Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor megkérnek a közeli...

Amikor megkérnek a közeli családtagjaid (anyukád, nagymama, nagynéni, stb. ) hogy vásárolj be neki, vagy hozzál valamit a boltból, akkor előre ad pénzt, vagy utólag fizeti ki?

Figyelt kérdés

A férjem családjának nagyon sokszor nekünk kell bevásárolni,az ásványvíztől kezdve a virágföldig,nagyon sok mindent szoktak kérni.Mutatják az akciós újságokat,hogy ha megyünk ide vagy oda,akkor mit vegyünk nekik is.Ezzel még nincs is probléma,viszont pénzt sosem adnak,hanem úgy van,hogy mi vegyük meg,fizessük ki,és majd elszámolunk.Sajnos az elszámolás hónapokba kerül,mert megvásárolt cucc ára gyűlik-gyűlik,ők meg majd egybe valamikor fizetnek.Majd,ha megjön a nyugdíj,majd ekkor,majd akkor.Mindig ez van,és bár kifizetik,de nagyon sokat késnek vele,hónapokat is,és ezek nem kis összegek,nekünk..Nem vagyunk gazdagok,én minimálbért keresek 12-14 órai munkával,havi 1 szabad vasárnappal,férjem valamivel többet,télen-nyáron a szabadban.Most is már csak néhány ezer forintunk van,(héten várjuk a fizetést)a férjemnek kellene mennie fogorvoshoz,de nem tud,mert kell az a pár ezer forint a hét végégig élelemre,de a családja a különböző bevásárlások árával tartozik,lassan két hónapja,megközelítőleg 15 ezer forinttal.Ő nem kéri tőlük,mert szerinte ciki,és ő annak örülne,ha nem is kellene elkérnie a bevásárlásokért a pénzt,mert sajnálja őket,hogy kisnyugdíjból élnek,és hogy kuporgatnak.De mi is sajnos kuporgatunk már hónap végén sajnos.Most nagyon jól jönne ez a 15 ezer forint,de a férjem nem szól nekik,inkább halasztja a mi kiadásainkat,várjuk a fizetést..Most is ebben a hónapban a férjem töltötte fel a nagymama meg a nagynéni telefonját,majd valamikor fizetik..6 ezer forint volt,a férjem a saját számlájáról töltötte fel.Mondtam már egy párszor neki,hogy pld.most hétvégén is kellett volna annyi mindent vásárolnunk nekünk is,mert kifogyott az élelem készletünk,meg a fogorvos is ugye,de ő nem kéri tőlük a pénzt,mert olyan ciki,és mert majd úgyis odaadják..Anyukámnak is szoktunk vásárolni de ő mindig kérdezi már előre tőlem,sőt nyújtja a pénzt,hogy itt van,adja előre.Ha visszük a cuccot,akkor már a pénztárcájával a kezében fogad minket,és azonnal adja a pénzt,addig nem lehet még csak leülni sem,nehogy elmaradjon.

Miként vegyem rá a férjemet,hogy szoktassa rá a családját az előre fizetésre,mert ez így nagyon kellemetlen,hogy míg ők sok pénzzel tatoznak,addig mi kuporgatunk?!


2011. máj. 30. 15:02
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A kisebb összegeket már nem is számítjuk fel nekik,pld.5 paprika,vagy néhány alma.Vagy a férjem jóval kevesebbet mondd,mi amennyi valójában volt.Ez nem is probléma nekem sem,ebből nem is csinálok ügyet..A nagy bevásárlásokkal van a gond,hogy heteket,hónapokat várnak vele,addigra meg gyűlik,gyűlik,aztán meg sokallják.Blokkot mindig megkapják,anélkül nem is lehet velük elszámolni.
2011. máj. 30. 15:31
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

A férjed hozzáállásán változtatni KELL, NEM CIKI KÉRNI ugyanis ti is pénzből éltek...

Mi úgy szoktuk hogy megyünk vásárolni kapjuk a listát és a pénzt vagy csak a listát de az áruleszállítás után kifizetik.

