Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel inspirálhatnám anélkül,...

Mivel inspirálhatnám anélkül, hogy megsértődne?

Figyelt kérdés
Párom egy "kissé" kényelmes tipus. Rendes ember, de hajlamos arra, hogy sokáig ne csináljon meg dolgokat, húzza az időt. Ha szólok neki, hogy meg kéne csinálni pl. a wc tartályt, ami már hetek óta csöpög és lehúzás után néha folyik, akkor azt mondja, hogy majd megcsinálja. 2 hete vett is egy új tartályt, de azóta sem szerelte fel, mivel megállt a tudomány (nem tudja hogy rögzítse fel). Vagy pl. a mosogató csaptelepe is olyan állapotban van, hogy hamarosan tönkre megy. Arra is kértem, hogy legyen szíves csinálni vele valamit, vagy vegyünk újat, de nem történt semmi. Én várok-várok, hónapok telnek el. Ha újra felhozom, akkor meg felhúzza az orrát. Már arra gondoltam, hogy szerelőt hívok, hogy az csinálja meg. De ezzel azonnal "azt mondanám", hogy ő béna és ráadásul pénzbe is kerülne. Én nem vagyok egy szerelő tipusú nő, nem tudom megcsinálni. Mi a teendő, hogy ne legyen sértődés, veszekedés és a dolgok is megjavuljanak otthon? Mindenkinek ezermester férje van, csak én fogtam ki a technikai antitalentumot? :D
2011. máj. 2. 09:43
1 2
 11/14 anonim válasza:
Én nem a megzsarolásban látom a megoldást. Ösztönözni kellene egy kis jutalommal :) Ha nincs "miért" megcsinálnia, nem is lesz hozzá kedve. Járjatok utána, hogy kell megcsinálni, vagy fogadjátok meg az előttem írt útmutatást. Lássatok neki ketten, de úgy hogy a szerelés élvezhető legyen. Vagy csinálja egyedül, nekem mindegy. Utána jöhet a "jutalom" és a dicséret. Ha nem sikerül megcsinálni, remélem belátja, hogy szerelő kell, de a fáradozást jutalmat megérdemli. Miért vagyunk nők, ha nem azért, hogy kihasználjuk azt, amit csak mi tudunk adni?!
2011. máj. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Na, úgy látom, hogy több, mint 1 hónapja nincs felrakva az a tartály. :)

Már fáradt vagyok az egész témához. Nincs olyan ismerős pasi, akivel felrakathatnám. Az egyik nagyon reszletes leírás meg nekem még így is kínai, szóval együtt kell majd megcsinálnunk. Az az igazság, hogy vártam még a csodára, hátha felrakja.

2011. máj. 18. 11:07
 13/14 anonim ***** válasza:
de miért nem mondod neki meg mostmar h rakd fel .
2011. máj. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Hétvégén felrakta. Szombaton! Saját magától. :))))))))))))))))
2011. máj. 24. 15:30
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!