Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a férjemmel? A...

Mit tegyek a férjemmel? A probléma onnan ered, hogy nem szeretem az anyját, akit ő természetesen imád.

Figyelt kérdés
A férjemmel 9 éve vagyunk együtt és van egy 1 éves kislányunk. Nagyon jó apa, mindent megtesz a gyerekéért, segít a házimunkában, és szeret engem is. A probléma onnan ered, hogy nem szeretem az anyját, akit ő természetesen imád. Havonta egyszer találkozunk kb (szerencsére:-)), de az is kötelező jellegű. Pl.: ha elmegyünk hozzájuk, kötelező ott lenni legalább 1,5 órát. Persze ezután már nem jut elég idő a nagyszüleire, mert a gyerek is már nyűgösködik, és erről is én tehetek (a dédiéket nagyon szeretem). Hiába mondom, hogy rossz, hogy ránk erőlteti ezeket a dolgokat, nem érdekli és még ő sértődik meg és hisztizik. Ha a gyerek nagyobb lesz, akkor majd rá is ráerőlteti, ha nem akarja, akkor is? Már a válás is eszembe jutott többször, de szeretem, meg nem hiszem, hogy az anyja megérne ennyit. Befogja egyszer ezt látni, vagy mindig az anyja lesz az első bizonyos esetekben nála? Próbáltam már megbeszéni is vele, de nem lehet, mert mindig cirkuszol, meg sem hallja, amit mondok, csak az anyját védi. Mit tegyek?
2009. márc. 13. 12:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Nekem van párom, de az édesanyám mindig is az első lesz. Aki rosszat mond rá, azt szétszedem. De ugyanígy van ez a párommal kapcsolatban is. Őt sem hagyom, hogy bárki is szidja. Az természetes, hogy az édesanyja az első. Szerintem a szülői szeretet az szent és sérthetetlen. Nem írtad, hogy mi a gond az anyjával, hogy miért nem szereted. Olyan rossz? Vagy csak nem találtok közös témát? Szerintem havonta egyszer igazán ki lehet bírni másfél órát. Az anyós miatt elválni igencsak nagy butaság lenne, főleg ha szereted a párodat.
2009. márc. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Szeresd tovabbra is a csaladodat, es azert havonta 1,5 orat birjal ki, ez tenyleg nem sok!

Sokan orulnenek, ha ennyi problemajuk lenne csak.

2009. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

Hát azt a 1,5 órát szerintem jobban ki lehet bírni, mint ami nálunk van. A párom anyja messzebb lakik így 3 hetente itt tölti az egész hétvégét (ami nála a csütörtök, péntek, szombat, vasárnap) Utálom. Mindig mást csinál mint kéne. Ringatná a 9 hónapos gyerekem mikor meg rászólok csak legyint, hogy ritkán látja. Mikor elmegy meg egy hétig nem akar egyedül elaludni a gyerek. Én is már gondoltam, hogy ebből elég meg is mondtam neki, amiből meg nagy bőgés hadak lettek, aztán meg sértődés, most meg meghallt az ő anyja és fel akar költözni Pestre, hogy mindig velünk legyen. Na én mondtam is a páromnak, hogy akkor mi költözünk.

Szóval vagy beszélsz vele a problémáról, (de úgy látom nálatok is felesleges) vagy a pároddal beszélsz kicsit keményebben.

2009. márc. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Ha csak havi másfél óra problémám lenne anyósommal, az maga lenne a menyország. Sajna együtt lakunk, és a nap minden percét próbálja azzal tölteni, hogy az őrületbe kergessen! Ezt igazán ki kell bírnod, és mint írod szeretitek egymást a férjeddel, de ezért nem szabad elválni! A gyerekre csak addig fogja tudni erőltetni, amíg meg nem lesz a magához való esze, és rájön, hogy ő bizony nem akar a nagyihoz menni. De azt nem írtad, hogy a nagyit szereti-e a gyerek. Mert attól függetlenül, hogy te nem csíped, a gyerkőc még szeretheti! Gondolj arra, hogy más sokkal rosszabb helyzetben van mint te, és próbáld meg túlélni azt a kis időt, márcsak a békesség kedvéért is:)
2009. márc. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem a másfél órával van baj, mint írtam én ezt elfogadom. Azzal van a baj, hogy kötelezővé teszi a férjem azt, hogy mennyit kell ott lenni, mikor menjünk stb. És az, ha szóba hozom, megsértődik és nem lehet velke szót érteni. Az a baj az anyjával egyébként, hogy rosszindulatú, kibeszél a hátam mögött, szidja az anyósáékat (pedig nagyon kedvesek), de közben tartja a markát:-(
2009. márc. 13. 12:51
 6/23 A kérdező kommentje:
Az utolsónak külön köszi a választ! A gyerek nem igazán kedveli, sír, ha látja, nem közeledik hozzá.
2009. márc. 13. 12:53
 7/23 anonim ***** válasza:
71%

Tipikus anyós! Ha elmentek, akkor amint látod, hogy a gyerek nyűgös, induljatok meg hazafelé. Mondd meg a férjednek, hogy a gyerek az első, és ha menni akar hát mentek.

Anyóst meg tojd le magasról, hogy mit beszél, rólad, vagy akárkiről, azzal idegesíted a legjobban ha levegőnek nézed. Hidd el van rutinom benne!

2009. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Szerencséd van,hogy csak 1,5órát kell elviselned!Nekem tönkre ment a házasságom,mert a párom édesanyja ugyan abban a lépcsőházban lakot mint mi.Ő a hatodikon mi meg a negyediken.Nekünk is van egy kisfiunk!Az anyós mindennap lejárt hozzánk,és mindenbe beleütötte az orrát.Egy idő után sokat vitáztunk,ebből kifolyolag,hiszen védte az anyukáját (nagyon anyás!),és naprol napra ment tönkre a kapcsolatunk!Most a már a vállást is beadtuk!

Sok szerencsét a kapcsolatotokhoz!!

Hidd el az a 1,5 óra nem sok!!

2009. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%
Most ne haragudj, de szerintem neked meg nem volt problemad. Mert ez amit irsz, nem problema. Ha emiatt te a valason gondolkodsz, szerintem meg te se gondolod komolyan azt. Ez nem problema, ne viccelj, havi 1,5 ora:))))
2009. márc. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Havi 1,5 óra? Ez maga az álom!!! :-)
2009. márc. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!