Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy szinte az...

Miért van az hogy szinte az van a családba hogy nekem mindent a tesómnak kellne köszönnöm?

Figyelt kérdés

Majdnem úgy néz ki a dolog hogy azt is nekem kell megköszönönnöm hogy megszülettem.. :-(


Most is, anyu mondta hogy nézzek, szállást, ha majd megyünk nyaralni. Tesóm már egyből intézkedett is hogy oda nem megyünk ahova én szeretném majd oda ahova Ő.. Ott nincs is igauából semmi nekem való, tesómnak van ott esetleg foci.. -.-

Viszont anyu azt mondja hogy Ő dönti el, mert ahol Ő dolgozik, ott neki jár az üdülési csekk, és ha a tesóm ezt nem kapná, akkor én se mehetnék sehova se a nyáron...


Nagyon elegem van hogy pl: Kaptam tavaly egy telefont tesómtol, uton út félem (boltba,barátnőimnek,munkatársainak) anyu azt reklámozza hogy mindent neki köszönhetek... (Azért mert kaptam tőle egy telefont születésnapomra?) Meg ha kapok valamit és pl: valamin össze veszek tesómmal, egyből fel van hántorgatva, hogy mindent neki köszönhetek...


Nem megyek nyaralni se, mert abból is az lesz hogy, azt is neki köszönhetek, hogy nézhettem milyen jó a balatonon a foci... Mindenből ez van...


Ha vesz a boltba egy csokit, egyből már fújja a család, hogy "neked milyen jó testvéred van, mindent meg vesz neked"

Elegem van már ebből hogy az egész család azt akarja hogy mindent a testvéremnek köszönjek..

Szeretem a tesóm, de kicsit túlzás hogy mindent neki köszönhetek


2011. jún. 20. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
beszéld meg a tesóddal, ő mit gondol erről. Ha ő is így gondolja, akkor szívás... ha nem, akkor beszéld meg vele, hogy ha mondjuk hoz neked egy csokit, akkor azt ne a szüleid előtt adja át. :)
2011. jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig jó testvéred van,mert mégiscsak megvesz neked mindent.2 dolgot tehetsz.

1. Mindig mindent megköszönsz,megelőzve ezzel anyudékat is.Áradozzál folyamatosan,hogy te olyan boldog vagy,hogy ilyen édes tesód van,mert nem is tudod mit kezdenél nélküle.Ha tudsz 1-2 könnyet morzsolj el a szemed sarkából.

2.Akármit kapsz,ad vissza hogy "köszönöm,de nincs rá szükségem" Nem kell semmit sem elfogadni amit a tesód ad neked,így nem is fogod hallgatni,hogy milyen sokat köszönhetsz neki..

2011. jún. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Épp ez az hogy a tesóm reklámozza hogy "elmentem a boltba, vettem XY-nak egy csokit (nekem" És anyujék már fújják is hogy nekem milyen jó.. Jó kedves dolog tőle hogy vesz egy csokit, de másnak is vesz a testvére néha-néha egy csokit
2011. jún. 20. 13:40
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

szia!


hány év van köztetek?


