Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor megkérnek a közeli...

Amikor megkérnek a közeli családtagjaid (anyukád, nagymama, nagynéni, stb. ) hogy vásárolj be neki, vagy hozzál valamit a boltból, akkor előre ad pénzt, vagy utólag fizeti ki?

Figyelt kérdés

A férjem családjának nagyon sokszor nekünk kell bevásárolni,az ásványvíztől kezdve a virágföldig,nagyon sok mindent szoktak kérni.Mutatják az akciós újságokat,hogy ha megyünk ide vagy oda,akkor mit vegyünk nekik is.Ezzel még nincs is probléma,viszont pénzt sosem adnak,hanem úgy van,hogy mi vegyük meg,fizessük ki,és majd elszámolunk.Sajnos az elszámolás hónapokba kerül,mert megvásárolt cucc ára gyűlik-gyűlik,ők meg majd egybe valamikor fizetnek.Majd,ha megjön a nyugdíj,majd ekkor,majd akkor.Mindig ez van,és bár kifizetik,de nagyon sokat késnek vele,hónapokat is,és ezek nem kis összegek,nekünk..Nem vagyunk gazdagok,én minimálbért keresek 12-14 órai munkával,havi 1 szabad vasárnappal,férjem valamivel többet,télen-nyáron a szabadban.Most is már csak néhány ezer forintunk van,(héten várjuk a fizetést)a férjemnek kellene mennie fogorvoshoz,de nem tud,mert kell az a pár ezer forint a hét végégig élelemre,de a családja a különböző bevásárlások árával tartozik,lassan két hónapja,megközelítőleg 15 ezer forinttal.Ő nem kéri tőlük,mert szerinte ciki,és ő annak örülne,ha nem is kellene elkérnie a bevásárlásokért a pénzt,mert sajnálja őket,hogy kisnyugdíjból élnek,és hogy kuporgatnak.De mi is sajnos kuporgatunk már hónap végén sajnos.Most nagyon jól jönne ez a 15 ezer forint,de a férjem nem szól nekik,inkább halasztja a mi kiadásainkat,várjuk a fizetést..Most is ebben a hónapban a férjem töltötte fel a nagymama meg a nagynéni telefonját,majd valamikor fizetik..6 ezer forint volt,a férjem a saját számlájáról töltötte fel.Mondtam már egy párszor neki,hogy pld.most hétvégén is kellett volna annyi mindent vásárolnunk nekünk is,mert kifogyott az élelem készletünk,meg a fogorvos is ugye,de ő nem kéri tőlük a pénzt,mert olyan ciki,és mert majd úgyis odaadják..Anyukámnak is szoktunk vásárolni de ő mindig kérdezi már előre tőlem,sőt nyújtja a pénzt,hogy itt van,adja előre.Ha visszük a cuccot,akkor már a pénztárcájával a kezében fogad minket,és azonnal adja a pénzt,addig nem lehet még csak leülni sem,nehogy elmaradjon.

Miként vegyem rá a férjemet,hogy szoktassa rá a családját az előre fizetésre,mert ez így nagyon kellemetlen,hogy míg ők sok pénzzel tatoznak,addig mi kuporgatunk?!


2011. máj. 30. 15:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Utólag. Bár általában nem kérem vissza.
2011. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen jogos!! Az se lenne rossz, ha kapna a nagynéniktől mondjuk 10-10 ezer Ft-ot ELŐRE erre a célra, és nem ők számolnának el veletek, hanem ti ővelük! Minden hónap végén, és a visszajárót odaadnátok, ha meg kell még, akkor fizessék ki. Sztem ez így korrekt lenne és tisztességes.
2011. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én szüleimnek gyakran kell,mert mi városban,ők faluban laknak,de mindig rákérdez hogy meg tudom-e előlegezni vagy utalja-e el (ingyen utal nekem),de olyat sosem csinálna,hogy hónapokig nem adja ide.Sőt,inkább ő vesz nekünk olyan dolgokat amire tudja h kell,de nem jutna.

Párom szülei nem laknak messze,városba járnak melózni,igy ők ilyenfajta segitséget nem kérnek,sőt,inkább ők segitenek pl vesznek többet valamiből ha veszik maguknak-kérés nélkül.

2011. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ő nem kéri tőlük,mert szerinte ciki." - itt van a bibi.


