Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire elviselhetetle...

Tényleg ennyire elviselhetetlen lennék a saját szüleim számára?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok (L), még tanulok így nincs keresetem, a szüleimmel és a testvéremmel élek. Tegnap a szüleimmel sikerült nagyon összevesznem, azóta nem is beszélnek velem.


A történet a következő; érettségi után szereztem egy középfokú szakmát, és most egy erre épülő felsőfokú banki szakügyintéző képzésre járok. A képzés ideje 2 év. Az első évet sikeresen teljesítettem, 4.1 lett az átlagom, és 2 hete elkezdtem a hozzá tartozó kötelező nyári gyakorlatomat, aminek az ideje 6 hét. Így most hétfőtől-péntekig reggel 8-tól, délután fél 4-ig "dolgozom" a bankban. Tegnap hazaértem 4 körül, láttam, hogy a húgomnak (16 éves) ismételten nem sikerült kitakarítania a tetőteret, így neki estem én. A tetőtérben csak mi ketten vagyunk, így a mi dolgunk lenne a takarítás, viszont rajtam kívül ott senki nem takarít, mondván a húgom még kicsi!


Amikor jöttem le láttam, hogy anyu a bukóra nyitott ablaknál hallgatózik a konyhában, hogy a szomszéd mit üvöltözik részegen. Felvittem a szükséges tisztítószereket, de már akkor húzta a száját, hogy mit szaladgálok a recsegős lépcsőn, ő így nem tud hallgatózni.


10 perc múlva ismét le kellett mennem, mert elfelejtettem felvinni magammal a portörlőrongyot. Anyu rám szólt, hogy ne szaladgáljak már, mert nem tud hallgatózni. Mondtam neki, hogy jaj már minek kell hallgatózni... Erre apám rám ordított, vérben forgó szemekkel, hogy fogjam be a pofámat mert ha nem teszem akkor az 1 méteres fém cipőkanállal fogja szétverni. Rám emelte de nem ütött meg, csak fenyegetett..


Köpni-nyelni nem tudtam, nagyon ideges lettem, és megkérdeztem tőle, hogy mi az, hogy fogjam be a pofámat? Erre azt válaszolta, hogy amíg ő tart el engem addig nekem itt kussolnom kell, és ő fogja meghatározni, hogy mikor mit csinálok. Aztán fogta magát és kiment az ajtón, én meg felmentem az emeletre.


Később amikor bejött, hallottam, hogy anyunak mondja tovább a magáét, hogy én mit képzelek magamról, hogy ilyen tiszteletlen, szemtelen vagyok velük. 20 éves létemre arra se vagyok képes, hogy eltartsam magam, annyira buta vagyok, hogy 2 összetett mondatot nem tudok kinyögni magamtól, semmit nem tettem le az asztalra, úgyhogy nekem azon kívül, hogy befogom a pofámat más dolgom nincsen, és még sorolhatnánk...


Erre a felsőfokú szakra se én akartam járni, inkább ők erőltették a dolgot. Viszont folyton azt vágják a fejemhez, idézem, "ők adnak zabálni a számba így az van amit ők mondanak/akarnak".


Komolyan ilyen nagy probléma, hogy 20 évesen nem tudom magam eltartani?

Teljesen le vagyok döbbenve, hogy a saját szüleim ennyire semmibe vesznek.


Nektek mi a véleményetek erről a történetről?


Ha valami nem egészen világos akkor kérdezettek nyugodtan. :) A válaszokat előre is köszönöm!


2011. jún. 17. 17:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Apád klinikai eset.
2011. jún. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 eNerdzsy ***** válasza:
100%
Elolvastam, csatlakozom az elsőhöz.
2011. jún. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyád pedig pszichiátriai eset.
2011. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

:)


Akkor egy igazán jó családban élek... :/ :)

2011. jún. 17. 17:26
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanez van, anyám egyszerűen buta, semmi nem érdekli a saját kis hülyeségein kívül, ha unatkozik, akkor jön minket csesztetni. Én és a húgom ugyanannyi idősek vagyunk, mint te a tesóddal! Apám meg egyszerűen őrült, két szót nem lehet szólni neki, ami nem az ő szája íze szerint van megfogalmazva, mert egyszerre őrjöng, ordibál torka szakadtából, elmond minket mindennek.

Tavaly érettségiztem, most fejeztem be az első évemet az egyetemen. Az érettségi óta azt hallgatom, milyen semmirekellő vagyok, hogy nem vagyok képes napi másfél óra vonatozás/buszozás, és fél napos iskola mellett még elmenni dolgozni. Szerintük lusta dög vagyok és csak rajtuk élősködöm. Ha merek szólni valamiért, egyből jön az, hogy amíg az ő azstaluknál ülök stbstb. De ha egyszer annyira a terhükre vagyok, miért nem fizetnek be egy albérletbe? Elmennék szívesen, de nekem nincs pénzem. A kollégiumot, amit 4-5 hónapig fizettem, teljesen a saját pénzemből kellett fizetnem, egy fillért nem adtak bele, így vissza kellett mondanom, inkább bejárok. De mindig csak megkapom a magamét, hogy én legyek ezért is hálás, mert én ilyen dög vagyok olyan mit tudom én mi... kibírhatatlanok.

Most már tudod, hogy nem vagy egyedül. Én arra megyek, hogy kimehessek 1 évre Ausztriába tanulni, hogy végre elhúzhassak. De ha nem jönne össze, akkor is egyetem után húzok el innen, mert elviselhetetlenek. Inkább nem részletezném tovább, mi megy nálunk...

2011. jún. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém, nagyon sajnállak :( és csatlakozom az előzőkhöz. Amúgy szüleid hány évesek? Mindig is ilyenek voltak vagy csak most "kattantak be" ?
2011. jún. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az első hárommal.
2011. jún. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A férfiklimax tipikus tünete."Majd én megmutatom, hogy az van, amit én akarok!Itt énelőttem mindenki csak vigyázzállásban és némán álljon, mert én hordom a kalapot!"Nincs rá magyarázat, hormonok játéka, mint kamaszfiúk agreszívitása,lányok hisztije, várandós asszonyok kiborulása.Hormonzavar, és nemcsak a környezetét viseli meg, de őt magát is.Életközépi krízisnek is mondják.
2011. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát a szüleid nem komplettek, ugyanakkor nem fognak megváltozni, ezt te is tudod. És valóban az van, amit mondanak, ha nem tetszik a rendszer, el lehet menni.

Ha ők erőltették rád a szakmát, hagyd ott, vagy folytasd teljes állás mellett és költözz el otthonról. Sajnos mást nem tehetsz, legfeljebb azt, hogy elviseled ezeket az áldatlan körülményeket.

2011. jún. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is írták, az őseid klinikai esetek. Az én anyám is szokott hallgatózni, talán a korral jár, apám meg vagdalkozni (ő szimplán elmebeteg, miatta is költöztem el), de 19 évesen képes vagyok arra, hogy alkalmi munkákból, diákhitelből, meg amiből tudom, eltartsam magam (persze, rákényszerültem, mert ősöktől 300 km-re lakok kolégiumban, egyetemre járok, ha azt mondom, kell pénz kolicsekkre, adnak, de egyszerűen nincs pofám kérni, és nincs kedvem hallgatni, hogy az orrom alá dörgöljék egy héttel később, így inkább megoldom magam a gondjaim)...
2011. jún. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!