Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen velem az anyukám?...

Miért ilyen velem az anyukám? Hogy beszéljek vele? Teljesen megváltozott

Figyelt kérdés

Régebben tök sokat voltunk együtt,beszélgettünk,fagyiztunk,vásárolgattunk ,mindent el tudtam neki mondani...

De mostanában teljesen más velem(mindenki mással uolyan,csak vele lett ilyen "hárpia").

Néha még elmegyünk a szokásos helyeinkre,de semmit nem merek neki elmondani szinte,mert mindenen kiakad és üvöltözik :S

A barátommal már együtt vagyunk 7 hónapja,de még nem mertem neki elmondani,mert tudtam,hogy kiakadna.De ma megtudta,mert otthon felejtett valamit reggel és visszament érte,de akkor már ott volt a barátom(nyári szünet :D) és elég félre érthető helyzetben talált minket...

És elkezdett üvöltözni velem,hogy addig ki ne merjek menni a házból,amíg Ő nem jön haza,meg hogy ha hazajön,akkor nagy változások lesznek,stb...

Ezen annyira kibuktam,hogy eljöttem apuékhoz(elváltak anyuék),de holnap tuti,hogy haza kell mennem,mert minden péntek délután teniszre járok és a cuccom otthon van :S

De mindig ez van...bármit csinálok,rögtön elkezdi,hogy meg fog változni az életem ezek után meg hasonlók,de délutánra már el is felejti,hogy mi baja volt.Ez viszont most nagyon kiakasztott...

Nem is az,hogy a barátom előtt kiabált velem,hanem még az is,hogy a szobámba úgy járkál be folyton,mintha az a sajátja lenne(se kopogás,semmi és utána elkezdi pakolgatni néha a cuccaimat -.-).

Meg 2 hónappal ezelőtt elkaptam a bárányhimlőt és 2 hétig otthon kellett lennem(semmi bajom nem volt,de anya erősködött anya az orvosnak,hogy 2 hétig írjon ki).A 2. hét végén apáékkal elutaztunk volna Bécsbe(apa élettársának a nemtudom milyenrokonai ott élnek) és én nagyon szerettem volna elmenni velük,mert az 5 év során,mióta apáék együtt vannak,egyszer találkoztam velük kb.

De anya nem engedett el,mert hogy én még nagyon beteg vagyok(2 db himlőpötty jött ki rajtam,de akkor már azok is elmúltak),állította...Jó,elhiszem,hogy csak jót akart nekem,de akkor is....Semmi megterhelő nem lett volna az útban.

Szombaton meg pl azt csinálta,hogy elmentünk a barátnőimmel moziba és bent kikapcsoltam a telefont és elfelejtettem visszakapcsolni és nem láttam,hogy anya keresett.Mivel nem vettem fel,ezért rám küldte a rendőröket(a nevelőapum ügyvéd és van pár rendőr ismerőse és anya is ismeri őket:()...Olyan ciki volt,hogy rendőrök vittek haza :S

Mikor ezt elmondtam anyának,hogy ilyet többet ne csináljon,akkor azt mondta,hogy ha máskor nem veszem fel a telefont,akkor többet sehova nem enged el egyedül,mindenhova jönni fog velem valaki :S

De ez már annyira ciki....Nem igaz,hogy nem érti meg.

Tegnap meg a fürdőben hagytam véletlenül a telefonomat és elkezdte nézegetni benne az sms-eket(szerencse,hogy törlöm szinte mindet) meg a híváslistámat.Nem tudom,hogy Ő mit szólna,ha én csinálnám ezt az Ő telójával.

ha meg próbálok vele beszélni,akkor úgy tesz,mintha semmi gond nem lenne és ez kikészít.


Mit csináljak?Hogy beszéljek vele erről komolyan?

Már sírógörcsöm van néha,ha rá gondolok...


Köszönöm a tanácsokat előre!


14/L


2011. jún. 16. 19:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Hát igen...az első válaszadó kommentje hagy némi kívánnivalót maga után...

Nem volt annyira durva az a helyzet,ahogy anya talált minket,csak a barátom feküdt az ágyamon,én meg rajta fehérneműben és csókolóztunk...

De ha anya kopogott volna,mielőtt benyit,akkor ez is elkerülhető lett volna.

Nem fogok rossz társaságba kerülni,mert a barátom is rendes,az Ő anyukája normális(apukája nem él velük),orvos,szóval a barátom se valami lecsúszott izé gyerek.Neki is normális családja van és furcsa módon anya folyton Őt hozta elém példának,ha valamiből rossz jegyet kaptam vagy hasonlók(pl. mikor megtudta 2 hete,hogy 4-es lettem matekból,akkor rögtön elkezdte,hogy bezzeg Dani biztos 5-öst kapott...).

Meg az is idegesít,hogy folyton hasonlítgat mindenkihez meg kritizál...

Voltam atlétika versenyen és a távolugrást egy picit elrontottam és elkezdte anya mindenki előtt mondani,hogy nem kéne folyton annyi kínai kaját ennem(ez a kedvenc konyhám,néha hetente eszem valami kínait,legyen az sushi vagy édes-savanyú csirke) és akkor talán sikerülne a távolugrás...Mindenki csak nézett.


Köszönöm az eddig érkezett válaszokat.

