Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ideje lenne elkezdeni?

Ideje lenne elkezdeni?

Figyelt kérdés
A hugom 6éves, most szeptemberbe kezdi az iskolát. Azon gondolkoztam, hogy elkezdem tanítgatni a számítógép használatára, persze nem komolyabb dolgokra, de ilyen alap játékok, hogy azért még is legyen fogalma. A betűket nagyjából ismeri. Szerintetek nem lenne "ciki", hogy iskolába megy és még soha nem nyúlt számítógéphez, az oviban sokat hallom, hogy játszanak rajta, az unokatesóm is 4éves kora óta játszik a gépen.. vélemény?
2011. máj. 17. 17:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kérdés nagyon "ciki", hogy úgy mondjam. Nem tudom, te hány éves vagy, de remélem, egyszer rájössz, hogy a számítógép jó dolog, de a világ kívül van...
2011. máj. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok, és szerintem fontos a számítógép a mai világban, már leírtam, hogy nem 6éves kislánynak, de akkor is fontos. Nem x-boxozni akarom tanítani aminek tényleg nem látom értelmét, persze biztos vannak jó dolgok azon is és nem csak lövöldözős játékok, de szerintem baja nem lehet, hogy ha tudja hogyan kell bekapcsolni a gépet és alapdolgokat játszani/használni rajta.
2011. máj. 17. 18:01
 13/18 anonim ***** válasza:
79%

RÁÉR MÉG bőven erre. Először tanuljon meg írni-olvasni-számolni, és játsszon a többi gyerekkel a gép helyett.

De úgy látom, te csak hajtod a magadét, remélem, a szüleid nem fogják megengedni, hogy 6 évesen odarángasd a húgodat a számítógép elé.

2011. máj. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%

"Ha nagyjából ismeri a betűket, az már eleve lehet hátrány, a tanárok fele nem örül neki."


4évesen ismertem az összes betűt,számoltam 100ig,le tudtam irni nyomtatott betűvel sokmindent...a tanár annak örült h egy gyerekkel kevesebb akivel baj van


öcsém is tudott 5 éves korára olvasni


van neten rengeteg fejlesztő játék ilyen koruaknak,nézegess szét

plussz alap dolgokat (be-kikapcsolás,hogy lépegethet a mappákba,paintbe rajz,ilyenek) tanitsd meg neki

2011. máj. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én 12-13 évesen láttam először számítógépet, de gondolom, fejlődik a világ.
2011. máj. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

3 év van közöttem és a húgom között, mikor én elsőbe mentem, annyira szeretett volna iskolás lenni, hogy megkért, tanítsam meg neki amit tanultam. Így tehát 3 évesen olvasott és írt, számolt, 4 évesen szorzott-osztott, 5 évesen ragozott, 6 évesen koordinátageometriát és térfogatszámítást tanult.. Pedig átlagos gyerek volt, csak éppen ez érdekelte. Hátránya nem származott belőle az iskolában, maximum annyi, hogy gyakran unatkozott órán, viszont megalapozta magának a jó tanuló hírnevet:)

Szerintem jó dolog, hogy törődsz a testvéred előmenetelével, manapság tényleg fontos, hogy az ember konyítson a számítógépekhez. De igazából az alapoktól kell elindulni, és matekozni, mert később arra fog épülni a dolog.. Az pedig nem biztos, hogy lekötné a figyelmét ilyen fiatalon. Nem baj, ha be tudja kapcsolni és nem idegen számára az internetezés, szövegszerkesztés, de ezeket csak akkor tudja hasznosítani, ha tud írni-olvasni. A játékból nem tudom igazán, mennyi hasznot húzna.. legfeljebb annyit, hogy nem ijed meg a gép zúgásától..

2011. máj. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ja és mellesleg: én 12 évesen láttam először számítógépet, egyedüli voltam, akinek még soha nem volt, és nagyon nagy hátrányban voltam emiatt! Pedig ez nem ma volt, hanem 15 éve!
2011. máj. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 m3lior válasza:

Szerintem ha nem érdekli, akkor egyelőre nem kell tanítgatni. Nem hinném, hogy első osztályban lenne számítástechnika, szerintem később is ráér elkezdeni a géppel foglalkozni.

Van egy öcsém, most lesz öt éves. Két éves kora óta érdeklődik a számítógépek iránt, szerette nézni hogyan játszunk rajta vagy éppen mesét tettünk be neki. 4 évesen már önállóan bekapcsolta a gépet és elindította a játékot vagy a mesét, esetleg a zenét ami kellett neki. Néha már nehéz is elrángatni előle, sokszor hisztizik ha fel kell állnia, nagyon a rabja lett a számítógépnek aminek én nem örülök annyira.

Ebből kiindulva annyit javasolok neked, hogy addig örülj míg a hugodat nem érdekli, nagyon könnyű "rászokni". Szerintem ráér elkezdeni később ezzel foglalkozni. Ha mégis tanítgatni szeretnéd, szerintem szabj valami időkorlátot neki, hogy pl.: egy órát gépezhet tanulás után stb. , mert a végén elszaladna vele is a ló ha megtetszik neki.

2011. máj. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!