Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoval az tortent, hogy nem...

Szoval az tortent, hogy nem mondtam el egy csomo rossz jegyet a szuleimnek es most bukott ki. Nagyon nagy bajt csinaltam?

Figyelt kérdés

Mindent megvontak tolem, ugyhogy nem is biztos hogy tudok forumozni. Raadasul a hetvegen egy matematikataborba kellene (szeretnek) menni es nem akarnak elengedni. Oket is megertem, es jova szeretnem tenni. Tudnatok nekem segiteni?


Koszonom a segitseget.

15/f

bocsanat ha nem jo reszhez irtam


2009. márc. 19. 08:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Én is voltam ilyen helyzetben. :) Én leültem az Édesanyámmal beszélgetni,hogyha mindent megvon és büntetést szab ki azzal csak ront a helyzeten.Kaptam 3hónap próba időt,ami alatt bizonyítanom kellett:javítani a jegyeken.Szóval elmentem haverokkal lógni,tanultam,buliztam,sőt a rám eső házimunkát is elvégeztem és 4,5 lett az átlagom. :)Tehát ez rajtad is múlik,mennyire vagy képes összeszedni magad.Úgyhogy Hajra! :)
2009. márc. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én is csináltam ilyet iskolás koromban, és utólag jöttem rá én is, hogy jobb elmondani a legelején a dolgot. Gondolom az is rosszul esett a szüleidnek, hogy egy ideig hazudtál nekik. Biztos meg fognak bocsájtani, csak egy kis idő kell nekik.

Mégis milyet rossz jegyeket nem vallottál be? Nagyon szigorúak?

Gondolom ha matektáborba szeretnél menni, akkor nem lehetsz rossz tanuló. Én ennyi idősen már diszkóba jártam, nem ilyen táborokba, úgyhogy szerintem a szüleid csak örülhetnek, ha inkább ez érdekel:)

Meglátod, majd megenyhülnek!

2009. márc. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Koszi a valasz, de lenne meg 1 kerdesem. megis mit mondtal neki, vagy hogy mivel vetted ra, hogy ne legyel buntetesben?
2009. márc. 19. 08:54
 4/18 A kérdező kommentje:

na joooo. a matektaborba foleg szorkozni megyunk meg egy kicsit tanulni. erdekel a matek meg a fizika (ezekbol nem kaptam rossz jegyet) ezen az agon akarok tovabbtanulni is viszont a tobbibe szrtam egy nagyot es meg is lett az eredmenye. olyan katonas 1-2-3 asok. :( mellettuk van egy nehany 5 is csak keves. szuleim legalabb 4eseket varnak el.

ja es a tabort azert nem fejtettem ki reszletesebben mert ok nem tudjak hogy szorakozni megyunk. (a legtobb ismerosom kocsmaba jar bulizni minden alkalommal reszegen kell hazakiserni oket ugyhogy se kedvem se nem engednek oda engem. jóféle disco meg nincs a kozelben)

2009. márc. 19. 09:13
 5/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok:azt mondtam,hogy ez még jobban stresszel és ezért még annyira sem tudok majd figyelni a tanulásra(pl.órákon),mint eddig,mert csak a büntire gondolok.(Amúgy tényleg így volt.)Meg félelmet keltett bennem maga a szó is.Bár mindenért vállalni kell a következményeket,azért én durvának tartom,hogy ezt-azt megvonnak egy gyerektől.Szerintem egy szülőnek inkább inspirálni kell a gyerekét,nem megbüntetni.Így amikor haza értem a suliból tanultam,anya kikérdezett(vagy tesóim)aztán után szabad foglalkozás volt.Nem tudom a te szüleidnél beválik e a kikérdezős dolog,de megpróbálhatod.
2009. márc. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Most hogyhogy nem vagy iskolában?!
2009. márc. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szinte meg is válaszoltad a kérdésedet, csak nézd meg fenn!

Tehát: tőlük is kérdezd meg, nagy bajt csináltál-e? Hiszen a bizalmuk rendült meg. És ha látják, hogy te is felfogtad ezt, könnyebben megenyhülnek. Jóvá szeretnéd tenni, ezért segítsenek neked. A hétvégi matematika-táborban nagyon szeretnél ott lenni, engedjék meg, hogy erre elmehess.

Szóval semmi egetverő gondolat, ez mind benne van a te fejedben is. Csak bátran és őszintén!

2009. márc. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg válad fel a saját felelősséged, a rossz jegyek, és a sumákolás miatt is, és ne kibújni akarj a következmények alól, hanem kezdj el tanulni, és javíts minél hamarabb, ezzel rövidítsd a büntetés idejét, másrészt bizonyítasz is.
2009. márc. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
válad=vállald
2009. márc. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
ok. en tanulok most is meg minden csak legalabb engedjenek el arra a hevegere. egyebkent most beteg vagyok azert vagyok itthon
2009. márc. 19. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!