Nem ciki. Kérni kell, ha maguktól nem adják. A férjed már nem gyerek, ez viszont kicsit gyerekes vonás, nagyon meg akar felelni nekik, én azt érzem ki ebből. Az egy dolog, hogy sajnálja őket, még igaza is lehet, de a nincs-ből adakozni megint nem okos dolog. Vagyis akkor, amikor majd jobban megy a szekér alattatok, semmi akadálya ennek. Most, ha jól értettem, komoly akadálya van. Ami nem múlik el attól, ha úgy teszünk, mintha nem lenne. (Erre a részre értettem, hogy gyerekes.)


A családját nem nevelni kell, hanem elkérni előre a pénzt, mert nektek sincs elég. Ennyi. Ha adják, hoztok, ha nem adják, nem hoztok. Tiszta sor, sértődének helye nincs.

2011. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szinte mindig utólag.
2011. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én utólag kapom meg a pénzt, adják maguktól is, de ha nem adnák, akkor is értenék a célzást, mert úgy szoktam, hogy "meghoztam a kenyeret, 2 euró volt, itt a blokk". És akkor nincs kínos feszengés, adja a pénzt, ennyi.


A te helyzetedben azt tenném (ha az előző megoldás nem jó), hogy mikor mondják, hogy kell ez meg az, akkor mondd meg, hogy jó, szívesen megveszed, de adják már oda előre az árát, mert épp most fizetted be a csekkeket (vagy valami hasonló kifogás), és nincs pénzed.


Szerintem ebben semmi bántó nincs, biztosan megértik.

2011. máj. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk nem nagybevásárlásokat szoktam intézni, csak egy- egy tételt veszek anyának, v a mamának, de jobban szeretem, ha utólag számolunk el. Nem mindig lehet tudni, h mennyibe került az adott dolog, ha többet ad, még vissza kell adnom, ha kevesebbet, akkor meg kérnem... nekem így egyszerűbb.

Viszont a különbség az, h nekem mindig hamar és pontosan megadják. Nálatok ezért ez az utólag majd megadom módszer nem működik. Elsősorban a pároddal kéne beszélned. Komolyan, ha hitel kell nekik, ott a bank, ti nem bank vagytok meg népjóléti intézmény, hogy hónapokra effektíve odaadjatok nekik bizonyos összegeket. Szóval azt nyilván a párod is látja, h ti magatok is szűkösen éltek. És mikor már a saját egészségetekre (étel, orvos) nem jut pénz, az nagyon nem jó. Tehát ha legközelebb ilyen kéréssel találnátok szembe magatokat, akkor mondjátok, hogy persze, szívesen veszünk nektek, viszont nekünk sincs rá pénzünk. Vagy odaadják előtte, vagy nem vásároltok. És akkor az a gond is megoldódik, hogy utólag kellemetlen szólni, h ugyan adják már oda a pénzeteket. Nyilván, értem én, h a párod a családjának akar kedvezni, ez teljesen rendben is lenne akkor, ha te nem szenvednétek hiányt semmiben.

2011. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
13%

*Ő nem kéri tőlük,mert szerinte ciki,és ő annak örülne,ha nem is kellene elkérnie a bevásárlásokért a pénzt,mert sajnálja őket,hogy kisnyugdíjból élnek,és hogy kuporgatnak.


Ez így normális.

2011. máj. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

15:18 Igen,akkor lenne normális,ha megtehetnénk,hogy támogassuk őket.De mint írtam,nem tehetjük meg egyenlőre.Az én családom is szerényen él,de sosem hoznának engem,minket olyan helyzetbe,hogy az ő tartozásaik miatt esetleg mi nélkülözzünk.Én is nagyon boldog lennék,ha édesanyámékat tudnám támogatni anyagilag.

2011. máj. 30. 15:23
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha nem megy másként akkor mint előttem is írták kérd el előre. Én velem is szokták ezt csinálni, hogy ha már megyek akkor ez de jó lenne. Van mikor mami elfelejti ide adni, de másnap hív, hogy jaj drágám úgy szégyenlem magam és rohanhatok vissza mert addig nem tud aludni még nem rendeztük le. Anyumtól meg el sem kérem, van mikor ő hoz és ő sem kéri el az árát.
2011. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!