Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazaköltözzek-e barátnömmel...

Hazaköltözzek-e barátnömmel Svájcból Magyarországra, vagy ne?

Figyelt kérdés

Harminc éves srac vagyok, kb 16 éve jöttem ki Svajcba szüleimmel. 6 éve megismerkedtem az itteni magyar tarsasaggal, s össze is jöttem magyar baratnömmel, aki akkor frissen jött ide szerencsét probalni. Ö valahogy sosem kedvelte igazan ezt az orszagot, talan rossz tapasztalatai miatt, és azota is mindig haza akart menni Magyarorszagra. Csak az én kedvemért maradt itt azota is és végezte innen az otthoni sulijat levelezöin. Ö azt szeretné, ha együtt hazamennénk, s akar vissza sem jönnénk ide többé. "Valahogy majd csak lesz, hisz az otthoni ismerösök/baratok is boldogulnak valahogy."


En itt tanultam a szakmam, itt dolgozok mar 3 éve, itt lettem önallo és épitem a jövömet. Az otthoni helyzetröl nincs sok tudomasom, csak ismeröseim baratiaim intenek féltve, hogy "ne csinaljak hülyeséget".

Magyarorszagot én tovabbra is hazamnak tekintem, és akar hajlando is lennék hazaköltözni, de nem szeretném az itt megszerzett és megélt anyagi biztonsagot és az itteni lehetöségeket otthon elvesziteni és egy szükös mokuskerékben kikötni, ahol a lehendö csaladomnak anyagi korlataim miatt nem tudok egy felhötlenebb, szabadabb jövöt biztositani. Ehhez persze okosan fel kell épiteni egy otthoni egzisztenciat, ami minden valoszinüséggel bizonyos ideig eltart.


Baratnöm viszont egyre sürgösebbnek érzi a kérdést, hogy mikor megyünk mar haza, legalabb egy körülbelüli idöpontot mondjak.(Ezen info nélkül nem tud/akar mellettem dönteni, ami nekem faj.) Igy most all a kapcsolat, nem tud elkötelezödni, ram épiteni, mig ez nem tisztazodik. Ezt leszamitva, (többé kevésbé) jol megvagyunk, szeretjük egymast, szeretünk együtt. Csak hianyzik, hogy döntését mellettem helytöl függetlenül meg tudja hozni, és hianyzik a belém vetett hite, hogy legjobb tudasom szerint igyekszem a közös boldogsagunkat elérni.


2011. jún. 24. 01:16
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
62%

Egyetértek a 6.19.-essel.

Gyertek haza néhány hétre,járjátok be az országot,és beszélgessetek az emberekkel. Ne a nagyvállakozókkal,vagy azokkal akik a szállodákban töltik a hétvégeket,hanem azokkal,akik alkalmazottak. Ez idő alatt keressetek munkát magatoknak. A barátnőd akár hosszabb időt is töltsön itthon.

Hamar rájöttök,hogy nincs munkalehetőség,vidéken pedig egyáltalán nincs. Ha van is,legfeljebb 100.000.- Ft-ot kaphat,és a vállalkozók kihasználják az embereket.

Te is nehezen találnál munkát,mert az építőipar és a lakáspiac haldoklik.

Itthon egzisztenciát csak az tud építeni,akinek van komoly indulótőkéje és as megfelelő helyeken kapcsolatai. Még ekkor sem biztos,hogy sikeres lesz a vállalkozása.

Nagyon rosszul járnál,ha otthagynád a biztos megélhetést.

Néhány hónap vagy év múlva még rosszabb lesz a helyzet.

2011. jún. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
81%

Én megértem a barátnődet, hogy haza akar jönni a családjához. Ha van egy kis félretett tőkétek és szereted őt, akkor gyertek haza. Lehet szidni Magyarországot, de ha beszélsz pár nyelvet és van EU-s iskolád itt is ki lehet fogni olyan állást, amivel jól kereshetsz.

Sokan azt gondolják, hogy külföldön kolbászból van a kerítés, de a testvérem tapasztalatából mondom, hogy nem mindenkinek jön össze, akkor sem, ha okos és nagyon akar dolgozni (anglia).

Én nem mennék innen sehova, mert magyar vagyok és ez a hazám, még ha fellengzősen hangzik is. Elvégeztem pár iskolát és beszélek nyelveket és jó állásom van, amit szorgalmas munkával értem el. Mert nem elég okosnak lenni.

A barátnőd nem "nem bízik benned" csak hiányzik neki a családja, ettől még szerethet. Lehet, hogy őt nem fogadták be úgy, mint téged és mindig idegennek fogja érezni magát.

2011. jún. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
66%

Mink Németországban lakunk 6 éve....Anyósóm után jöttünk ki.

Èn is haza mennék,mert nekem itt nincsen senkim....A gyerekeken kívül.Mindenki messze segítség nincsen.A legküzelebbi rokon 65 kmre lakik,a családom pedig 1000kmre.

CSak otthon a megélhetés...Mink egy kisfaluból jövünk...Ott semmi kilátás a jövöbe.i´gy maradunk itt,mivel nincsen annyi megspórolt pénzünk,hogy otthon máshol kezdjünk új életet.

Szerintem ti is maradjatok ahol vagytok.Viszont a barátnödet küldd haza kicsit szabadságra,hagy örüljön.....

