Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom szerint alkalmasabb...

A barátom szerint alkalmasabb párkapcsolatra egy olyan nő, akinek több férfi volt már az életében, szerintetek?

Figyelt kérdés

Nekem kissé rosszul esik, mert nekem nem sok volt és én szerettem volna, ha olyan férfi van mellettem, aki becsüli azt, hogy nem feküdtem le minden jött-menttel, hogy kevés, de hosszú, tartós kapcsolataim voltak, úgy látszik, hogy a mai férfiaknál ez már előny. Véleménye szerint egy tapasztaltabb nő jobban tudja kezelni a konfliktus helyzeteket, felnőttebben viselkedik.

Szerinte én túl álmodozó vagyok és egy kapcsolatban kell azért, hogy kritizáljuk finoman a másikat, mert azzal is tanul a másik és jobbá tehetjük egymást.


2011. jún. 28. 03:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Melyik országban élsz/éltek, hogy ha otthagyod, akkor többé nem mehetsz oda? Ilyenröl ugyanis még nem hallottam eddig.
2011. jún. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
ez egy marhaság... nekem csak és kizárólag a férjem volt/van/lesz az egyetlen férfi az életemben, ő pedig azt mondja mindig nekem, hogy nálam tökéletesebb feleséget nem is kívánhatna magának... és én sem érzem, hogy amiatt mert nem volt előtte több férfi is az életemben, nem lennék elég jó...sőt... 26/nő
2011. jún. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
95%

Gimiben azért cikizik az embert ha 16 éves és még szűz. Akkor vagy menő, ha több fiúval is voltál.

Egyetemen pedig az ártatlan lányok a menők. Volt egy osztálytársnőm közép-ben aki ment a trend után és sok férfival megfordult. De nagyon szerettet egy bizonyos fiút, aki csak menő lányokkal állt szóba. Bejutottunk az egyetemre. Akkor gyökerestül változott minden. Én a tapasztalatlan kedvemre válogathattam a fiúk közül ,többek között az a bizonyos fiú is utánam érdeklődött, az osztálytársnőm iránt meg csal olyan fiúk érdeklődtek, akiket a lányok inkább kerülnek.


Én azt tapasztalom, hogy igenis az ártatlan lányokat keresik. A tapasztalatlan fiúk azért, mert akkor nem kell nagymenőt játszani az első alakalomtól, a kiéltebb fiúk pedig azért, mert vonzó számukra egy olyan lány akinek van tartása, és párnak pont ilyen lányt szeretnének.

2011. jún. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
A kritizálás ha finoman is, de nálunk is megy. Addig-addig cseszegetett a férjem az elmúlt években, hogy végül elvégeztem egy egyetemet. Állandóan azzal jött, hogy sokkal többre lennék képes, milyen buta vagyok, hogy nem kezdem el, stb. Amúgy, így lett jogsim is. :-) Szóval van haszna is a kritikának, de meg kell tanulni megfelelően fogadni. Most utólag már jó, hogy anno nem hagyott békén és folyton szekált ezekért a dolgokért, de akkor ezt finoman szólva sem értékeltem.
2011. jún. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

A házasságom előtt volt 2 hosszabb kapcsolatom is, na meg volt két egy éjszakás. Az utóbbiból mindössze annyit tanultam meg, hogy nem erre van szükségem és ilyet többé ne csináljak. Igazán értékes dolgokat csak a tartós kapcsolataimból tanultam.


Hülyeséget beszél az illető!

2011. jún. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan kritika, ami ellen sajnos nem tudsz mit tenni, nem olyan, mintha dagi lennél vagy nem végeztél volna egyetemet. Tehát nincs jobbítós szándék benne, kb. mintha kritizálná, hogy barna a szemed. Ez a helyzet, el kell fogadni. Persze, ha valakinek nem fontos az, hogy a másikból a legjobbat hozza ki, hogy szeresse, becsülje, akkor bizony ilyen kritikák mögé menekül.

Vannak első szerelem házasságok és olyan nők is, akik a huszadik után higgadnak le. Nem ettől függ a kapcsolat minősége.

Daniella, szexológus

2011. jún. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Hát én beleőrülnék, ha állandóan kritizálna a férjem... :( Annál rosszabb nincs is, mikor állandó jelleggel csak a "rossz" tulajdonságaidat vágják a fejedhez. Ami a te esetedben nem is rossz, csak éppen a barátodnak nem tetszik.

Az az igazság, hogy szerintem sem illetek össze. A barátodnak az az erény, ha valakinek sok partnere volt már. Te pedig nem vagy ilyen. A durva az, hogy nem is leszel, hisz ahhoz el kéne, hogy hagyd őt. Szóval igazából kritizál-kritizál, csak azt nem értem miért, hisz változtatni nem tudsz, csak ha elhagyod őt, vagy megcsalod.

Ez olyan, mintha azért piszkálnánk valakit, amin nem, vagy nagyon nehezen tud csak változtatni...

23/N

2011. jún. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ezt így álalánosságban nem lehet kijelenteni, mert minden ember, minden kapcsolat más és más. Igazából lehet tapasztaltabb és ilyen téren alkalmasabb egy tartós kapcsolatra az, akinek már sok kapcsolata volt, de csak akkor, ha minden kapcsolatából tanult és ezek nem egyéjszakásak voltak, hanem hosszabb ideig tartottak. De ugyanúgy lehet olyan, hogy sok kapcsolata volt valakinek, de ahhoz "buta" már bocsánat, hogy tanuljon belőlük, hogy mitől mentek tönkre, mi okozta a legtöbb konfliktust, akkor arra nem mondható, hogy érett egy tartós kapcsolatra. Ugyanakkor akinek nem volt sok, de azok tartósak voltak, jól kijöttek, esetleg inkább a másik fél hibájából történt a szakítás, akkor az az illető is lehet érett egy kapcsolatra. Tehát a lényeg, hogy abból, kinek mennyi párkapcsolata volt, messzemenő következtetést nem lehet levonni, csakis abból, hogyha az embert nézzük!
2011. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
08.40-nek: az a kritika, amit a te férjed fogalmazott meg feléd, az építő jellegű kritika, mert azt szajkózta, hogy többre lennél képes és meg tudod csinálni az egyetemet, csak akarnod kell. Viszont amikor azt szajkózzák, hogy ezt nem jól csinálod, azt másképp kéne, erre nem vagy jó, na az a romboló jellegű kritika, az már nem jó, hosszútávon szakításhoz vezethet.
2011. jún. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, van abban valami, amit mondtok. Néha tényleg nincs önbizalmam mellette, tegnap például azt jegyezte meg, hogy hogyan vágom a kenyeret, mert nem tényleg rendesen vágni, kicsit ferdén és azt mondja, hogy azér kritizál, hogy ne legyek olyan béna és, hogy akarjam magam fejleszteni, ne maradjak meg egy szinten és űgy könnyebb lesz az életem nekem is.

Arra, hogy egy nőnek több férfi volt az életében meg azt mondtam neki, hogy lehet, hogy egy tapasztaltabb nő lehet jobban tudja kezelni a konfliktusokat, de az lehet nem lenne olyan ragaszkodó hozzád, mint én, lehet, hogy egy olyan nőnek eleve nagyobbak lennének az elvárásai veled szemben, mint nekem veled. Szóval most itt tartunk.

2011. jún. 28. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!