Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha vki feltesz egy kérdést h...

Ha vki feltesz egy kérdést h ha a férj van Gyesen, abból vonják e tartásdíjat, vagy miből kell fizetni ilyenkor miért mindig a letámadások jönnek, h mert biztos nem akarnak fizetni és azért a férfi megy gyesre?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 13:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%
Nem hiszem, hogy feltenné a kérdést, ha fizetni akarna. Akkor fizetne, és nem azzal foglalkozna, kötelezi-e erre a törvény.
2011. máj. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

" Igen, felteszi az ember a kérdéseit, ha a választ nem tudja. Nem féltetlenül azért, amiért Te gondolod, hanem akár azért, hogy jogszerűen járjon el és fizessen abból a bér jellegű jövedelemből amiből kell. "


Ezt adom én is,én is így gondolom.

2011. máj. 2. 13:49
 13/21 anonim ***** válasza:
63%

Biztosan van ilyen oldala is. De a tartásdíjat a bíróság határozta meg, a két szülő jövedelmi viszonyait figyelembevéve.

Ha a kötelezett ezt soknak tartja, kérjen csökkentést. De ne gondolj bele: az a gyerek apa nélkül nő fel. A világ összes pénze se tudja ezt kompenzálni.

2011. máj. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%
A GYES, GYED, TGYÁS, családipótlék nem bérjellegő jövedelem. De ez nem is számít a tartásdíjnál, kivéve, ha %-os arányban van megadva a fizetendő összeg. Bár valójában még akkor sem, ugyanis a százalék mellé mindig meghatároznak egy minimum összeget. Tehát pl. hiába 20%, ha minimum 15e kell hogy legyen, akkor olyan mindegy, hogy havi 24.000.- forintból vagy 240e-ből fizeti, minimum 15ezret fizetnie kell és kész.
2011. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%

Néha nem ártana végiggondolni, hogy miért nő fel apa nélkül.

Lehet más oka is azon kívül, mint, hogy apuci nem fért a nadrágjába.

Csak két példa:

- exfeleség szerelmes lett, apuci útban van;

- exfeleség kevesli apuci pénzét, keres mást.


De én nem is szeretnék ezen vitatkozni, mert vannak emberek, akik a saját véleményükön kívül mást nem hallanak meg. Sajnálom.


Kérdező, ezt olvasd el és ha még kérdésed van, irány a bíróság ingyenes panasznapja, ott adnak felvilágosítást.


1952. évi IV. törvény a házasságról, a családról és a gyámságról:

"(2) A tartásdíj alapja elsősorban a tartásra köteles személy részére106

a) a bérköltség (alapbér, bérpótlék, kiegészítő fizetés, prémium, jutalom, 13. és további havi fizetés stb.), illetőleg a rendszeres személyi juttatás (alapilletmény, illetménykiegészítés, illetménypótlék, egyéb kötelező pótlék, 13. havi illetmény stb.) címén juttatott összes járandóság, valamint

b) a személyi jellegű egyéb kifizetésként, illetőleg nem rendszeres személyi juttatásként járó egyéb jövedelem (végkielégítés, betegszabadság idejére járó díjazás, túlóra, ügyeleti díj, távolléti díj stb.).

(3) Ha a (2) bekezdés szerint nem állapítható meg tartásdíj, illetve a (2) bekezdés alapján megállapítható összeg - a gyermeket gondozó szülő jövedelmi viszonyait is figyelembe véve - a gyermek szükségletét nem fedezi, a tartásdíj megállapításánál a más, munkaviszonyból, további munkaviszonyból, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyból, illetőleg a nem munkaviszonyból származó rendszeres jövedelmet (pl. megbízási díj, táppénz, nyugdíj, munkanélküli járadék, újítási díj, tőkejövedelem) is alapul kell venni.

(4) A tartásdíj alapjának megállapításánál a bíróságnak általában a keresetlevél beadását megelőző egy évi összes, a (2)-(3) bekezdés szerinti jövedelemre figyelemmel kell lennie.

