Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák! Képesek lennétek...

Anyukák! Képesek lennétek beleolvasni 15 éves fiatok naplójába?

Figyelt kérdés
Amikor kinyitottam az asztali szekrényem, rögtön kiesett a naplóm, pedig mindig leghátulra teszem, ahonnan lehetetlen lenne előre csúsznia. Sokat gondolkodtam és arra jutottam, hogy ha valaki a családból, akkor ő olvasott bele. (Azóta rendesen elrejtettem)
2011. máj. 21. 20:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
61%
Én elolvasnám, de nem szólnék róla semmit. Sokszor kér tőlem tanácsot, és az órai levelezéseket is megmutatja.
2011. máj. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
97%

ma 21:17-es: azért, mert te nem tartodtiszteletben a gyereked magánügyeit, még ne általánosits! SOk szülö nem olvassa a gyereke naplóját, és nem azért, mert nem fér hozzá, hanem mert mebernek tekinti. Ugyanez vontakozik a férj/feleség telefonjára, emailjaira, stb, mint a gyerek naplójára/leveleire, emailokra, - ez magánügy, ennyi tisztelettel tartozol a másikaknak, hogy nem leskelödsz utána.

Aki igy viselkedik, csak azt tekintem rendes, becsületes embernek, és nem ezek az álszentek. Légy szives, és ne magadból indulj ki, nem mindenki olyan, mint te.

2011. máj. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
95%

Dehogy olvasnék bele. Ez a mi családunkban sosem volt szokás. Nekem is volt gyerekkoromban naplóm, sőt, még most is van, igaz, már nem olyan intenzitással írom.

A fiam még kicsi, nem tud még írni, de ha egyszer lesz neki is naplója, eszembe sem jutna beleolvasni, hiszen az az ő magánügye, mint ahogy az enyém meg az én magánügyem.

2011. máj. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
95%
Nem, soha ! Én 13 vagyok és lány és van naplóm és általában az ágyam közepén van szonte kinyitva, de anyukám egyszer sem olvasott bele!
2011. máj. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
18%

21:17-nek igaza van, hiába támadjátok.


Futtatjátok itt magatokat a félmondatnyi közhelyes beirásotokkal, ráadásul névtelenül, magyarul saját magatokat nyugtatjátok ezzel az álszenteskedéssel.


Nehogymár ne olvasson bele itt bármelyik felnőtt ebbe a bizonyos naplóba mikor a gyereke bajban van és semmi infó nincs róla hogy most ez kábszer, iskolai gondok, szerelem vagy komoly depresszió és ki tudja még mennyi minden lehet.


Ott egy sansz az orrod elött ogy közbelépj és a helyes irányba tereld és nem használod ki? Ugyan már... már kérdés hogy ezt nem mondjuk el neki és ezt a mankót akkor sem vesszük igénybe ha a gyermekkel semmi gond sincs.

2011. máj. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
96%

Édesanyám is beszélgetés helyett a naplómból akart megismerni. Hamar kijátszottam.

Volt egy kamunaplóm, amibe hetente írtam , és volt egy másik, amit elrejtettem. Az volt az igazi. A szekrényem magasítva volt, és a hátsó részén nem volt deszka. Ragasztógyurmáva a szekrény aljára ragasztottam. Ráadásul titkosírást találtam ki, amit addig gyakoroltam, míg fejből nem tudtam. Utána a kódfejtő papírt megsemmisítettem.

7 éve nem élek otthon, de egyszer csak eszembe jutott. Mikor látogatóba mentem, nagy nehezen letéptem a szekrény aljáról. De sajnos már nem emlékszem a kódra, így nem tudom elolvasni.

Amiben biztos vagyok, az az,hogy én nem olvasom el, hacsak nincs valami baromi nagy okom rá.

(Ha arra gyanakszom, hogy terhes, drogos, vagy bántották)

2011. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem álszenteskedés,hanem tisztelet a másik ember iránt.A gépébe sem olvasok,kutatok bele.A gyerekem és ehhez semmi közöm hogy pl. "kibe zúgott ma bele"..stb. A példa amit egy másik válaszoló írt hogy drogos,depressziós és hogy közbeléphetsz az elolvasással...azért ennyire ne sarkítsunk nem minden 2-ik gyereknek vannak ilyen problémái,de majd lesznek ha annyira nem bízik meg benne az anyja hogy a cuccai között kutat és beleolvas a dolgaiba.
2011. máj. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
56%

Kedves utolsó. Vannak jelek hidd el! Éltem drogossal el fedél alatt. Ha ezt tapasztalom a lányomnál, beleolvasok.

Ha alaptalan a gyanúm, akkor bocsánatot kérek.

2011. máj. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvasnék bele, akármennyire is gondolja itt pár ember, hogy az a normális, hogy beleolvas, és én vagyok az álszent. Ez az ő magánügye, és eszem ágában se lenne beleolvasni. Természetesen ha arra gyanakodnék, hogy valami probléma van, akkor beleolvasnék, de beszélgetéssel próbálnám megismerni őt, nem a személyes holmijai átvizsgálásával.
2011. máj. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
94%

Kb 12-13 éves lehettem mikor elkezdtem naplót írni, amiről ugyan nem számoltam be a szüleimnek, de túlzottan nem is rejtegettem a naplót, hisz az íróasztalom fiókjában tartottam. Sosem voltam problémás gyerek, a szüleimnek nem volt okuk aggodalomra velem kapcsolatban, apámról mégis kiderült, hogy beleolvasott a titkos naplómba, és megtudta rólam, hogy mennyire zavarnak a melleim...akkoriban nőttek meg ugyanis látványosan. Rettentő kellemetlen volt ez nekem, de a legrosszabb az volt, hogy akkor csalódtam apámban életemben először!

Ma már édesanya vagyok, a kislányom még csak ovis, persze nem tudom mi lesz 10 év múlva, de az biztos, hogy a magánszféráját igyekszem tiszteletben tartani, és nem kémkedek utána-hacsak nem ad rá okot!

2011. máj. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!