Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elfogadtatni a...

Hogyan lehet elfogadtatni a gyerekekkel az új testvér érkezését?

Figyelt kérdés
Férjemmel két kisgyermekünk van (4 és 6 évesek). Néhány hónapja munkákból adódóan egy gyermekotthonba látogattunk, ahol egy kislány teljesen elbűvölt minket. Két-három alkalommal jártunk bent, ő mindig hatalmas mosollyal fogadott minket, megakarta mutatni mindenét, és egy mosolynak, egy ölelésnek is úgy örült, mint aki életében nem találkozott hasonlóval sem. Nagyon szeretnénk őt örökbe fogadni, a nevelőkkel már beszéltünk, elmondásuk szerint "teljesen árva", nem várható hogy bárki is érte menjen, így ilyen szempontból semmi ellenvetés. Mindig is nagy családra vágytunk férjemmel, 3-4, akár 5 gyerekkel is, hely van bőven számára, és egészen biztos vagyok benne, hogy tudnánk sajátunkként szeretni a pici lányt. Mielőtt elindítanánk a hivatalos procedúrát mindenképpen szeretnénk ezt az egész helyzetet elfogadtatni a gyerekeinkkel, viszont egyelőre azt sem tudom hogyan kezdjek bele. Kislányom szeretne kistestvért, de "baba formájában", mennyire lehet nehéz gyermek fejjel elfogadni egy "idegen" gyerek érkezését? Mennyire tudhatják elfogadni, hogy ő teljes értékű családtag, ugyanolyan gyerek nálunk, mint ők? Hogyan lehetne megelőzni, hogy mindig kívülállónak tekintsék? Nagyon jól jönne minden tapasztalat ezzel kapcsolatban, mert egyedül emiatt vannak már csak kétségeim. Nem szeretném hogy úgy nőjön fel ez a kislány, hogy folyamatosan azt éreztetik vele, hogy ő nem családtag, még ha nem is direkt tennék ezt a gyerekeim. A kislány 5, lassan 6 éves lesz. A nevelők arra kértek, hogy a kislánynak ne mondjuk el mire készülünk, látogassuk, egy-egy hétvégére haza is hozhatjuk, ha majd már tényleg csak a papírok hiányoznak, aztán ha a pici is jól érzi magát velünk látszólag, akkor mehet a költözés. Egyelőre még ennek a hivatalos oldalát sem ismerem teljesen, ez viszont addig ráér, amíg a gyerekeinkkel nem beszéltünk.
2011. jún. 7. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Először is csodás dolog amire készültök hogy egy gyermeknek szerető családot új otthont biztosítotok. Üljetek le a kicsikkel szépen beszélgetni és őszintén mondjátok el nekik mindent. Biztos lesznek kérdéseik amikre nem lesz egyszerű válaszolni de a legfontosabb hogy őszinték legyetek hozzájuk. Mivel nagyjából egyidősek így nem hiszem hogy gond lesz. Ha szeretetben nevelitek őket jó testvérként fognak felnőni irigykedés nélkül.
2011. jún. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyan tapasztalatom nincs, de mindenképp azt mondom informálódjatok, hogyan lehet ez a legpozitívabban közölni otthon. Akár nevelési tanácsadótól megkérdezni, vagy ott az otthonban, én biztos mindenképp utána tájékozódnék. Ezután pedig a saját véleményem és a kapott tanácsok fényében döntenék mit mondok otthon a gyerekeknek. Te tudod a gyerekeid milyen beállítódásúak, de én mindenképp kiemelném, hogy milyen jó lesz nekik, és jókat fognak játszani. Meg arra vigyázzatok, hogy az új kislány nehogy több foglalkozást és szeretet kapjon, mint a saját gyerekeitek. És ami még fontos lehet szerintem mindenképp olyan programokat igyekezzetek szervezni minél többet, most itt nem kell nagy dologra gondolni, akár egy otthoni főzőcskézés, amiben részt vehet egyformán mindegyik gyerek. Ha mindenki egyenlőként lesz kezelve, akkor nem lesz gond szerintem.
2011. jún. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáljatok meg keresni valamit ami közös a gyerekeitekben és a kislányban.(amit mindhárman szeretnek)És amikor hazavihetitek egy hétvégére akkor csináljatok valami olyat amit mind a hárman szeretnének. A lényeg hogy jól érezzék magukat együtt. A gyerekeknek mondjátok azt hogy lehet hogy lesz egy testvérük, de sokkal jobb mint egy baba, mert vele lehet játszani,beszélgetni stb.