2011. jún. 16. 20:31
 12/19 anonim ***** válasza:
90%
fehérneműben feküdtél a barátodon, hát ez neked nem annyira durva,mert szerintem ez nagyon is hogy az.
2011. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom miért kell erőszakoskodnia. Pl. nincs türelme hozzád. Két nő pikkel egymásra... brrr nem akarnék nálatok lakni :)

Szóval, szerintem a legjobb, ha leszarod.

2011. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
jo bamba az anyad
2011. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Hűhhha. Hát először is ugye 14 éves vagy,és barátod van 7 hónapja,amit nem mondtál el anyukádnak (valószínűleg kiakadt volna,ezért titkoltad). Miután az anyud lakásába felvitted a barátodat,nyári szünet ide vagy oda:engedély nélkül ment fel,ráadásul le is buktatok. Ezek után/vagy előtt moziba mentél úgy hogy nem voltál elérhető,anyukád aggódhatott érted és hívott rendőrt :) Inkább örülnöd kéne hogy így félt anyukád. Gondolom nem bízik meg benned,ezért is nézett bele a telefonodba sms-ek és hívások után kutakodva. Az a baj hogy a korod igen is számít,mert 14 éves vagy,anyukád tart el,főz,mos,takarít rád és ugye ott van még a felelősség is! Te nem nézhetnél bele az ő dolgaiba.


Szerintem ezt csak úgy lehetne megoldani hogy bizonyítasz. Ha beszélni nem tudsz vele erről,bizonyíts (bármivel kapcsolatban) Úgy is fogja látni rajtad hogy igyekezel (akár kitakarítasz,vásárolsz stb). Barátodat szerintem most kicsit tedd félre... Próbálj meg vele egy kis idő múlva beszélni,úgy is engedni fog egy idő után.

2011. jún. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Később meg fogod érteni, hogy mi baja van anyukádnak.

Nekem nincs még gyerekem, 22 éves vagyok. 14 éves koromban nekem is volt már "barátom", fogtuk egymás kezét, és sétáltunk az UTCÁN. Ez nyári szünetben volt, és ha este 10ig kint lehettem vele, akkor örültem, mint majom a farkának! Egy 14 éves kislánynak még nem kéne fehérneműben feküdnie a barátján, pláne nem úgy, hogy hazudsz anyukádnak és a barátod sunyiban nálatok dekkol.

A mozis eset meg...hát, figyelj. Anyukád nagyon aggódott érted, mert nem kapcsoltad vissza a telefonod. Az én anyum a mai napig aggódik, pedig már nem is élek velük, és felnőtt ember vagyok. És tudom, hogy nyugodtabb ha beszélünk, ezért ha például megyek bulizni, akkor rácsörgök csak annyira, hogy:"szia anya, este bulizok, telefon nem lesz nálam,ezért nem tudsz hívni. ne aggódj, jó éjszakát!" Jó bulizást kíván, és nyugodtabban fekszik le aludni. Tiszteld meg anyukádat azzal, hogy a legkevesebb okot adod arra, hogy aggódjon érted. Mindig nyugtasd meg, és több szabad teret fog neked adni, ha láthatja hogy bízhat benned. De a bizalmat is ki kell érdemelni, és a barátodon fekvős incidens után ne csodálkozz, ha több korlátot fog neked szabni!

2011. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Tényleg azért változhatott meg mert most ő se tudja hogy kiként kezeljen: egy kislányként vagy egy nagyobb lányként. Sajnos a kislányt magadnak harcoltad ki ahogy ráijesztettél és most meg is fogja szorítani a szíjat, gondolom egyke vagy így még nehezebb. Beszélgetni mostanában nem fogsz vele, legalábbis ő nem fogja ezt komolyan venni, egyenlőre bizonyíts.

Hát én is kiakadtam volna anyukád helyébe az biztos, de rá is tettél azzal hogy: nem mondtad el neki sőt nem is tudja ki az és ott volt nálatok. Én is ideges lennék ha egy idegennel találkoznék a lakásban aki a fehérneműs lányommal csókolózik.

Mert tényleg nagyon fiatal vagy ilyenhez.

Én amikor 14voltam örültem ha barátnőzhettem délután ha ráértem lovaglás után, sőt ha 9ig a parkban beszélgethettünk.

Most is (17évesen, és irigyek is a barátnők hogy ennyire jó a kapcsolatunk mert mindenben támogat) mindig felhívom ha elmegyek otthonról hogy hova megyek, kivel, mikor jövök kb. Bíznak is bennem.

1,5éve van barátom, már akkor tudtak róla amikor még csak randiztunk, de minden tud, nem turkál, kutat csak kérdez és nem is volt belőle semmi vita. Néha jobban várja a barátomat mint én xD

Legyél őszinte, ez a legjobb megoldás, ezt tudom tanácsolni.

2011. jún. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Semmi baj nincs azzal hogy van pasid:) Nem vagy már kicsike s neked is van magánéleted. Én is kiakadok ha piszkálják a telóm főleg ha azt felnött csinálja. Nem kell meglepődni emberek azon,hogy valakinek 14 évesen pasija van. A húgom 12 és neki is van:) Nálunk az osztályból szinte mindenkinek van(nekem is) és nem "szexre tartsuk". Anyukáddal pedig próbáld megbeszélni(vagy kódold le a telódat:P)

S ne is figyelj a kritikákra. Te tudhaotd v érezheted h mit kell tenned:)

14L

2011. jún. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Amúgy meg lefogadom, hogy szerinte meg te változtál meg teljesen :):):)

Az lesz a következő szöveg, hogy a pasid elvette az eszed és megront :)

2011. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!