2011. jún. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
60%
fuuu, kemény dió....helyzetük szinte ugyanez. èn némtországban élek 5 éve, párom ugy jött ki ide...nem érzi jól magát, haza akar menni. de megérti, hogy otthon nincs lehetöség, igy elfogadja azt, ami van. Sehogy sem tudsz jó döntést hozni....igy se jó, úgy se jó....üdv a klubban :D
2011. jún. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
40%

Én a helyedben akkor sem jönnék haza, ha itthon dolgozhatnál egy magyar cégnek a kinti fizetésnek megfelelő összegért (tehát ha ugyanannyit keresnél itthon mint kint), ugyanis szerintem az országban nem lehet tervezni, hiányzik a jogbiztonság.


A magánnyugdíjpénztári vagyon ellopása óta úgy érzem, hogy egy tollvonással bármit elvehetnek - ingatlant, megtakarítást, bármit.


Én jelenleg jól élek magyarországon, a családunk (feleségem gyeden + van egy 2 éves kisfiam) havi bevétele 5-600 ezer Ft, mégis szinte félek itthon lakni.

Látom hogy csökken a fizetőképes kereslet, romlik a közbiztonság és a kormányzati döntések is elbizonytalanítanak.


Én pl szívesebben élnék Svájban egy ottani átlagszinvonalon, mint itthon egy átlag felettin.


Szerintem ne gyere haza, inkább találj új társat odakint.

2011. jún. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim válasza:
27%
Te döntsd el!ahová a szíved húz! oda menj!
2011. jún. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Hát, nem könnyű döntés. Személy szerint azt mondom neked, maradjatok kint. Itthon semmi lehetőség sincsen. Én is innen el szeretnék menni. Pályakezdő cukrász vagyok, sehova nem kellek. Most mint éttermi cukrászként dolgozom keményen nem sok pénzért. Párom chef, jobban keres, mint az átlag, de idegileg is jobban meg van terhelve. Mi is szeretnénk lakást (házról még álmodozni se lehet), családot, de elnézve az anyagiakat s az itthoni lehetőségeket... Semmi sincsen. Lehet, hogy valakinek sikerül itthon is boldogulnia. De 100-ból talán egynek. S tény és való, az ország haldoklik. S nem úgy fest, hogy jobb lesz. Csak bele kell kicsit kukkantani a politikai életbe. Katasztrófa...

A barátnőd is megérthetné ezt a helyzetet. Mert az egy dolog, hogy nem fontos neki az anyagi jólét.. Még.

2011. jún. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
62%

Még elég mély kátyúban van az ország szekere, de nem hiszem, hogy teljesen lehetetlen lenne a boldogulás. Sok pozitív példát is látok, de persze érdemes lenne tájékozódni a családtagoktól, rokonoktól, ismerősöktől.


Egyébként egy kollégám ismerőse most költözött haza az USA-ból. Jó állása volt, szépen keresett, de minden ide köti, itt van otthon. Kint úgy érezte magát, mint a hajótörött a tenger közepén. Hiába beszéli a helyiekkel egy szinten az angolt, mindig idegennek érezte magát. Úgy fogalmazott, hogy embertelen körülmény, ha valakinek a saját kultúrájától távol kell élnie. Persze néhány évet azért ki lehet bírni.

2011. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
50%
Én nem szeretnék litániát írni mert már leírták páran mi a helyzet!Én csak annyit mondok hogy HAZA NE GYERE IDE,MERT ÉLETED LEGNAGYOBB HIBÁJÁT FOGOD ELKÖVETNI!!!!Engem sem zavarsz,engem meg pláne nem mert minél előbb húzom el a csíkot innen!NE GYERTEK!!!!!!
2011. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok batorito, és intö valaszt!


Erdekes, ugyanakkor szomoru is, hogy legtöbben (bizonyara nem alaptalanul) inkabb negativan latjatok az esélyt az otthoni boldogulasra.

En sem szeretném feladni az itt megszerzett biztosat a bizonytalanért. Igyekszem pl itt megszerezni a kettös allampolgarsagot (ezzel a késöbbi visszatérés lehetöségét biztositva). Es mivel itt sikerült egy nagyjabol szerényebb életmodot megörizni és valamicskét félretenni, igy ha hazamennénk sem kezdenénk teljesen nullarol. Csak attol tartok, hogy amit eddig felépitettem anyagilag, otthon hamar elszallna, és szükölve kellene visszajönnünk ide, mint a sebzett kutya.


Otthon nagyon sok joravalo ember van, akik legtöbben elkeseredve élnek és dolgoznak, miközben nemmegbecsülve és kihasznalva érzik magukat. Azt érzem, hogy lehet (az egyénre nézve) még a külföldre valo "menekülés" a legegyszerübb megoldas, de az orszag szempontjabol viszont otthon van szükség lelkes és joravalo emberekre. Legtöbben, akik helyzetüknél fogva tehették és elegendö életenergiaval rendelkeztek, mar ehagytak az orszagot. De innen megitélve, ök is legszivesebben hazamennének, ha Anyaorszagunk valoban taplalo és gondoskodo anyaként fogad(hat)na minket.

Lehet, hogy Svajcban alapbol hidegebbek az emberek, de példaul az összetartasban, és a haza megbecsülésében mi magyarok is sokat tanulhatnank tölük.

Orszagunk emberekböl all, és össze kell fognunk. Strapabiroak vagyunk, kreativak és okosak. Csak egy célt kell követnünk, és a sajat boldogulasunk megszerzése mellett különös figyelemmel kell lennünk embertarsaink és orszagunk fejlödése irant. Sok lud disznot gyöz alapon, lehet szerintem csak megallitani Magyarorszag széthullasat. Elsösorban nekünk "kis" embereknek.

2011. jún. 24. 11:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!