Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen számít az ember...

Hány évesen számít az ember középkorúnak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 22:01
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

Tisztázzunk valamit. A "középkorú" nem matematikai fogalom. Ahogy a történelemben a "középkor" sw matematikai fogalom. A középkategóriás autó se matematikai fogalom.


Az egyes korok meghatározásához az is kell, hány szakaszra bontjuk. A gyerekkort el lehet intézni sommásan, de fel lehet bontani szakaszokra is, egy fél éves csecsemő és egy tizenhat éves kamasz között van némi különbség.


Manapság egyre inkább úgy látom, hogy a serdülőkor inkább 30 éves korig tart, semmint 18-ig, főleg, ami a fiatal felnőttek szellemi érését, továbbtanulását stb. érinti. A múlt század végéig jellemzően húszas éveikben szültek a nők, ma az eslő gyerek születésének időpontja ostromolja a harmincat - az ÁTLAG szerint, a gyakorlatban inkább a harminc feletti életkor jellemző. Házasságot is - ha kötnek, harminc felett teszik. Sokan végig tanulnak a húszas éveik alatt - változnak a korok.


Ha sommásan kellen megfogalmaznom a középkorú fogalmát, akkor azt 40-60 év közé tenném, de a felnőttkor korábbi szakaszát is 18-30 és 30-40 határokkal minimum ketté osztanám.


A 60-70 (75?) lehet egy következő szakasz, amúgy 85 felett számít "hivatalosan" is "szépkorúnak" az idős ember (nekem tetsző szép magyar kifejezés). nálunk kevesen élik meg, főleg nem egészségben.


Abban sok válaszadónak igaza van,hogy az emberek "állapota" - minél idősebbek - annál nagyobb szórást mutat.


Én 60 éves vagyok, és "bosszant", amikor "lefiatalembereznek" vélhetően alig pár évvel idősebb hölgyek, - seteleg fiatalabbak is - csak mert nem őszülök, nem ráncosodok, járok futni stb. Van kollégám, aki 10 évvel fiatalabb, pedig azt hittem, jóval idősebb.


Olyanok vagyunk, mint az autók: egy megkímélt 8-9 éves járgány bizony jobb lehet, mint egy lestrapált 4-5 éves.


És még valami: én, 60 évesen, fejben még mindig idétlen kamasznak gondolom magam - készüljetek fel, csak a test öregszik!

2019. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!