(5) Tartós külföldi szolgálatot teljesítő, külföldön magyar hatósági engedéllyel munkát vállaló, valamint ösztöndíjasként külföldön tartózkodó kötelezett esetében a tartásdíj alapja a kötelezett belföldi munkaviszonyára megállapított munkabér és juttatás, ennek hiányában a nem munkaviszonyból származó jövedelem. A (3) bekezdést ebben az esetben is megfelelően alkalmazni kell.

(6) Nem képezi a tartásdíj alapját a költségtérítés, étkezési hozzájárulás, üdülési hozzájárulás, illetve a hasonló jellegű egyéb járandóság.108

Vr. 11. § A tartásdíj megállapításánál, valamint kifizetésénél a jövedelmet terhelő adó (adóelőleg), nyugdíjjárulék, egészségbiztosítási járulék, magánnyugdíjpénztári tagdíj, és munkavállalói járulék levonása után fennmaradó összeget kell alapul venni.109"

2011. máj. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a fő kérdés, hogy a törvényt akarod-e betartani, vagy anyagilag is segíteni a gyereked nevelésében?
2011. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,nekem nincs gyerekem,sem pedig férjem h ilyen problémám lenne. Csak érdekelt,h miért támadnak egyből,ha ilyenről van szó.

Meg tesóm nemrég tett fel ezzel kapcsolatban itt egy kérdést,és én húztam fel magam rajta h milyen ocsmány válaszok jöttek. Náluk úgy volt,h mivel a pici most tölti majd a 2 évet,tesóm visszamegy dolgozni,a férje meg felmond és elmegy gyesre. A férje egyébként maszek vállalkozónál dolgozott,aki a gyerektartást is azért utalta csak el,mert bírói végzés volt róla,de sokszor 10-e helyett csak 20-a meg ilyen körül adta oda a fizetését tesóm férjének. Így megbeszélték h tesóm visszamegy dolgozni,rendes fizetésért,amit időbe fizetnek.

Férjének meg lesz 1 éve munkát keresni,és majd utána beadják a picit az oviba. Hát abba a kérdésbe tesómat mindenfélének elmondták,h azért megy a férje gyesre h ne kelljen fizetni,meg h akkor tesóm a fizetéséből adjon annyit amennyit az apa fizujából vontak. Az apa 160 ezerre volt bejelentve a munkáltatónál,és ebből vonták a 20% gyest,de a fizetést ami maradt volna azt soha nem kapta meg időbe és nem is annyit amennyit még kelett volna. Tesóm meg kb 100.000ezret keres,abból nem tudnak annyit adn amennyit az apa. tesóm arra volt kiváncsi h ilyenkor az ő fizetének 20%át kell adni vagy hogyan.

Én nagyon mérges lettem mikor elolvastam h miket írnak! Talán 1-3 válaszoló volt aki normálisan válaszolt,a többiek meg csak támadtak.

na mindegy engem csak az érdekelt h miért van ez a támadás ilyen kérdésnél

2011. máj. 2. 14:12
 18/21 anonim ***** válasza:
82%

14:12 vagyok.

Talán azért, mert sokan igyekeznek kibújni a fizetés alól, mert elfeledkeznek arról, mire is megy ez a pénz.

Az én bátyám elvált, egy gyerekkel. Volt egy hosszabb időszak, amikor nem volt bejelentett munkahelye, alkalmi munkákból élt. Akkor is fizetett a volt feleségének, mert számára a gyerek fontos volt. A barátai meg sorban lehülyézték, amiért így gondolkodik.

2011. máj. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
24%
Nos, kérdező, a tesót készüljön fel arra, hogy azalatt az egy év alatt a tartásdíj csak gyűlik majd. Az anyuka fel is jelentheti tartás elmulasztása, kiskorú veszélyeztetése miatt az apát. Végrehajtást kérhet a vagyonára, leendő övedelmének akár 33%-ára is. tehát mégiscsak fizetni kellene azt a tartásdíjat. Lehet kérni a bíróságon csökkentést.
2011. máj. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Tartásdíjat az állam meg is előlegez.Természetesen utána behajtja.
2011. máj. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!