Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki fizetnéd a 30 éves felnőtt...

Ki fizetnéd a 30 éves felnőtt gyereked iskoláját? Többi lent!

Figyelt kérdés
Ha nagyon nem boldogul és már évek óta szenved mert rossz szakmát választott és nem talál munkát és jelenleg munkanélküli!Te kifizetnéd hogy boldoguljon végre és élhesse saját életét?
2011. jún. 24. 09:32
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
kb 3-4 éve váltunk el
2011. jún. 24. 09:58
 22/28 anonim ***** válasza:
76%

Persze, ha megtehetem anyagilag, akkor mindenképpen. Ha ezzel hozzásegíthetem ahhoz, hogy jobb élete legyen, akkor ez természetes. Hiszen ha a jelenlegi képesítéseivel nem tud munkát szerezni, de valami olyat szeretne tanulni, amivel több esélye lesz, akkor ez talán végre kihúzhatja a gödörből, és utána önállóan élhet.

Nem azzal foglalkoznék, hogy korábban esetleg milyen hibákat követett el (pl. hogy rossz szakmát választott, vagy valami másban nem tett meg mindent, és ennek a következménye a mostani helyzete), mert a múlton nem lehet változtatni, hanem azt értékelném, hogy jelenleg próbál változtatni a helyzetén. Ha ehhez kell egy kis segítség, azt mindenképp megadnám neki.

2011. jún. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Amennyiben azt látom rajta, hogy igyekszik boldogulni, de nem tud, például a rossz szakmája miatt, és keresi a munkát, nem léhűtő és persze én is megtehetem, akkor igen, még az utolsó tartalékommal is kifizetném az iskolát, ha van arra esély, hogy azzal boldogulni fog. Mert ilyen esetben a szülőnek a gyerekét kell nézni és nem azt, hogy 30 éves, már magát kéne eltartania. De ha bármiben azt látnám, hogy nem igyekszik, akkor nem fizetném.
2011. jún. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
30%

Nem értem azokat, akik ezt feltételhez kötik!

Ha nem támogatják abban, nem ösztönzik arra, hogy számára megfelelőbb szakmát találjon,azzal mit érnek el?Csupán azt, hogy stagnáljon a sehová sem vezető állapot.A szülő, aki nem fizeti ki a tanfolyamot, csak további lébecolásba taszítja a gyermeket!

2011. jún. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám pl. tuti fizetné, csak gőzöm sincs, milyen szakmát válasszak, amire alkalmas is vagyok, és amivel el is lehet helyezkedni. :( Mondjuk nem túl drága tanfolyamnál össze tudnám én is kaparni rá a pénzt, csak sok idő alatt.
2011. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
76%
Kifizetném ha tudnám, és ha ő nem teheti meg pedig hasznos lenne számára. Én 37 éves vagyok, és az én anyum ott segít ahol tud. Persze én is hozzá teszem a magamét, de mindig számíthatok anyura,anyagiakban is. Az én gyerekem is megérdemli ezt.
2011. jún. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
76%
ha én anyagilag megtehetném, nem is lenne kérdés hogy segítek-e a gyerekemen vagy sem...
2011. jún. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Persze. Az anyja vagyok.
2011. jún. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!