Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazaköltözzek-e barátnömmel...

Hazaköltözzek-e barátnömmel Svájcból Magyarországra, vagy ne?

Figyelt kérdés

Harminc éves srac vagyok, kb 16 éve jöttem ki Svajcba szüleimmel. 6 éve megismerkedtem az itteni magyar tarsasaggal, s össze is jöttem magyar baratnömmel, aki akkor frissen jött ide szerencsét probalni. Ö valahogy sosem kedvelte igazan ezt az orszagot, talan rossz tapasztalatai miatt, és azota is mindig haza akart menni Magyarorszagra. Csak az én kedvemért maradt itt azota is és végezte innen az otthoni sulijat levelezöin. Ö azt szeretné, ha együtt hazamennénk, s akar vissza sem jönnénk ide többé. "Valahogy majd csak lesz, hisz az otthoni ismerösök/baratok is boldogulnak valahogy."


En itt tanultam a szakmam, itt dolgozok mar 3 éve, itt lettem önallo és épitem a jövömet. Az otthoni helyzetröl nincs sok tudomasom, csak ismeröseim baratiaim intenek féltve, hogy "ne csinaljak hülyeséget".

Magyarorszagot én tovabbra is hazamnak tekintem, és akar hajlando is lennék hazaköltözni, de nem szeretném az itt megszerzett és megélt anyagi biztonsagot és az itteni lehetöségeket otthon elvesziteni és egy szükös mokuskerékben kikötni, ahol a lehendö csaladomnak anyagi korlataim miatt nem tudok egy felhötlenebb, szabadabb jövöt biztositani. Ehhez persze okosan fel kell épiteni egy otthoni egzisztenciat, ami minden valoszinüséggel bizonyos ideig eltart.


Baratnöm viszont egyre sürgösebbnek érzi a kérdést, hogy mikor megyünk mar haza, legalabb egy körülbelüli idöpontot mondjak.(Ezen info nélkül nem tud/akar mellettem dönteni, ami nekem faj.) Igy most all a kapcsolat, nem tud elkötelezödni, ram épiteni, mig ez nem tisztazodik. Ezt leszamitva, (többé kevésbé) jol megvagyunk, szeretjük egymast, szeretünk együtt. Csak hianyzik, hogy döntését mellettem helytöl függetlenül meg tudja hozni, és hianyzik a belém vetett hite, hogy legjobb tudasom szerint igyekszem a közös boldogsagunkat elérni.


2011. jún. 24. 01:16
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

Valóban vannak,akik nyaralni mennek, de ez csak az emberek 10-20 %-a. A többi örül,hogy megél,ha egyáltalán van munkája.

Viszont van két fontos dolog,amit nem árt,ha figyelembe veszel a hazaköltözés előtt!

Orbán munkaterve szerint pár héten belül megváltoztatják a Munka Törvénykönyvét,anélkül,hogy az érdek-képviseleti szervekkel egyeztetnének róla. Sőt a szakszervezeteket is kitiltják a munkahelyekről.

Ebben olyan elképzelések vannak: 6 hónapos próbaidő,indokolás nélküli felmondás a munkáltató részéről,szabadság kiadásának idejét a munkáltató határozza meg, a bérpótlékok elvétele vagy minimálisra szűkítése;ha a cég érdeke úgy kívánja,44 órát dolgoztat 40 órára járó bérért. A sztrájkjog jelentős korlátozása.

Figyeld a következő hetek híradásait,hogy ebből mit valósítanak meg.

Ha munkanélküli valaki,akkor csak több év munkaviszony után kaphat valamennyi járadékot,3 hónapig. Utána közmunkás lehet 4 hónapra,napi 4 órahosszát dolgozva. Ezért havi 30-40.000.- Ft bért kap. De köteles bármilyen közmunkát elvállalni,a végzettségtől függetlenül. Diplomával is söpörheted az utcát,mint Debrecenben már van rá példa.

De a tervek szerint akkor is el kell vállalnod a közmunkát,ha a munkavégzés helyét 3 órahossza alatt éred el. Sőt, az is előfordulhat,hogy 300 km-re visznek el,ahol barakkokban lakhatsz,és minimális kaját kapsz. Csak 4 órát dolgozhatsz itt is,és csak a fenti összeget kapod.

