azt szoktam kerdezni a paromtol, hogy:


"Ha most nem vagy kepes nemet mondani, akkor hogyan fogod kesobb leultetni tanulni. Es hogyan tanulja meg, hogy a vilagon a legertekesebb dolga a felelossegvallalas. Nekunk meg erre kell Ot nevelnunk."


Talan meg azt lehetne mondani, hogy nem halat kell a gyereknek adni, hanem meg kell tanitani halaszni. Mert ha halat adsz, akkor szo szerint ELLOPOD TOLE A SIKERELMENYT... Marpedig nem a haltol lesz boldog, hanem attol, hogy ezt a halat O fogta ki. Ezt felejti el sajnos a legtobb szulo.

2011. jún. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát tervezzem hogy szombatra egy komolyabb beszélgetésre lesz sor.. De ott a feleségem az apja és az anyja is ott lesz. Mert ez így nem mehet tovább.. nem akarom hogy a születendő lányomat is elrontsa.. Valamit kell tennem.. Főleg hogy most csináljuk a gyerek szobát.. az is benne lesz egy jó kis pénzbe... + új baba bútorokat akar venni mert már a régi nem tetszik.. De most én mit kezdjek később 2 baba ágyal meg sorolhatnám...
2011. jún. 28. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!