Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazaköltözzek-e barátnömmel...

Hazaköltözzek-e barátnömmel Svájcból Magyarországra, vagy ne?

Figyelt kérdés

Harminc éves srac vagyok, kb 16 éve jöttem ki Svajcba szüleimmel. 6 éve megismerkedtem az itteni magyar tarsasaggal, s össze is jöttem magyar baratnömmel, aki akkor frissen jött ide szerencsét probalni. Ö valahogy sosem kedvelte igazan ezt az orszagot, talan rossz tapasztalatai miatt, és azota is mindig haza akart menni Magyarorszagra. Csak az én kedvemért maradt itt azota is és végezte innen az otthoni sulijat levelezöin. Ö azt szeretné, ha együtt hazamennénk, s akar vissza sem jönnénk ide többé. "Valahogy majd csak lesz, hisz az otthoni ismerösök/baratok is boldogulnak valahogy."


En itt tanultam a szakmam, itt dolgozok mar 3 éve, itt lettem önallo és épitem a jövömet. Az otthoni helyzetröl nincs sok tudomasom, csak ismeröseim baratiaim intenek féltve, hogy "ne csinaljak hülyeséget".

Magyarorszagot én tovabbra is hazamnak tekintem, és akar hajlando is lennék hazaköltözni, de nem szeretném az itt megszerzett és megélt anyagi biztonsagot és az itteni lehetöségeket otthon elvesziteni és egy szükös mokuskerékben kikötni, ahol a lehendö csaladomnak anyagi korlataim miatt nem tudok egy felhötlenebb, szabadabb jövöt biztositani. Ehhez persze okosan fel kell épiteni egy otthoni egzisztenciat, ami minden valoszinüséggel bizonyos ideig eltart.


Baratnöm viszont egyre sürgösebbnek érzi a kérdést, hogy mikor megyünk mar haza, legalabb egy körülbelüli idöpontot mondjak.(Ezen info nélkül nem tud/akar mellettem dönteni, ami nekem faj.) Igy most all a kapcsolat, nem tud elkötelezödni, ram épiteni, mig ez nem tisztazodik. Ezt leszamitva, (többé kevésbé) jol megvagyunk, szeretjük egymast, szeretünk együtt. Csak hianyzik, hogy döntését mellettem helytöl függetlenül meg tudja hozni, és hianyzik a belém vetett hite, hogy legjobb tudasom szerint igyekszem a közös boldogsagunkat elérni.


2011. jún. 24. 01:16
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
65%

Magyarország sajnos haldoklik.

Nem tudom mi a szakmád, de még az ügyvéd, tolmács ismerőseim is menekülnek külföldre.

Én is éltem Írországban, Németországban 1-1 évig,látom a különbséget, itthon semmi lehetőség nincs, hülye voltam én is, hogy hazajöttem, de már a családommal, gyerekekkel nehezebben jutnék ki ismét.

Így itt vagyok munka nélkül és tengődünk egyik napról a másikra pedig nem vagyunk buták, csupán nincs lehetőség.

2011. jún. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
84%

1. vagyok

Még annyit tennék hozzá, hogy anno én a külföldi életem adtam fel a férjem miatt, mivel őt nagyon sok dolog ideköti és nem akarta emiatt elhagyni az országot.

Én szeretem őt annyira, hogy eszembe sem jutott elhagyni csak mert nem akar velem jönni.


Ezzel csak azt mondom, hogy ha a lány képes ettől függővé tenni a kapcsolatotokat ami "TÖBBÉ-KEVÉSBÉ" jó, azon érdemes elgondolkozni.

2011. jún. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm az éjjeli valaszt! :-)


A szakmam épitész tervezö, amivel itt, siman elhelyezkedek, mert van ra kereslet. Viszont csak az atlagbért kapom. (Ami persze otthon altagon felülinek szamit(ana).)


Az "ugyahogy megvagyunk" azt jelenti, hogy persze akadnak nézeteltéréseink, amiken nem tudjuk könnyen tultenni magunkat, de nagyrészt hasonloan gondolkodunk, és szeretjük egymast.


