Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire elviselhetetle...

Tényleg ennyire elviselhetetlen lennék a saját szüleim számára?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok (L), még tanulok így nincs keresetem, a szüleimmel és a testvéremmel élek. Tegnap a szüleimmel sikerült nagyon összevesznem, azóta nem is beszélnek velem.


A történet a következő; érettségi után szereztem egy középfokú szakmát, és most egy erre épülő felsőfokú banki szakügyintéző képzésre járok. A képzés ideje 2 év. Az első évet sikeresen teljesítettem, 4.1 lett az átlagom, és 2 hete elkezdtem a hozzá tartozó kötelező nyári gyakorlatomat, aminek az ideje 6 hét. Így most hétfőtől-péntekig reggel 8-tól, délután fél 4-ig "dolgozom" a bankban. Tegnap hazaértem 4 körül, láttam, hogy a húgomnak (16 éves) ismételten nem sikerült kitakarítania a tetőteret, így neki estem én. A tetőtérben csak mi ketten vagyunk, így a mi dolgunk lenne a takarítás, viszont rajtam kívül ott senki nem takarít, mondván a húgom még kicsi!


Amikor jöttem le láttam, hogy anyu a bukóra nyitott ablaknál hallgatózik a konyhában, hogy a szomszéd mit üvöltözik részegen. Felvittem a szükséges tisztítószereket, de már akkor húzta a száját, hogy mit szaladgálok a recsegős lépcsőn, ő így nem tud hallgatózni.


10 perc múlva ismét le kellett mennem, mert elfelejtettem felvinni magammal a portörlőrongyot. Anyu rám szólt, hogy ne szaladgáljak már, mert nem tud hallgatózni. Mondtam neki, hogy jaj már minek kell hallgatózni... Erre apám rám ordított, vérben forgó szemekkel, hogy fogjam be a pofámat mert ha nem teszem akkor az 1 méteres fém cipőkanállal fogja szétverni. Rám emelte de nem ütött meg, csak fenyegetett..


Köpni-nyelni nem tudtam, nagyon ideges lettem, és megkérdeztem tőle, hogy mi az, hogy fogjam be a pofámat? Erre azt válaszolta, hogy amíg ő tart el engem addig nekem itt kussolnom kell, és ő fogja meghatározni, hogy mikor mit csinálok. Aztán fogta magát és kiment az ajtón, én meg felmentem az emeletre.


Később amikor bejött, hallottam, hogy anyunak mondja tovább a magáét, hogy én mit képzelek magamról, hogy ilyen tiszteletlen, szemtelen vagyok velük. 20 éves létemre arra se vagyok képes, hogy eltartsam magam, annyira buta vagyok, hogy 2 összetett mondatot nem tudok kinyögni magamtól, semmit nem tettem le az asztalra, úgyhogy nekem azon kívül, hogy befogom a pofámat más dolgom nincsen, és még sorolhatnánk...


Erre a felsőfokú szakra se én akartam járni, inkább ők erőltették a dolgot. Viszont folyton azt vágják a fejemhez, idézem, "ők adnak zabálni a számba így az van amit ők mondanak/akarnak".


Komolyan ilyen nagy probléma, hogy 20 évesen nem tudom magam eltartani?

Teljesen le vagyok döbbenve, hogy a saját szüleim ennyire semmibe vesznek.


Nektek mi a véleményetek erről a történetről?


Ha valami nem egészen világos akkor kérdezettek nyugodtan. :) A válaszokat előre is köszönöm!


2011. jún. 17. 17:14
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nálunk még az is probléma szokott lenni, hogy én nem beszélgetek velük. Ugyan mit beszélgessek, amikor a legjobb témájuk és legnagyobb örömük az, hogy apu 60 kilóról 80 kilóra hízott, illetve, hogy olyan nagy lett a hasa mint egy 8. hónapban járó kismamának? Jó, egy ideig még hallgattam, de az, hogy kb. 1 éve folyton minden egyes percben ez a téma, nevetséges. Jobb dolga sincs a nap folyamán, mint 5 percenként ugráltatni anyámat, mert ő éhes... A "kedvencem" amikor anyu a nap végén elmeséli részletesen, hogy apu reggel óta kb. 15x evett.

Felhőtlen jó téma!


Még 1 évet kéne kibírnom, de nagyon nehéz.


* ma 17:27 ha van kedved beszélgetni akkor írj nyugodtan. :)


Apu 45 éves, anyu 42.