Ezek legnagyobb része már törvényben szerepel.


A másik,nem mellékes dolog,az egészségügyi ellátás:

Ha dolgozol,akkor a béred arányában vonják le az eü.járulékot. Ha viszont nincs munkahelyed,akkor havi 5.000.- Ft-ot kell fizetned. Ha nem fizeted,nem csak ellátást nem kapsz,de adók módjára behajtják rajtad.

Ezért a pénzért csak minimális ellátást kapsz ingyen. Majdnem minden kezelésért kell fizetned valamennyit.

A kórházakban alig van orvos és ápolónő,és egyre többen hagyják el az országot. Ha fekvőbeteg vagy,akkor valamelyik hozzátartozónak kell téged megfürdetni,néhol még etetni is,mert a nővéreknek erre nincs idejük.

Ha nem életmenő műtétre van szükséged,akkor hónapokat,vagy akár egy évet is várhatsz időpontra. Ugyan ez a helyzet a szakrendelőkben történő kivizsgálások esetében is.

A gyógyszereken van ugyan dotáció,de örülhetsz,ha a recept kiváltásakor 2-3.000.- Ft kifizetésével megúszod.

Ha elfogadható ellátást akarsz,akkor hálapénzt kell adni az orvosoknak és a nővéreknek. A háziorvos megelégszik 5-10.000.- Ft-tal. De egy szülész minimum 50.000.-et vár el. Ha esetleg már adjunktus vagy főorvos,akkor több százezer is lehet. Ugyanez a helyzet a műtéteknél is. Enélkül alig fognak veled szóba állni.

Ha 50 km-re laksz a legközelebbi kórháztól,akár egy órába is telhet,mire a mentő bevisz a kórházba.

Természetesen,ha elég gazdag vagy,akkor járhatsz magánrendelőbe és kezeltetheted magad magánkórházakban is. De ehhez nagyon sok pénzre van szükséged.

Ha hazajössz látogatóba,akkor kérdezd meg az embereket. De ne a jómódúakat,hanem az átlag embert,és főleg a vidékieket. Ha megmondod,hogy haza akarsz települni, az idegenek is szóba állnak veletek.

Jól gondold meg a dolgot,mert visszamenni elég nehéz lesz.

2011. jún. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

ma 18:13

Amit leírtál az már évek óta működik nyugaton.Mint Amerikában és Angliában is..Sőt a franciáknál,és németeknél is ez van..

2011. jún. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm 8 általános iskolai végzettséggel,egy nyomdában dolgozik óránként 880 forintos órabérért.

Egyébként lehet,hogy valaki külföldön átszámítva nem 500 forintos órabérben hanem mondjuk 1000 forintos órabérben dolgozik..de az albérlet,a kaja,az utazás költése is dupla,ha nem tripla annyi mint otthon.

Én könyvkötő vagyok.Kimentem Angliába,hogy nyomdába dolgozzak dupla pénzért.Míg otthon havonta kézhez kaptam 180 ezer forintot,ha sokat óráztam akkor megvolt a 200 ezer is.Itt kint 1000-1100 fontot kerestem havonta.De ebből kapásból elment a szállásra 600-700 font is. Pedig csak egy kis garzonlakásban éltem.Nem sok pénzem maradt,ha levonom a kaját is. Kiszámoltuk,hogy az otthoni keresetünkkel is ha mindent kifizettük marad annyi mint az itteni maradt.Így mi hazamentünk.Már lassan 4 hónapja itthon vagyunk.Dolgozunk,és ugyanannyi pénz marad ahogy számolgattuk is.Legalább jó idő van,és végre ehetek friss,érett gyümölcsöket..:) Mi nem bántuk meg,hogy végül is annyi év után hazajöttünk..Mindenütt jó,de legjobb otthon..

2011. jún. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%
Hozzál magaddal cukrot is ha jössz!
2011. jún. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem gondolsz, hogy őt lehet, hogy még nem fogadták be úgy, mint téged? A te szüleid ott élnek, az ő szülei itthon. Az, hogy az ember szeretne a szerettei közelében élni az nem bizalom kérdése. Biztos te mindent megtennél a boldogságotokért, de ő valóban boldog lenne így?