A baratnöm azért nem tud/akar itt maradni értem, mert rajött, hogy itt nem tud boldog lenni, amivel engem sem akarna boldogtalalnna tenni. S valahogy attol is tart, hogy ha hazamennénk, akkor meg ugyanez történne, csak velem.

2011. jún. 24. 01:42
 4/49 anonim ***** válasza:
81%

18 évesen eljöttem otthonról Németországot megismerni, nyelvet tanulni és munkát keresni. 19 évesen haza mentem, úgy volt, hogy végleg, otthon voltam kb 7 hónapot, majd bele örültem, semmi munkalehetőség nem volt, visszajöttem és már többet nem akarok hazamenni, csak látogatóba.

Magyarországon, ahogy az előző válaszoló is írta, nincs lehetőség, semmi. Múltkor olvastam egy kérdést, amiben a diplomás srác megkérdezte, hogy menjen-e el 300 forintos órabérbe dolgozni, mivel nincs más. Sajnos ez lett Magyarország, a kilátástalanság hazája.

2011. jún. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
77%

Jah, hogy építész tervező vagy...

Unoka tesóm is az, vidéken havi 80 ezer forintért dolgozott teljesen mást, most nemrég felköltözött Pest mellé, ott sokkal jobban keres, de nem akarok butaságot mondani.

2011. jún. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

Nem is gondolom azt, hogy egyszerü lenne... De egy esélyt talan megérdemel.


Magyarorszag helyzete tényleg nem a legrozsasabb, de Baratnöm hisz benne, hogy megtalalja ugyis a boldogsagat, és nem is vagyik (tulzott) anyagi jolétre.

2011. jún. 24. 01:49
 7/49 A kérdező kommentje:
Eléggé elszomorito a tény, hogy mindenki elhagyja az orszagot, aki csak teheti, mert nincs biztositva a megélhetésük. Igy tényleg nincs jövöje az orszagnak.
2011. jún. 24. 01:53
 8/49 anonim ***** válasza:
85%

Mi 6 évvel ezelőtt jöttünk ki Angliába.Mi is erősen gondolkodunk ennyi év után,hogy hazamennénk,hiszen otthon is lehet boldogulni.Látom a családomon.A testvéreim mindig otthon maradtak.AZ egyik testvérem cukrász,és nagyon jól keres.Már ott tart,hogy saját kis cukrászüzemét akarja elindítani.A nővérem közgázban dolgozik..a férje mérnök.A kettejük fizetése több mint fél millió forint.Szépen boldogulnak,hiszen évente 2-3 alkalommal is nyaralnak.A bátyám villanyszerelő.Se diploma,se nyelvvizsga mégis annyi munkája van,és annyi bevétele,hogy nem okoz gondot neki a megélhetés.Mi meg bár nem panaszkodom,de kisebb vagyonokat fizetünk ki havonta a bérleti díjra.Mi is csak azért vagyunk még kint,mert a lányom még nem fejezte be az iskolát.Még megvárjuk,de utána mi hazamegyünk.

Tudod otthon az a baj,hogy minden fiatal elmegy egyetemre,és lediplomáznak olyan dolgokból aminek semmi értelme.Vagy olyan szakmából diplomáznak ami már túl van telítve..Persze hogy friss haszontalan diplomával,gyakorlat nélkül állnak a nagy világban munka nélkül.A párom öccse tavaly végezte el a szakács szakmát.Nyáron szakmunkásvizsgát tett,és júliusban már egy szállodában dolgozik mint szakácssegéd..Jól keres,bár sokat is dolgozik.

Az ember otthon is megtalálja a számítását..

2011. jún. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
Valahogy én mindig is kitoltam ezt a döntést az életemben (hogy hol éljek). Ugy gondoltam/gondolom, hogy az idö majd megoldja. De lehet nem kellene hagynom, hogy arra menjek, amerre a szél fuj, hanem konkrét terveket és célokat kellene kitüznöm. Mindenesetre barmit is döntök, nehéz, mert életem felét itt éltem, a masik felét meg ott. Igy mindkettö orszag felé érzelmi kötelékek is füznek.
2011. jún. 24. 02:16
 10/49 anonim ***** válasza:
78%
Èn azt tervezem hogy jövöre haza költözöm, most svédországban élek, itt nöttem fel..
2011. jún. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!