Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek a lányotokat...

Elengednétek a lányotokat nyaralni?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Most lesz egy éve hogy együtt vagyok a barátommal. Anyumék és barátom szülei elég jóba vannak. Barátom szülei meghívtak pár hét múlva a Balatonhoz nyaralni. 1 hétre mennének. Még nem kérdeztem meg itthon, csak szeretném megtudni hogy ki engedné el a lányát és ki nem. Ki mit gondol erről? :)
2011. jún. 22. 19:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
52%

Nem engednélek, s ha a szüleid felelőségtudóak, Ők sem fognak.1hét, a barátoddal + együtt alvás?

Ez persze azon is múlik, eddig hogy viszonyultál a szülőkhöz, mennyire bíznak meg benned, s hogy hányszor játszottad ki a bizalmukat.

Azért sok szerencsét!

30L

2011. jún. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
72%
Nekem abszolút nem voltak szigorúak a szüleim, de ez nekik is sok lett volna... :) Bááár, engem 16 évesen elengedtek a barátommal és a családjával nyaralni, de külön szobában kellett aludnunk, és barátom szülei az én szüleimmel gyerekkoruk óta ismerik egymást. Szóval anyáék tudták, hogy amíg ott vagyunk, mi nem fogunk együtt aludni. :D De nem is volt gond, szép volt úgy is a nyaralás. :) 22/L
2011. jún. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
80%
Én elengednélek, mert a szex nem attól függ, hogy együtt alszotok vagy nem, hogy a Balatonon vagytok vagy délután valamelyikőtök szobájában. Elengednélek, mert felnőtt felügyelet alatt lennétek, tehát ami igazán veszélyes, pl. hogy részegen beleestek a vízbe, az a szülők által kivédhető. Szerintem nagyon naiv elképzelés az, hogy azzal, hogy nem engednek el, bármit is meg tudnak előzni vagy akadályozni. Ha szexelni akartok, bárhol és bármikor tudtok, ha meg nem, akkor lesz egy jó nyaralásotok. Én két évvel ezelőtt is itthon hagytam egy-egy hétre a fiamat, aki akkor 16 éves volt, amíg edzőtáborban voltam. A nagymama a szomszéd háztömbben volt, mindennap átjött ellenőrizni, hogy kaptak-e enni a macskák, ki vannak-e takarítva, de amúgy megkapta a fiam a bizalmat, és nem is élt vele vissza. Pár nap múlva 18, megy valamikor a barátaival a Balatonra. Nyaralni mennek, bulizni, és a lányok is azért mennek, hiszen ha csak szexelni akarnának, azért nem fizetnének jó drága szállást a Balatonnál, azt itthon is lehet. Az meg egyébként irtó vicces, hogy van aki úgy gondolja, hogy 14 évesen barbie-zni kéne. Ébredjetek fel, már az én tizenéves koromban sem babázott senki 14 évesen, pedig 40 éves vagyok. Mondjuk nem is lenne normális, babázzon egy 8 éves, de ne egy 14 éves. Aztán meg majd nem értik sokan, miért önállótlanok, gyerekesek némely tizenévesek. Talán azért, mert nem engedték a koruknak megfelelően viselkedni őket, a barbie-zásból egyenesen a felnőttlétbe mégsem léphetnek.
2011. jún. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy néz ki h barátom anyuja fog a szüleimmel beszélni. Ha nem enged akkor nem.. de én nagyon szeretnék. Nem azért hogy barátommal legyek ott is meg ilyenek, csak szeretek kimozdulni itthonról, de a mi családunk soha nem megy sehova :( Balatonnál egyszer voltam még 5.osztályos koromban, jó lenne megint eljutni..
2011. jún. 26. 12:57
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

Korai több szempontból is, főleg ha Téged nézünk. Nekem a párom testvére pont akkora mint Te, de egy ilyen ötlettel előállna azt hiszem kicsit szembekacagná az apukája, az anyukája nézne rá wtf fejjel, meg én is ledöbbennék. Az a lány akiről beszélek táborokba megy és a szüleivel nyaralni...nincs helye annak, hogy fiúval menjen bárhova is.

Majd 3-4 év múlva eljön annak is az ideje, de addig nem ez kéne legyen a legfontosabb dolog.

Egyébként a barátod szülei értékrendjével sem értek egyet, nem is értem, hogy fordul ez meg a fejükben...



Szánalmas prűd vagy.

2012. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy meg hülyék vagytok ha azt hiszitek, hogy csak emrt most megtiltsátok nekik, hogy együtt aludjanak máskor nem tudnak majd keríteni rá alkalmat. BÁRMIKOR lehet együtt aludni :)
2012. aug. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
16 éves vagyok, anyám egy szó nélkül elengedett a Balatonra (és csak azért a Balatonra, mert nem jött össze, hogy külföldre menjünk, mivel nem tudtam útlevelet csináltatni, de Liechtensteinba mentünk volna) a (most kapaszkodj meg) 24 éves barátommal. Ráadásul úgy, hogy egyedül fogok leutazni Budapestre a barátomhoz, majd onnan megyünk együtt a Balatonra. Apukám csak ennyit mondott: Viselkedjetek. Oké, az más, hogy ez távkapcsolat, 2 havonta látom a páromat, de akkor is, a lényegen nem változtat mert 16 vagyok, csak egy kicsivel több mint te. Mégsem kezelnének kisgyerekként már. Bár el is értem én azt rengeteg munkával, hogy megbízzanak bennem és többnek tűnjek értékrend szempontjából az átlag tizenéves fruskáktól. Így persze, nyugodt szívvel elengednek.
2013. aug. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!