Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazaköltözzek-e barátnömmel...

Hazaköltözzek-e barátnömmel Svájcból Magyarországra, vagy ne?

Figyelt kérdés

Harminc éves srac vagyok, kb 16 éve jöttem ki Svajcba szüleimmel. 6 éve megismerkedtem az itteni magyar tarsasaggal, s össze is jöttem magyar baratnömmel, aki akkor frissen jött ide szerencsét probalni. Ö valahogy sosem kedvelte igazan ezt az orszagot, talan rossz tapasztalatai miatt, és azota is mindig haza akart menni Magyarorszagra. Csak az én kedvemért maradt itt azota is és végezte innen az otthoni sulijat levelezöin. Ö azt szeretné, ha együtt hazamennénk, s akar vissza sem jönnénk ide többé. "Valahogy majd csak lesz, hisz az otthoni ismerösök/baratok is boldogulnak valahogy."


En itt tanultam a szakmam, itt dolgozok mar 3 éve, itt lettem önallo és épitem a jövömet. Az otthoni helyzetröl nincs sok tudomasom, csak ismeröseim baratiaim intenek féltve, hogy "ne csinaljak hülyeséget".

Magyarorszagot én tovabbra is hazamnak tekintem, és akar hajlando is lennék hazaköltözni, de nem szeretném az itt megszerzett és megélt anyagi biztonsagot és az itteni lehetöségeket otthon elvesziteni és egy szükös mokuskerékben kikötni, ahol a lehendö csaladomnak anyagi korlataim miatt nem tudok egy felhötlenebb, szabadabb jövöt biztositani. Ehhez persze okosan fel kell épiteni egy otthoni egzisztenciat, ami minden valoszinüséggel bizonyos ideig eltart.


Baratnöm viszont egyre sürgösebbnek érzi a kérdést, hogy mikor megyünk mar haza, legalabb egy körülbelüli idöpontot mondjak.(Ezen info nélkül nem tud/akar mellettem dönteni, ami nekem faj.) Igy most all a kapcsolat, nem tud elkötelezödni, ram épiteni, mig ez nem tisztazodik. Ezt leszamitva, (többé kevésbé) jol megvagyunk, szeretjük egymast, szeretünk együtt. Csak hianyzik, hogy döntését mellettem helytöl függetlenül meg tudja hozni, és hianyzik a belém vetett hite, hogy legjobb tudasom szerint igyekszem a közös boldogsagunkat elérni.


2011. jún. 24. 01:16
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
Es mi huz haza téged Svédorszagbol?
2011. jún. 24. 02:21
 12/49 anonim ***** válasza:
61%

sok minden húz haza, de tanulni akarok.

Én úgy érzem magyarországon több lehetöség van mint itt, lehet hogy a fizetések alacsonyabbak, és hogy nehezebb az élet ebböl a szempontból, de valahogy úgy érzem mégis jobb.


Remélem igazam lessz :)

2011. jún. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:
En is remélem, hogy igazad lesz! Mindenesetre sok szerencsét kivanok, és légy megfontolt!
2011. jún. 24. 02:50
 14/49 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy svájci frankban input, vagy output...
2011. jún. 24. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
78%
Mi is ezt fontolgattuk,vegul is ugy dontottunk 10 ev utan hazakoltozunk nemsokara Kanadabol. Hogy milyen lesz..??
2011. jún. 24. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
78%
Aki a 2-3ezer EUR fizuját fel akarja cserélni 400EUR-ra úgy, hogy mindeközben az árak nominálisan ugyanannyik vagy drágábbak, aki szereti, hogy abszurdabbnál abszurdabb hülyeségeket lehet CSAK hallani a napi közéletben, az jöjjön csak haza. Mazochista alkatoknak kimondottan jó. :/
2011. jún. 24. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
70%
Szia!Ha én lennék a helyedben nagyon meggondolnám visszajöjjek -e Magyarországra!!!Nincs itt semmi,innen mindenki el akar menni ...és igazuk van.Mi albérletben vagyunk a párommal + van egy gyerekünk is.Nagyon szeretnénk saját lakást,de ez M.o-n nem fog menni :/ ,hitelt nagyon nehezen adnak,ha összejön jó eséllyel belebuksz.Rájöttünk már rég,ha boldogulni akarunk,arra csak külföldön van esély.Amint olyan lehetőség adódik,mi megyünk!!!
2011. jún. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
62%
Eszedbe ne jusson hazajönni! Nem akarok politizálni, de nagyon úgy fest, hogy hamarosan komoly problémák lesznek az országban! Olvass el pár gazdasági, politikai oldalt a neten és rá fogsz jönni miről beszélek! És sajnálom, hogy ezt kell mondanom, igazat adok annak, aki azt mondta, hogy haldoklik az ország! Mindamellett, hogy én megtaláltam a számításomat, jól élek, tehát elvileg nincsem okom panaszra.
2011. jún. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
Egyébként a döntés előtt célravezető lenne hazalátogatni és ismerősökkel/ismeretlenekkel beszélgetni! Lehet, hogy rosszulesne amit látnál, tapasztalnál, de tudnál érzelemmentesen dönteni! Kívánom, hogy dönts jól!:)
2011. jún. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
50%

Ne gyertek haza. Tőlem elfértek, én nekem nem oszt, nem szoroz, hogy hol vagytok, de ha lenne biztos jövőm valahol, bizony nem adnám fel a magyarországi munkanélküliségért. Nem vagyunk lusták a férjemmel, sem elveszett gyerekek, de itt nem lehet normálisan megélni. 2 gyermekem van, szóval a közeli jövőben a kiköltözés esélytelen nekünk, de mi is amint lehet, kiköltözünk külföldre. Tudom, hogy eleinte nehéz lesz, de akkor csak eleinte lesz nehéz, amig megtaláljuk a helyünket a világban, és nem egész életünkben. Mint előttem irták: Mazochista alkatoknak kimondottan jó. :/

Másnak nem. Az, hogy 1-2 embernek jobban megy, de a többi napról napra él, azt sem tudja, ma miből vegye a kenyeret, nemhogy holnap. Szóval Magyarország valóban a kilátástalanság hazája.


De ha úgy döntesz, hogy jössz, előtte mindenképp iktass be egy kis látogatást, és beszélgess minél többet. Garantáltan elmegy a kedved. A barátnőd meg jöjjön, ha "majd csak boldogulni akar valahogy".

2011. jún. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!