Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy esne, ha nem kapnál...

Hogy esne, ha nem kapnál semmit a párodtól születésnapodra?

Figyelt kérdés

Én nagyon elszomorodtam, nem vártam nagy dolgot egy csoki vagy egy virág is elég lett volna. Páromtól 1 év után semmit nem kaptam. Jó felköszöntött regge, mivel mellettem aludt. Szóval evidens volt.

Azt mondta nem volt ideje venni és majd kapok később valamit, amit szeretnék. Nos ennek már 3 hete, szóval valószínű hogy már nem is fogok!:(


2011. jún. 18. 23:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

"Akkor sem értem,hogy ha még azt is mondjuk,hogy "ááá,nem kell semmi",akkor nem gondolják úgy a férfiak,hogy mégis csak jól esne nekünk?"


Nem! Náluk a nem kell semmi = nem kell semmi.

2011. jún. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
18%
De most tényleg,náluk ez ennyire egyértelmű???
2011. jún. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
15%
Igazából nem is értem, mire fel ez a nagy ajándékozás... Én néha meglepem a párom. Csak úgy. Akármelyik nap. Egyetemista vagyok, így általában sosincs pénzem semmi pluszra, minthogy albi költségek+kaja :D, így néha csak meglepem egy vacsival. Egy ágyba hozott reggelivel. Akármivel. De ez, hogy születésnapra "márpedigazértiskellajándékmertbelénkvertékhogyazfontos" nálam nem játszik szerepet. A páromnál sem. Ő sem az a fajta, aki ünnepekkor igenis ajándékozik. Ha van pénze, meglep valami aprósággal az év bármely napján. Ha nincs, nem fogom tőle még azt a nyomorult egy szál virágot sem követelni a "kötelező" ünnepnapon, mert minek?! Egy ajándékon múlik a kapcsolat? Azt mondhatjátok, hogy a figyelmesség lenne a lényeg. Hát te mondtad, hogy reggel azon nyomban felköszöntött. Kell ennél több?! :S 22/L
2011. jún. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Az én páromról mindent ellehet mondani, csak azt nem hogy figyelmes.

Meglep csak ugy? Hát olyan még nem fordult elő!:S

2011. jún. 19. 01:11
 15/22 anonim ***** válasza:
88%

Sosem értettem, hogy miért kellene, hogy gondolatolvasók legyenek a pasik. Nálunk ez egyszerűen működik, ha azt mondom, hogy nem kérek ajándékot, akkor nem vesz. Ennyi. Ha te mondtad neki, hogy ne vegyen, akkor mi ezzel a gond? De ha meg csak csak kéretésből mondtad, az egy elég rossz taktikai lépés volt. XD

Szerénykedésből nem mondjuk, hogy "jaaaahj, ugyanmár, nem kell" mikor közben tudod, hogy jól esne. Ha nem akarod, hogy nagy dolgot adjon, akkor mondd neki, hogy elég, ha hoz egy kis apróságot és ennyi. Csak megérti. XD

2011. jún. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
40%
Megegyeztétek, hogy nem vesztek semmit, mert neked nincs pénzed, akkor? Felköszöntött. Nem értem hol itt a baj, ha azt mondtad neki, hogy nem ajándékoztok akkor azt a férfiak úgy értik, ahogy mondtad. Ha toronyóra kellett lánccal akkor azt kellett volna mondjad. Férfiak többsége nem olyan lény, hogy ha te azt mondod, hogy "semmi" akkor ő lát csokit, rózsát, vacsorát. Te is tartsd magad ahhoz, hogy nincs ajándék neki sem.Hülyeség volt ezt megegyezni ha te elvárod, hogy ajándékozzatok.
2011. jún. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
51%

A pasik időnként kicsit vakok, és nem veszik észre, mi a fontos számunkra. Nekik belefér egy-két nap csúszás ajándékozáskor. Nem hiszem, hogy ez rosszindulat lenne, egyszerűen másként vannak bekötve.

Van erről egy történetem, jó 10 éve esett meg. Informatikus vagyok, nagyon vágytam egy új nyomtatóra. A férjem végigrángatott a városon, minden modellről kikérte a véleményemet. Jött a Karácsony, alig vártam az ajándékbontást. Nagy komolyan kikísért a kocsimhoz, és megmutatta, hogy felszerelte a vonóhorgot.

2011. jún. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
46%

Nem érdekelne... Én megmondtam a páromnak, hogy ne vegyen nekem semmit, ne költse fölöslegesen a pénzt. Még karácsonykor is ezt mondtam neki, mégis kaptam ajándékot.

De én úgy vagyok vele, hogy ne ajándékokkal akarjon megvásárolni, még akkor sem, ha az "csak" egy doboz gerze-mürze. Nem az a lényeg, hogy ajándékot vegyen, hanem hogy eszébe jut a dolog. Sokkal nagyobb ajándék a "Boldog szülinapot, cicám!" mondat, mint bármi, ami kézzel fogható lenne. Szerintem...


Ja, és valaki írta, hogy az "ááá, nem kell semmi" kijelentés hallatán sem gondolják azt a pasik, hogy mégis kéne valamit. Könyörgöm! A férfiaknak egyértelműen kell fogalmazni. Most ez nagyon lekezelően hangzik, pedig nem akar az lenni, de párom is megmondta, hogy ha szeretnék valamit, ne célozgassak, ne beszéljek rébuszokba, hanem vágjam a képébe, hogy "Légy szíves, mosogass el".

A nők többsége miért bonyolít túl mindent? Ha azt mondod "nem kell semmi", az a férfi számára azt jelenti, hogy "nem kell semmi". Beszéljetek érthetően, és akkor a reakció is a megfelelő lesz!

EZÉRT értjük meg mi ketten olyan jól egymást!


21/L

2011. jún. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
87%

Az első két évben semmit nem kaptam a páromtól. Sőt még az első karácsonyt is elfelejtette, pedig a többi családtagnak vett ajándékot. Rosszul esett, szóvá is tettem mindig.

Aztán mit ad isten, nyaralni voltam, és elfelejtettem neki szuvenírt hozni. Mindenki másnak, még a főbérlőmnek is hoztam, de ő egyszerűen kiment a fejemből. Talán mert külföldről csak vele kommunikáltam.

Persze nagyon rosszul esett neki. Mondtam, ne haragudjon, de totál elfelejtettem.

Nem tudom, hogy amiatt van-e, de azóta mindig kapok tőle valamit. Talán így jött rá, hogy rosszul esik, amit csinált.

2011. jún. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 napietus ***** válasza:
83%

mondjuk ha azt mondtad nem kell semmi, akkor mit csodálkozol? ez az anyanyelveden azt jelenti, hogy ne vegyen ajándékot. inkább azt kellett volna mondanod, hogy "ne verd magad miattam költségekbe, valami apróságnak is örülök". szóval tessék egyértelműen fogalmazni.


ettől függetlenül nekem is rosszul esne, hogy egy virágot vagy csokit sem képes venni nekem. prosztó dolog ez.


29/N

2011. jún. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!