De ha még mindig babát szeretnének kistestvérnek, akkor felhívhatjátok a figyelmüket a kisbabával járó kellemetlen dolgokra pl: nem lehet vele játszani,csak már ha nagyobb lesz, amikor alszik nagyon csendben kell lenni, ha felébred akkor hangosan ordít,rendetlenséget csinál stb.

Most még jó mert a gyerekek nem olyan nagyok.Előbb-utóbb megszokják az új testvérüket. De még így is lehet olyan hogy valamelyik néha-néha kiszorul a társaságból.Mert nem ért egyet a másik kettővel, vagy nem akarja azt csinálni amit ők. Pl: Én kiskoromban nagyon sokat játszottam a húgommal és az unokahúgommal, de mivel ők majdnem egyidősek ezért én sokszor kiszorultam, mert egyáltalán nem akartam azt csinálni amit ők. De az is előfordult hogy én értettem egyet valamelyikkel és akkor a harmadik sértődött meg. De általában azért jól elvoltunk :)

Szerintem ha van bennük közös akkor nem lesz gond.

Nagyon kíváncsi leszek a reakciókra, majd írjátok le a fejleményeket :)

2011. jún. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Természetesen kikérjük az otthon nevelőinek tanácsát is, hogy hogyan kéne kezelni ezt a helyzetet a gyerekekkel. Kislányom nagyon irigy volt akkor is amikor a kisfiunk született, és ugyan már szeretne kistesót megint, azért kicsit aggódom mi lesz eleinte. Már tervben volt egy újabb kisbaba (bár erről a gyerekeink persze nem tudtak), de rengeteget beszélgettünk a férjemmel a kislányról, és úgy gondoltuk, hogy nem ártunk senkinek ha örökbe fogadjuk, attól még lehet babánk csak kicsit halasztjuk, amíg ők hárman összeszoknak. Éppen azért, mert tervben van mégegy pici, ezért nem igen szeretnénk a babák ellen hangolni a gyerkőcöket, ugyanakkor még is jó lenne a pozitív oldalát megmutatni annak, hogy egy viszonylag "nagy" testvér érkezik. :) A héten felkeresem a régi szomszédainkat is, ott a házaspárnak volt egy gyereke a pasi előző házasságából, két közös gyerek, és egy testvérpárt fogadtak örökbe. Szeretném kikérni az ő véleményüket is, hogy náluk a két kisebb hogy fogadta az örökbefogadott gyerekeket.

Legesleginkább nem attól tartok, hogy a gyerekeink nem tűrik meg, kizárják a játékból stb. Attól rettegek, hogy ha összevesznek valamin, akkor hirtelen felindulásból nehogy a lányka fejéhez vágják, hogy ő csak örökbe lett fogadva ne dumáljon bele, vagy hasonló... Amint elhozhatjuk egy-egy hétvégére a leányzót már szeretnénk közös programokat csinálni, addig pedig finoman puhatolózunk nála, hogy miket szeret csinál, illetve egy anyának nagyon nagyon fontos hat év maradt ki szerintem a mi kapcsolatunkból, amit ha bepótolni nem is lehet, azért jó lenne kicsit jobban megismerni, hogy milyen mentalitású pl. :) Ez nem lehet persze akadály, ha a gyerekeimen úgy látom, hogy elfogadják, hogy hamarosan talán testvér érkezik, akkor nem számít, ha vannak "rigolyái" a kislánynak, mindent megteszünk, hogy hozzánk kerüljön. Mégegyszer nagyon köszönöm a válaszokat, minden vélemény jól jön, hogy szerintetek hogy lehetne ezt "bevezetni" a gyerekeknek, illetve ha valakinek van ismerőse örökbefogadott gyerekkel, vagy neki van tapasztalata ilyesmivel, azt továbbra is nagyon várom! :)

2011. jún. 7. 15:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!