Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élet egy drogfüggő mellett?...

Élet egy drogfüggő mellett? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

33 éves vagyok 6 éve élek párkapcsolatban, már nagyon szeretnék gyereket. Amikor összejöttem a párommal naponta kb 10 füves cigit szívot, és mellette még alkalmanként kokaint, exet és egyéb népszerű és kevésbé népszerű drogot.

Nagyon beleszerettem, de azt a feltételt állítottam a kapcsoalt elé, hogy le kell szoknia, vagy nem maradhatok vele. Ő le is tette (én azt hittem). Nem látszott rajta semmi, még a sima cigit is abbahagyta 2 éve. Tegnap megláttam, hogy orrba szív valami fehér drogot, meg több marihuánás zacskót is találtam a kocsijába. Mit tegyek? Gyerek ebből már nem lehet. Végleg hagyjam el? Hazudott. Nagyon ki vagyok borulva.


2011. jún. 12. 21:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Az ő élete az övé, főként ő tudja íriányítani csak !!!

Te pedig a tiedet.

Esélyt már adtál neki, nem értem a kérdést, hogy maradj e, és érted leszokik... Hiszen volt erről szó, és nem történt meg.

Az viszont nem igaz, hogy aki drogos az az is marad. Vagyis valamilyen szinten, mert ez igen erős szokott lenni, de lelehet őket szoktatatni szigorú terápiával, de ez mindig velük lesz azért. Még ha nem is csinálják. Sok esetben vissza is esnek, de ha elvan kapva ismét kijönnek belőle.

Szerintem aki írta, hogy szemét, mert tesóját feljelentette, az nem szemét. Ez az igazi, és úgynevezett kemény szeretet. Egy drogos, főleg aki már nagyon az, magától sosem fogja meghozni a döntést, sőt be sem vallja a baját. Ugyanis már nem ő , hanem a betegsége a drog beszél belőle.

Nem mondom, hogy mondj le róla, de ne fogadd el ezt az állapotot. Ha érted megteszi, hogy elmegy elvonóra, az azt jelentené, hogy ő is úgy szeret téged, mint te őt, és akar egy tiszta szép kapcsolatot veled, nem pedig önzőt.

Ha nem alakul, akkor ne tedd magad tönkre, ne fogadd el, hogy neked ez van megírva, és nem is kell egy ember erre képes legyen, hogy a másikat meggyógyítsa. Nem te vagy erre a személy. Szeretet sajnos nem elég.

Remélem okosabb leszel, látom az akarsz lenni, ha itt írsz, de a szived nem enged. Figyi egyszer már engedtél a szivednek, most következzen az eszed. Küldd el elvonóra, ha nem megy, akkor válassz mást. Van még sok sok hal ám a vízben. Már nem is látod, hogy milyen lehetne az életed úgy ellopta eddig már.

Sok sikert, és boldogságot.

2011. jún. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Ez nem szerelem. Te is függő vagy, azt játszod, hogy annak az embernek te nyújtod a kapaszkodót, és ettől _neked_ jó.

Ez abból derül ki, hogy ezt írod: "Tudom, ha elhagyom mégjobban elkezd drogozni és lesüllyed újra."

Ez azért nem igaz, mert ha vele maradsz, azzal elnézed a drogozását, ő mindig próbára fogja tenni a határaidat.

Nézz utána, hogy miért maradnak az alkoholistákkal a párjuk, úgy több történet van, mint drogossal, de a lényeg ugyanaz.

2011. jún. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem nem drogos, alkoholista.Mire rájöttem, már megvolt a gyerek is.Ne szülj neki!Maradj vele, ha úgy döntesz, de gyereket ne ítélj ilyen életre!Ne tedd tönkre az életét, mielőtt még megszületne.A saját életeddel azt teszel, amit akarsz, de máséval nincs jogod játszadozni!
2011. jún. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Annyira igazatok van! Köszönöm a józan megítélést, valamilyen szinten én is láttam ezt, de reménykedtem...És bíztam, persze mint kiderült vakon. Sajnos túl sok ideig vártam, és túl sokat dugtam a fejem a homokba. Őrülten fáj, de el kell engednem, hagy élje azt az életet, amit Ő választott.
2011. jún. 13. 09:09
 25/26 anonim ***** válasza:
Az en ferjem is alkoholista volt. Gyerekunk is szuletett, neki mar volt ketto. Egyik nap megkertem valamire, kozolte hogy csak kesobb er ra, el akar menni egy orvoshoz. Meg aznap elment, kapott vmi gyogyszert, amit alkalmankent elfelejt bevenni, ennek ellenere nem iszik azota semmit. Nem is hianyzik neki, elmondasa szerint. Nem en dontottem el, hogy o ne igyon, az o dontese volt. Elismerte, hogy nem megy az, hogy hetente 1-2 napot deliriumban tolt. Amig a fuggo nem ismeri el a bajat, addig te nem tudsz rajta sajnos segiteni.
2011. jún. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jól döntöttél, és elhagyod. Hosszútávon neked is könnyebb lesz így.
2011. jún. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!