Én 23 vagyok tesóm szerint is ugyanez volt nálunk csak ő 24 de én már 16 évesen dolgoztam ruhát vettem neki amikor a barátjával élt és nem volt pénzük most is sokszor támogatom/támogatjuk őket pedig már családom van. Ő olyan alkat sajnos hogy ő rászorul a segítségre... Állj ki magadért ne fogadj el drágább ajándékokat mondd el hogy miért, ha valakinek nem tetszik ne foglalkozz vele... Nálunk már teljesen átfordult minden én fodrászként 200 körül kerestem sokat adtam nekik (kajára telefonszámlára mikor mire kellett), párom szinte ennek a dupláját de most már nálunk csak Ő dolgozik mert én a fiunkkal vagyok itthon.. Most már mindenki megszokta hogy tesómat támogatni kell(!!!) mert (h.ülye gyerek és terhes és nem tud élni ha mi nem segítjük... ne mondhassanak ilyet rád hogy minélkülünk hol lenne a gyerek? Vagy a bátyja ha nem veszi meg neki mikor lenne rá pénze? stb...) Tesómat kinevették amikor azt mondta hogy nem kell neki használt gyerekruha mert Ő megvesz mindent, múlthéten vitte el a fiam által kinőtt cuccokat. Ne hagyd hogy belekényszerítsenek egy ilyen helyzetbe, nem kell megköszönnöd tesódnak semmit örülsz ha kapsz valamit de az ember nem azért adja hogy évekig emlegesse hanem hogy a másiknak örömet szerezzen... Nekem ha azt mondaná valaki hogy na ezt is tőlem kaptad biztos hozzá vágnám vagy széttaposnám (pl.: a telefont) megmutatnám hogy ennyire nincs rá szükségem... Nem lázítalak de ne hagyd magad skatulyába zárni mert te vagy a "kicsi" és neked (még ha sulis is vagy) mindent a feneked alá kell pakolni (telo, nyaralás stb...) Nem azt mondom hogy ne menj vele/velük nyaralni csak mondd el hogy nem akarod hallgatni 32 évesen is hogy anno 16 éves korodban elvitt nyaralni a balcsira...

2011. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg a tesódnak,hogy csak akkor fogadod el azt amit vesz,ha nem "reklámozza"mindenkinek és nem kell egész életedben ezt hallanod..
2011. jún. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

Én is megveszek mindent az öcsémnek (14 év van köztünk),viszem ahova tudom.

Had én döntsem már el,hogy hova megyünk ha már én fizetem.Mehetnénk kettesben párommal is.

Öcsémnek remélem nem jut eszébe ilyennek lenni mint te.

Hálátlan vagy

2011. jún. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor ülj le a tesóddal és mondd meg Neki, hogy innentől kezdve ne hozzon semmit, mert úgysem fogadod el! És addig a pillanatig amíg nem fejezi be az öndícsérést nem is fogod!

Ha én adok valakinek valamit, azt önzetlenül teszem vagy nemn adok semmit. Szemrehányás nem kérek, köszönöm, de inkább ezt is tartsd meg magadnak!

Általába ez szokott hatni az emberekre.

2011. jún. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Küztünk 6 év van,de az én tesóm is anyáskodott rajtam,de én örültem neki, bár ő nem diccsekedte el inkább én örültem h. ilyen jófej.Az üdülési csekket szerintem ma már rengeteg helyen elfogadják.Vegyél neki is valamit és akkor már te leszel a jókislány, vagy mondd meg neki h. nem kell semmi,majd te megteremted magadnak, vagy max ha nagyon kell akkor szólsz.viszont egy kicsit gondolkozz el,mert lehet ez sz*rul jön le,de idővel jól fog jönni ha rászorulsz akkor lesz akire számíts(remélhetőleg).Pont azért vagytok testvérek h. segtísétek egymást, az már más kérdés h. ebből ki fog hasznot húzni.
2011. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Engem is a bátyám visz nyaralni az ő üdülési csekkjéből. Oda megyünk ami neki tetszik. Én örülök, hogy legalább ez is megadatik nekem, nem hogy pattogjak miatta. Nekem is sokat segít, de őt nem "reklámozzák" ennyire. Én is segítek neki, ő is segít nekem.


A Balatonon nem csak focit lehet nézni! Lehet fürödni, sétálni, kikapcsolódni. Gondolom nem vagytok összekötve egy pórázzal.

2011. jún. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
6 év van köztem és a bátyám között, én lány vagyok! 13 éves.. És természetesen megköszönöm neki, csak nekem rosszul esik az ha valamit vesz, akkor azt Ő és a szüleim hántorgatják 1 éven keresztül
2011. jún. 20. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!