Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ideje lenne elkezdeni?

Ideje lenne elkezdeni?

Figyelt kérdés
A hugom 6éves, most szeptemberbe kezdi az iskolát. Azon gondolkoztam, hogy elkezdem tanítgatni a számítógép használatára, persze nem komolyabb dolgokra, de ilyen alap játékok, hogy azért még is legyen fogalma. A betűket nagyjából ismeri. Szerintetek nem lenne "ciki", hogy iskolába megy és még soha nem nyúlt számítógéphez, az oviban sokat hallom, hogy játszanak rajta, az unokatesóm is 4éves kora óta játszik a gépen.. vélemény?
2011. máj. 17. 17:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%

szerintem a kérdésed ciki, nem is kicsit

őszintén szólva sajnállak, mert azt hiszed, a számítógép körül forog a világ, pedig nem

ha valóban jó akarsz tenni a húgoddal, akkor olvass neki mesét, társasozzatok, játsszatok együtt a szabadban

2011. máj. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

informatika lehet hoghy lesz elsőben,de a tanárok nem szeretik ha otthon a szgép elött ül a gyerek.sztem felesleges odaültetned,egy hatévesnek nem a szgép elött kellene játszania.

(én kb 14 voltam amikor gép elött ültem)ettöl nem lesz kevesebb egy ember.

2011. máj. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Olvasunk neki, játszunk is sokat, de sajnos az az igazság, hogy valamilyen szinten igenis a számítógép körül is forog a világ, persze nyilván nem 6éves korban, és nem is a word használatára szeretném megtanítani, de a mai gyerekek elég furcsák és kinézem belőlük, hogy emiatt megszólnák.
2011. máj. 17. 17:19
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

Ha gátlásos, szégyenlős kislány, inkább tanítsd meg neki az alapdolgokat, nehogy emiatt kellemetlenül érezze magát, hogy még csak azt sem tudja, hogy kell bekapcsolni.

Ha azonban vagány, hamar kivágja magát mindenből, nem szükséges.

2011. máj. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem lesz elsőben informatika. Nem úgy gondoltam, hogy ideültetem és estig játszon, barátnőméknél az a szokás, hogy minden vasárnap játszhat a szintén 6éves tesója.
2011. máj. 17. 17:20
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem ciki a kérdésed. Szerintem jó ötlet, h elkezded tanítgatni. Tőled azt is megtanulhatja, h mit nem szabad és mit lehet. Én is hülyeségnek tartom, h a világ már csak számítógépen keresztül maradhat fent, de látom azt, h már az egyszerű falusi iskolában is első osztálytól tanítják. Az, h olvass meg játszatok mást, oké, kell az is, de gondolom, h te meg ehhez értesz és ezért akarod a tudásod átadni. Semmi gond nincs ezzel. Bárcsak az én nővérem is megtanított volna valamire :(
2011. máj. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
23%

Elég az, hogy a mai gyerekek egész nap a tv előtt poshadnak.

A gép még ennél is rosszabb, mivel egyrészt interaktív, másrészt meg sokkal több veszélyt hordoz magában.


A fiam is elsős, most engedem ide kicsit néha a géphez, teveclubozhat, játszhat, de csak napi 10-15 percet, ha van elég "jutalomcsillaga", amit beválthat. Ennyi.


A monitor és tv káros sugárzásai elég durván megkavarják az agy fejlődését, és ez nem vicc!!

Ezen kívül a két dimenziós, hangos, ordító, zenélő, színárban úszó képek felizgatják, és nem fog tudni lenyugodni tőle, mert nem beszéli ki, nem mozogja le.


Ha nagyjából ismeri a betűket, az már eleve lehet hátrány, a tanárok fele nem örül neki.

2011. máj. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

"Ha nagyjából ismeri a betűket, az már eleve lehet hátrány, a tanárok fele nem örül neki."


3 évesen olvastam, és tök büszke volt a tanító néni, mikor elsőben mondtam neki.

A többi, amit írtál, akkora hülyeség, hogy nem is tudom, hol kezdjem.


Kérdező, nem hiszem, hogy léteznek 6 évesekből álló bandák, akik kiközösítik, ha nem ismer játékokat.

2011. máj. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én nem tartom hátránynak, hogy ismeri a betűket, számokat meg főleg és hálistennek élvezi is és sikerélménye van ha sikerül kiszámolni valamit. Nem szeretném, ha úgy nőne fel ahogyan én, hogy senki nem foglalkozik vele, most érettségiztem van most már tényleg van időm is vele lenni és szeretném, ha mind abban lenne része amiben nekem nem volt, de ez most nem ide tartozik.
2011. máj. 17. 17:30
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom szerintem teljesen felesleges, én addig örülnék, amíg nem akar a gép elé ülni, ameddig neki nincs igénye hagyni kell. Nekünk kb általános felsőben jött be a számítástechnika óra, és akkor meg is tanultam az alap dolgokat, otthon még gépünk sem volt, mégis le tudtam foglalni magam más értelmes dolgokkal. A másik meg ezt a szüleiddel beszéld meg, ők felelősek a húgod neveléséért, ha ők nem értenek egyet a számítógéppel akkor csak baj lenne ha leültetnéd elé.
2011. máj. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!