Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebből tényleg ekkora problémát...

Ebből tényleg ekkora problémát kell csinálni?

Figyelt kérdés

Bizonyos okok miatt haza kellett költöznöm a szüleimhez, de már 3 éve elköltöztem saját életem van, és ez is csak ideiglenes állapot.

Barátommal összevesztünk (nem is kicsit) egész nap veszekedtünk telefonon, egy jelentéktelen ügy miatt este sem ő sem én nem tudtunk elaludni és kitalálta, hogy meglep és eljön! /Hajnali 2volt, mire ide ért/

Direkt figyeltem, hogy ne ébresszek fel senkit persze anyuék észrevették. Másnap megkaptam, hogy amig itt élek velük addig az ő szabályaik szerint kell játszanom. Mégis milyen dolog, hogy ilyenkor állít be a barátom és jó lenne, ha minél elöbb elköltöznék és nem itthon "k*rválkodnék" (23 vagyok; 1,5 éve vagyunk együtt)

Azóta se tudom felfogni, hogy hogy mondhatták nekem ezt. Még azt se hagyták, hogy elmagyarázzam hogy miért akkor jött, bár nem is nagyon akartam, mivel az én életem és ezután a kijelentés után még beszélni sincs velük kedvem.

Vélemények?


2011. jún. 3. 01:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%

"egész nap veszekedtünk telefonon"


Ritka értelmesek lehettek mindketten, hogy a telefont erre használjátok.

Egész nap veszekedni IRL is iszonytató balfаszság, de telefonon keresztül még ezen is túltesz...


Különben meg amíg a szüleidnél laksz, az ő szabályaik szerint kell viselkedned. Ha nem tetszik, elmész onnan, érted?

2011. jún. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

Hát a helyükben én is elég morci lettem volna, ha valami alak beszambázik hajnalban és felébreszt, vagy egyáltalán. Nagyon vered magad, hogy önálló életed volt, na most nincs, akkor az ő szabályaik vannak és te alkalmazkodj, teljesen jogosan.

Ha a barátodat nem is nagyon ismerik, akkor meg pláne pofátlanság volt, elvégre jóformmán egy idegen beállít az éjjel közepén... gondlj bele az ő szemszögükből is.

2011. jún. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Engem a szüleim így neveltek: amíg ott lakok, addig az ő szabályaikat kell tisztelnem, mert az az ő házuk.

Szóval ha nekik nem tetszik, hogy szó nélkül beállít valaki, akkor azt is meg lehet érteni. Legközelebb te is vedd figyelembe, hogy most tekintettel kell lenned az ősökre, vagy kérdezd meg előbb stb. stb.

Igen, akkor is, ha 23 vagy.

2011. jún. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Engem szerencsére nem így neveltek, hogy "ez az én házam, az én szabályaim". De ez most nem ettől függ. Az éjszaka közepén én anyumék sem örülnének ennek. Ha átjön barátom, akkor előtte szólok. Egyszerűen azért, mert ők is szólnak nekem, ha jön valaki. Tudom, hogy ezt nem tudtátok előre, de attól még nem illik éjjel kettőkor besomfordálni valahova.

Igaz, a szüleid is túllőttek a célon, azzal a qrválkodásos dologgal, de nektek sem kellett volna éjjel felverni őket.

L/20

2011. jún. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Igazuk van a szüleidnek.Ha annyira meg akart lepni a fickó,akkor miért nem előbb ment hozzátok,illendő időben,nem éjszaka,mint egy tolvaj.Nekem sem tetszene,ha az éjszaka közepén akarnának "meglepni",a szüleid helyében úgy haza zavartam volna a fickót,csak úgy csattogtak volna a fülei.Ha rá vagy szorulva a szüleidre hogy ott lakj,akkor bizony Neked kell alkalmazkodni,nem nekik.Majd ha külön önálló életet élsz,akkor "lepnek meg",amikor akarnak.
2011. jún. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Hát kösz az oltásokért. És nem verem magam, hogy külön életem volt. Csak nem értettem a problémát.

Nehéz újra alkalmazkodni a szülőkhöz. Barátnőmmel laktam, soha nem voltak gondok, itthon meg semmi nem jo, és mindenért beszólást kapok.

De az tény, hogy az ő házuk, az ő szabályaik és nem gondoltam bele, hogy számukra kényelmetlen helyzetet idéztem elő.

Hibáztam, amíg itt élek ez van. El kell fogadnom!

2011. jún. 3. 02:19
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

02:00 vagyok.Bocs,Én is egy kicsit keményen fogalmaztam.

Szerintem nem lesz gond a szüleidnek,ha előbb megy a barátod,nem az éjszaka kellős közepén.A qrválkodást viszont nem értem meg,nem értem miért mondták.Amíg náluk laksz,próbálj a kedvükre tenni,meglátod nem sokáig fognak haragudni.Föl a fejjel,és próbáljatok külön menni!

2011. jún. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
42%

Hát jól le lettél osztva, elszomorodtam a válaszokon. Bár tulajdonképpen érthető, ha zavarja őket, hogy valaki beállít az éjszaka közepén, de azért egy normális családban ezt másképp szokás megbeszélni.

És nem csak neked kell alkalmazkodnod, úgy egészséges, ha bizonyos dolgokban a szülők is kompromisszumkészek, ha már együtt éltek, de sajnos manapság azt hiszik a szülők, hogy bőven elég kompromisszum számukra megtűrni a felnőtt gyereküket a házban, s ezekután már nem tartoznak felé semmilyen megértéssel, így sajnos sok felnőtt gyerek szinte albérlői státuszban él otthon, kőkemény merev szabályok közt, amiket természetesen mind a szülő diktál.. szerencsére nálunk másképp volt, az én szüleim jófejek, pedig én gyerekkel együtt költöztem vissza a szüleimhez anno egy átmeneti évre, na aztán nem kevés kölcsönös kompromisszumot követelt.

2011. jún. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%

Azér itt egyesek eléggé hülyén gondolkoznak. "Ott laksz, el lehet menni, ha vmi nem tetszik"... na, ja. Pfff, szánalom.


Persze, szlhattál vna nekik, h hé, apa-anya, ne lepődjetek meg, éjjel átjön a barátom (bár ez eléggé süket ötlet, mert ugyebár nem egyedül laksz), de ők meg túlreagálták.


És azt utálom, h a szemedre vetik, h otthon vagy, akkor kötelező akalmazkodni, de a költözésben sokszor cs.sznek segíteni, tök egyedül meg baromi nehéz elindulni. Jó, ez rád nem áll.

Amúgy kedvesek - ha nekem gyerekem lesz, nem mondok ilyet, mert milyen sz@rul eshet már neki. Kb. "húzz már innen, mi a f@.szért élsz?" - jelentése van.

2011. jún. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a szüleidnek agyukra ment az,hogy egész nap vergődtetek,meg veszekedtetek telefonon,aztán éjjel 2-kor tört rátok a nagy romantikus kibékülési láz...


Kicsit erősen fogalmaztak,de a jelentése az,hogy:Édes lányunk,mi nyugalomra vágyunk már,nem kívánunk belefolyni a magánéletedbe.Légyszíves legyél tekintettel legközelebb ránk,és ne borzold az idegrendszerünket a viharos szerelmi ügyleteiddel,mert öregek vagyunk már ahhoz,hogy mi alkalmazkodjunk hozzád!És véletlenül se csináljatok ebből rendszert!



(én is jóformán bármit megtehettem otthon,de a veszekedésünk,vergődésünk nagyon irritálta a szüleinket)

2011. jún. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!