Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen velem az anyukám?...

Miért ilyen velem az anyukám? Hogy beszéljek vele? Teljesen megváltozott

Figyelt kérdés

Régebben tök sokat voltunk együtt,beszélgettünk,fagyiztunk,vásárolgattunk ,mindent el tudtam neki mondani...

De mostanában teljesen más velem(mindenki mással uolyan,csak vele lett ilyen "hárpia").

Néha még elmegyünk a szokásos helyeinkre,de semmit nem merek neki elmondani szinte,mert mindenen kiakad és üvöltözik :S

A barátommal már együtt vagyunk 7 hónapja,de még nem mertem neki elmondani,mert tudtam,hogy kiakadna.De ma megtudta,mert otthon felejtett valamit reggel és visszament érte,de akkor már ott volt a barátom(nyári szünet :D) és elég félre érthető helyzetben talált minket...

És elkezdett üvöltözni velem,hogy addig ki ne merjek menni a házból,amíg Ő nem jön haza,meg hogy ha hazajön,akkor nagy változások lesznek,stb...

Ezen annyira kibuktam,hogy eljöttem apuékhoz(elváltak anyuék),de holnap tuti,hogy haza kell mennem,mert minden péntek délután teniszre járok és a cuccom otthon van :S

De mindig ez van...bármit csinálok,rögtön elkezdi,hogy meg fog változni az életem ezek után meg hasonlók,de délutánra már el is felejti,hogy mi baja volt.Ez viszont most nagyon kiakasztott...

Nem is az,hogy a barátom előtt kiabált velem,hanem még az is,hogy a szobámba úgy járkál be folyton,mintha az a sajátja lenne(se kopogás,semmi és utána elkezdi pakolgatni néha a cuccaimat -.-).

Meg 2 hónappal ezelőtt elkaptam a bárányhimlőt és 2 hétig otthon kellett lennem(semmi bajom nem volt,de anya erősködött anya az orvosnak,hogy 2 hétig írjon ki).A 2. hét végén apáékkal elutaztunk volna Bécsbe(apa élettársának a nemtudom milyenrokonai ott élnek) és én nagyon szerettem volna elmenni velük,mert az 5 év során,mióta apáék együtt vannak,egyszer találkoztam velük kb.

De anya nem engedett el,mert hogy én még nagyon beteg vagyok(2 db himlőpötty jött ki rajtam,de akkor már azok is elmúltak),állította...Jó,elhiszem,hogy csak jót akart nekem,de akkor is....Semmi megterhelő nem lett volna az útban.

Szombaton meg pl azt csinálta,hogy elmentünk a barátnőimmel moziba és bent kikapcsoltam a telefont és elfelejtettem visszakapcsolni és nem láttam,hogy anya keresett.Mivel nem vettem fel,ezért rám küldte a rendőröket(a nevelőapum ügyvéd és van pár rendőr ismerőse és anya is ismeri őket:()...Olyan ciki volt,hogy rendőrök vittek haza :S

Mikor ezt elmondtam anyának,hogy ilyet többet ne csináljon,akkor azt mondta,hogy ha máskor nem veszem fel a telefont,akkor többet sehova nem enged el egyedül,mindenhova jönni fog velem valaki :S

De ez már annyira ciki....Nem igaz,hogy nem érti meg.

Tegnap meg a fürdőben hagytam véletlenül a telefonomat és elkezdte nézegetni benne az sms-eket(szerencse,hogy törlöm szinte mindet) meg a híváslistámat.Nem tudom,hogy Ő mit szólna,ha én csinálnám ezt az Ő telójával.

ha meg próbálok vele beszélni,akkor úgy tesz,mintha semmi gond nem lenne és ez kikészít.


Mit csináljak?Hogy beszéljek vele erről komolyan?

Már sírógörcsöm van néha,ha rá gondolok...


Köszönöm a tanácsokat előre!


14/L


2011. jún. 16. 19:38
1 2
 1/19 TOMAtm ***** válasza:
44%

1 anyádra ráférne egy jó dugás.

2 14 éves kis szaros vagy és 7 hónapja van barátod?ha én lennék az apád a sz*rt is kiverném belőled,szóval örülj neki h ha csak üvöltözni fog veled kis retek.

2011. jún. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%
Gyerek vagy még.
2011. jún. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Mi az hogy kis retek? Hogy beszélsz egy kislánnyal? asdf...
2011. jún. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%

19.51-es (első válaszoló)

te mégis mit képzelsz magadról ki vagy te??

hogy beszélhetsz így?

retek? ci.gány vagy? nem csodálkoznék! inkább állj le, és menj el az elmegyógyintézetbe, az ilyen lökött agyú bun.kó parasz.tok oda valók!