Nem mindig ilyenek, van olyan, amikor kenyérre lehetne kenni őket, de az igazán ritka. Itthon én vagyok a fekete bárány, és az elsődleges célpont mindenki számára. :)

2011. jún. 17. 17:39
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Elolvastam,és teljesen ez a helyzet nálam is. Én 22éves vagyok,Egyetemre járok. Mást nem hallok én is,mint hogy miért nem megyek el dolgozni? Meddig akarok még rajtuk élősködni?! stb... Na meg amin még ki vagyok akadva,amikor azzal jönnek,hogy miért nem keresek egy normális pasit(mert több hónapja egyedülálló vagyok) és szülök neki egy gyereket. Persze legyen elég pénze,hogy eltartson... Egyszerűen nem fogják fel,hogy már nem azokat az időket éljük,amit anno ők. Anya ilyen idős volt,mint én mikor engem szült,és tőlem is elvárják,hogy családot alapítsak. Sajnos olyan környéken élek,ahol nem tudok munkát vállalni,csak valami lepusztult kocsmában max. Én meg nem azért tanulok,meg tanultam eddig,hogy ilyen munkahelyem legyen.:S Én se tudom mit lehetne tenni,de alig várom,hogy lediplomázzak és találjak megfelelő állást,mert már elviselhetetlen. Nálunk se csinál tesóm semmit,pedig 20éves. Minden rám marad,de ezt persze anyáék egyáltalán nem értékelik.

Kéne egy ember aki az ilyen szülőkkel leül és szépen elbeszélget,hogy nem helyes amit tesznek.:S

2011. jún. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%
Szegénykém de tényleg szívből sajnállak,légy türelemmel,szerezd meg a diplomádat és spuri el otthonról.
2011. jún. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
33%

komolyan gáz,h nem tartod el magad. a szüleid se egyszerűek,de az alapvető dolgokban igazuk van.


estin,levelezőn,távoktatásban is lehet tanulni,mellette dolgozni. 20 éves vagy könyörgöm,mit csodálkozol??? én 16 évesen már melóztam,mellette tanultam,érettségiztem,aztán mentem fősulira. ehhez még felvettem a diákhitelt,és szépen el tudtam otthonról menni egy pici albiba.


pedig engem még csak nem is szekáltak anyuék,sőt.


ne nyafogj,állj a saját lábadra!

2011. jún. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Ők azt hiszik, hogy tökéletesek és minden úgy jó, ahogy ők gondolják. Szerintem még a beszélgetés se segítene rajtuk. A válaszok alapján úgy tűnik, nemcsak én élek ilyen bolondos családban. :S


Köszönöm a válaszokat, mindenkinek megy a zöld kéz. :)

2011. jún. 17. 17:48
 16/19 anonim ***** válasza:

Komolyan.. Most lehet lepontozni, etc, de minek kell az ilyeneknek gyerek??

Nekem ha egyszer lesz gyerekem, akkor azt nem azert fogom felnevelni, hogy utana elvarjam tole, hogy ezt megkoszonje. Nem is azert, hogy legyen kin levezetnem a feszultseget. Teljesen felhaborito amit a szuleid csinalnak. Ossze tehetnek a kezuket, hogy ilyen normalis gyerekuk/gyerekeik vannak.

Szerintem amilyen hamar megengedheted magadnak, lepj le onnan. Jobbat nem tudok javasolni.

Igy tortenet alapjan sajnallak nagyon. :/

Kitartas a tovabbiakban!

2011. jún. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezt az 1 évet még ki kell húznom, aztán ahogy befejeztem a sulit, azonnal keresek munkát és elköltözök. :)
2011. jún. 17. 18:20
 18/19 TOMAtm ***** válasza:
100%

az a gond h a legtöbb helyen ez megy manapság.

nem hibáztatom a szüleidet h SZ*R a helyzet MO-n,sz*r a kereset,minden sokba kerül és ez felőrli az emberek idegeit.nem akarnak ők rosszat neked,csak itt ilyen világ van.bekkeld ki azt az egy évet csendben aztán irány egy olcsó albérlet vagy egy közös lakás a pasiddal.a hugod meg megtanulhat takarítani én 12 éves koromtól melóztam,mert így döntöttem,nem kényszerített senki(mérnök vagyok amúgy :),csak minket igy neveltek.

2011. jún. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: 12 évesen hol tudtál dolgozni?

Sok helyen olvasom válaszként az ilyen típusú kérdéseknél, hogy menjen el dolgozni, tartsa el magát, albérlet stb.

Csakhogy ezt leírni nagyon egyszerű, de véghezvinni már messze nem annyira, csak aki nincs ilyen helyzetben, annak fogalma sincs az ezzel járó nehézségekről. Meg ha még talál is munkát az ember azért lófittyet fizetnek, amiből még az albérletet sem tudod fizetni, nem hogy kaját vegyél még.

Kedves kérdező, írj privit, ha van kedved beszélgetni ;)

2011. jún. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!