Ez nem csak az anyagiakról szól. Én a te helyedben maradnék, az ő helyében viszont hazajönnék. Nehéz döntés és lehet, hogy rá is megy a kapcsolatotok.

Viszont fiatal vagy még és szerintem boldogulnál itthon is, ha elég rátermett vagy.


Olvasgatom a hozzászólásokat és mindenkinek nagy a szája, hogy menne külföldre dolgozni. Aztán mindenki rájön majd, ahogy én is rájöttem, hogy odakint nem lesz több, mint egy pakisztáni vendégmunkás. Te szerencsés helyzetben vagy, hogy félig-meddig ott nőttél fel, beilleszkedtél a kultúrába, beszéled a nyelvet, vannak kapcsolataid.

Itthon mindenki csak szidja Magyarországot, a kormányt, a munkahelyét még a szomszédját is, mert manapság ilyenek a magyarok. Ezt veri mindenkibe a retekklub meg a telaviv2.

Gondolkodás nélkül vették fel a hiteleket, most pedig mindenkinek sír a szája, hogy nem tudja fizetni.

Itt is szépen meg lehet élni, ha tanultál és megdolgozol érte. Én középvezető vagyok (főiskolai diploma, 1 nyelvtudás), a férjem egy motorboltban dolgozik. A kettőnk keresete 350e Ft körül van. Tudjuk fizetni a lakáshitelt, mert nem 20 milliós házat vettünk, fenntartunk 2 autót és nyaralni is elmegyünk minden évben. Ja és nem utolsó sorban van egy 22 hónapos kislányunk, aki megkap mindent amire szüksége van.

Én nem szülnék külföldre gyereket, mert büszke vagyok arra, hogy magyarnak születtem és itt is fogom leélni az életem.

2011. jún. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

En vagyok aki Kanadabol irok. Hasonlo problemakkal kuzdunk,10 ev utan akarunk hazakoltozni. Mindenki akivel beszeltem,azt mondja,hogy ne menjunk haza,maradjunk itt.


En megertem a baratnodet,itt valaki irta,hogy a baratja ugy erezte magat kulfoldon,mint a hajotorott a tenger kozepen. Idegennek erezte magat.

Hat,valahol a ferjem es en is ezt erzem. A baratnod is hasonlo gondokkal kuzdhet. Te mar jobban beilleszkedtel,hiszen sulit is ott vegezted.Sokkal fiatalabb voltal,amikor kimentetek a szuleiddel.

En is bongeszem az internetet,tettem is mar fel kerdest a hazakoltozessel kapcsolatban. Vegul is ugy dontottunk megyunk. A kettos allampolgarsagom van. Ha hazakoltoznetek es nem tetszene a szuleid tudnanak segiteni a visszakoltozesben? Tudom,ez nehez dolog!!

Nem egyszeru a kerdes,szerintem erre nem is fogsz megfelelo valaszt kapni.Ezt neked kell majd Magyarorszagon erezni,hogy milyen a helyzet. A baratnodnek tenyleg rossz lehet,teljes mertekben megertem, SZERET!!! viszont hianyzik neki minden Magyarorszagrol. Latogatoba hazamenni teljesen mas,mint hazakoltozni. Nos,azert kivancsi vagyok ,hogy alakul a sorsotok. Majd irj, ha van kedved ,hogy dontottetek,ha hazakoltoztok miyen Magyarorszagon? Majd en is irok,hogy rendezodtek a dolgaink ujra otthon.

2011. jún. 25. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
Igaz, ez már egy régi kérdés, de érdekelne, hogyan alakult a sorsod / sorsotok!! Megosztanád velünk?
2012. dec. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 Meeszaaros válasza:

@ 39/47 Időpont 2011-06-24 17:47


A felszolgáló mióta szakmunkás? Felszolgáló minden képesítés és szakértelem nélkül lehetsz.

2012. dec. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Engem is erdekel,hogy alakult a sorsotok! A kanadai csalad sorsa is erdekel!

Mi szinten Kanadaban lakunk es 12 ev utan dontottunk ugy,hogy hazakoltozunk Magyarorszagra!

2013. jan. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!