Kedves kérdező:

Beszélj anyukáddal, hogy ez a helyzet neked nem jó, és ahogy olvastam neki sem(veszekedés kiabálás stb.)

Elevenítsd fel a régi emlékeket, és kérd meg, hogy ha nem is minden (mert már ugye idősebb vagy) de azért egy-két közös fagyizás, vásárlás jót tenne:)

14/L

2011. jún. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

14 éves vagy és anyukád tudta nélkül ott van nálad a barátod. Hát mit ne mondjak én is kiakadtam volna.



Az meg hogy anyukádnak és apukádnak van rendőr ismerőse csak úgy nem fognak téged furikázni, gondolom hajnalban is még mászkáltál

2011. jún. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Úristen!Első válaszoló: Nem sül le a képedről a bőr?! Ezt meg mered engedni magadnak,hogy így beszéllj egy gyerekkel?! Nemtudom, talán azt gondoltad,hogy itt támogatást kapsz a trágár undorító stílusodhoz?! Szégyellném magam ha ilyen ismerősöm lenne! Kedves kérdező: Milyen félre érthető helyzet? Mert az nembaj ha van egy kis barátod de a szex még korai nem gondolod? :) Édesanyáddal pedig ülj le és beszélj vele komolyan. Neki nehéz elfogadni azt,hogy lassan kezdesz felnőni mert ugye nem vagy kicsi sem már de még nagy sem most pont a kettő között tartasz. Beszéllj vele, hidd el segíteni fog.
2011. jún. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Huh, hát amíg olvastam, azt hittem 17 vagy legalább. Én 14 éves koromban max délután elmehettem barátnőzni. Fiúkról meg csak suttyomban álmodoztam, max a kezemet engedtem megfogni, nemhogy félreérthető helyzet... Anyuddal nincs semmi gond. Két perc és lent vagy a lejtőn, ha nem vigyáz rád.
2011. jún. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
Az nem ugyanaz, hogy egy anya nézi meg a 14 éves lánya telefonját, vagy a lánya az anyáét. Anyukád felelős érted, te nem őérte. Mondjuk nem helyes kutakodni - ha tudja, hogy elmondasz neki olyan dolgokat, ami aggaszthatja. Mondjuk 14 évesen féreérthetetlen helyzetben talál meglepetésszerűen-ez elég ok, hogy megváltozzon irányodban, mert a zsigereiben érzi, hogy bajba is kerülhetsz. Nagyon önállónak hiszed magad,de ez nem biztos, hogy felelősségérzettel jár együtt.Már nem úgy tekint rád, akivel fagyi közben kislányos dolgokról cseveghettek. Már a nőt látja benned, akinek titkai lettek.
2011. jún. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%
Én nem így gondolom. Nem akarok veszekedést szítani ez csak vélemény! Szerintem nincs a lejtőn egy szülőnek nem így kell vigyázni a gyerekére,hogy hagyja hogy elhidegüljenek vagy tévedek? Szerintem az édesanyjának is alkalmazkodóbbna, megértőbbnek figyelmesebbnek kell lennie persze ezzel nem azt mondom,hogy ne szabjon határokat de azokat ésszerű kereteken belül tegye. Ne úgy,hogy a gyerek nem érti mi miért van mert ő csak azt érzi,hogy nem szereti eléggé és,hogy bántja lelkileg.
2011. jún. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Petőfi szavaival élve"a virágnak megtiltani nem lehet, hogy kinyíljon, ha jő a szép kikelet" az a helyzet, hogy a kislányokból nagylányok lesznek(vagy azt hiszik magukról?)és beköszönt a szerelem, ami persze nem mindegy, hogy mikor és milyen körülmények között zajlik, és hogy milyen hatásai lehetnek az életedre.Édesanyád aggodalmát jogosnak tartom, meg akar óvni attól, hogy rossz társaságba kerülj és hogy könnyelmű döntéseket hozz.Szerintem le kellene ülnötök és higgadtan mindent végigbeszélnetek.Te is elmondhatod minden sérelmedet és ne titkolózz előtte.Egyenes beszéd.Gyerek már nem vagy, de még felnőtt sem és tudom, hogy mindig félúton legnehezebb.Ha ott lennék most megsimogatnám a buksidat.
2011. jún. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!