Én nem szolnék nekik arról hogy megyek vásárolni ha nem szeretik kifizetni.

Menjenek el ők nekik akkor a kasszánál ki kell fizetni mindent, ott nincs hónapokig szarakodás(már bocs)

2011. máj. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem szerencsés vagy, hogy olyan férjed van, aki gondoskodni igyekszik a szüleiről.Ő egy lojális ember.Inkább talán úgy lehetne megközelíteni, hogy az még hogy a szüleinek veszi az oké, de hogy más rokonoknak is az nem oké.Akkor nem tizenötezer forinttal fognak nektek fennmaradni, hanem öttel, ami kevésbé rossz.Így tiszteletben tartod a férjed érzéseit is, hogy a szüleit támogassa.Ezt még ő is elvárhatja tőled, hogy elnézd neki, de azt már nem, hogy mindennemű más rokonnal szemben is így viselkedj.
2011. máj. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Férjem anyukája,nagynénje,rokkant nyugdíjas,nagymama 80 éves,alig tud menni,nem járnak nagy bevásárlásra,csak zsömlét,szalámit,tejfölt,ilyesmit vesznek meg,a többit mi visszük.
2011. máj. 30. 15:35
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagy hiba volt rászoktatni őket. Nyilván segítse a családját de csak akkor ha tudja. De ez már a ti rovásotokra megy. Vannak ilyen emberek, de én mindig azt mondom ha segíteni nem tudnak akkor az nem baj, csak el ne vegyenek.

Állj a sarkadra és kérd a pénzt előre. Mond meg hogy nem tudjátok megelőlegezni.Nincs rá pénzetek. Lehet azt gondolják hogy ti bírjátok,. őszintén elkell nekik mondani az igazat.

2011. máj. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Ő nem kéri tőlük,mert szerinte ciki." - Igen.. itt van a bibi.


Én viszont azt érzem, hogy ő nem akar velük veszekedni. Ráhagyja inkább, jobb neki a békesség.. inkább kuporog, minthogy veszekedjen, amit meg is értek.

2011. máj. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%

Hát nem tudom mi a válasz, de azt tudom mondani, örülj neki, hogy legalább megadják... Férjem szülei örökbe kértek nagy összegeket... építkeztünk éppen... most már nem is tudnánk adni akkor sem, ha kérnének, és ennek örülök, mert a férjem mindenkinek ad, ha kér, akkor is, ha utána mi szívunk.

És sokat veszekedtünk emiatt, szerinte anyagias vagyok, hogy szerintem nem kér az ember csak úgy pénzt az életbe induló gyerekétől, mert akkor épp van neki, de hónap múlva sajnos már nem tudja befejezni emiatt az építkezést. Vagy a kocsijuk javítására nem kér pénzt, mert így mi soha nem fogunk tudni saját autót venni. Jelenleg örülök emiatt hogy rosszul állunk, nem kell ezen veszekedni.

2011. máj. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi választ is!

15:57 sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültetek.

A férjem nagy vonalú szeretne lenni a családjával,csak most nem nagyon van miből nekünk sem.Hétvégén vettünk egy doboz halászlékockát anyukámnak,és amikor mentem anyukámhoz,a férjem rám szólt,hogy el ne felejtsem,hogy anyukám tartozik a halászlékocka árával.

2011. máj. 30. 16:04
 19/21 anonim ***** válasza:
Látod kérdező neked meg ilyenkor kéne visszaszól ni hogy a te mamád anyád stb. meg a tej, tojás ,virágföld árával tartozik.
2011. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
15%
Ha mint írod, hónapokig halmozzák az 'adósságot", és így tartoznak 15 ezer forinttal, azért arra nem mondanám, hogy hatalmas összeg (nem, nem vagyok pénzes, diák vagyok), de még így is ez a véleményem. Ha ketten nem tudtok spórolni 15ezret hónapok alatt, akkor nektek kéne elgondolkodni... Paprikán meg leveskockán cigánykodni már szánalmas... még a lakótársaimmal se teszem, nemhogy a családdal.
2011. máj. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!