Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel inspirálhatnám anélkül,...

Mivel inspirálhatnám anélkül, hogy megsértődne?

Figyelt kérdés
Párom egy "kissé" kényelmes tipus. Rendes ember, de hajlamos arra, hogy sokáig ne csináljon meg dolgokat, húzza az időt. Ha szólok neki, hogy meg kéne csinálni pl. a wc tartályt, ami már hetek óta csöpög és lehúzás után néha folyik, akkor azt mondja, hogy majd megcsinálja. 2 hete vett is egy új tartályt, de azóta sem szerelte fel, mivel megállt a tudomány (nem tudja hogy rögzítse fel). Vagy pl. a mosogató csaptelepe is olyan állapotban van, hogy hamarosan tönkre megy. Arra is kértem, hogy legyen szíves csinálni vele valamit, vagy vegyünk újat, de nem történt semmi. Én várok-várok, hónapok telnek el. Ha újra felhozom, akkor meg felhúzza az orrát. Már arra gondoltam, hogy szerelőt hívok, hogy az csinálja meg. De ezzel azonnal "azt mondanám", hogy ő béna és ráadásul pénzbe is kerülne. Én nem vagyok egy szerelő tipusú nő, nem tudom megcsinálni. Mi a teendő, hogy ne legyen sértődés, veszekedés és a dolgok is megjavuljanak otthon? Mindenkinek ezermester férje van, csak én fogtam ki a technikai antitalentumot? :D
2011. máj. 2. 09:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Hívj ki egy szerelőt, vagy kérd meg valami férfi ismerősödet, hogy csinálja meg .Ő ezek szerint nem fogja, mert vagy túl lusta hozzá, vagy fogalma sincs hogy mit csináljon vele .
2011. máj. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én is azt tanácsolom, hogy keress egy barátot, aki meg tudja csinálni. Az én párom se egy ezermester, sőt ilyeneket szeret ő is halogatni. De ha van mellette valaki akivel elszerencsétlenkdnek, akkor megoldják a dolgot.
2011. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én vagy szabnék egy határidőt, amikor aki bújt, aki nem, hívom a szerelőt, vagy rákényszeríteném valahogy, hogy csak azt a csapot és vécét használja.
2011. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azóta sem lett sem a csap, sem a wc megcsinálva. :D :(
2011. máj. 13. 09:51
 5/14 anonim ***** válasza:
:D , átmegyek és megcsinálom . jó?
2011. máj. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Vett egy új WC tartályt??? Istenem!!! Nem lusta a férjed, csak fogalmatlan!!! El kell zárni a vízcsapot, amelyről a tartály feltöltődik (ez általában a tartály mellett van), majd lehúzod a wc-t, a tartályban lévő víz kifolyik. A tartály tetejét le kell venni (óvatosan egy csavarhúzó segítségével ki kell pattintani a műanyag fedelet). A fedél levételekor ki kell akasztani a kampót (ami a lehúzó kart, vagy gombot kapcsolja össze a haranggal). Ezután ki kell venni a harangot (a harang alján van rögzítve, egy egyszerű elcsavarással a rögzítő bütyök kicsúszik a helyéről, a harang kivehető). A harangban lévő henger alján van egy gumitömítés, azt kell megtakarítani a vízkőtől, vagy amennyiben nagyon elhasználódott, ki kell cserélni. De általában, megtakarítod, és kész. A folyást az okozza, hogy a gumi nem zár a helyére a vízkő miatt. Illetve, ha már szét van szedve, minden más részt megtakaríthatsz a vízkőtől, így jobban fog működni. Vagy hívj szerelőt!
2011. máj. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Amikor kéri a vacsorát, te is mondhatod hogy majd. Ha meg szól sértődj meg. Felejts el kimosni is, stb..

Hidd el ha elég erős vagy és megcsinálod, és elmondod neki miért csinálod majd csak észbe kap.

2011. máj. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

10:08-as! Ez kinyomtatom és hazaviszem, megpróbálom megcsinálni én. :) Köszi!


De az sem rossz ötlet, hogy "kicsi" kések majd a vacsorával.

2011. máj. 13. 10:30
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát az én párom is kicsit ilyen, mondjuk mindent megcsinál előbb utóbb csak győzze az ember kivárni.

A csapszerelésnél még működik a "ha nem tudod megcsinálni szólok a Jóskának" trükk, mivel "már hogyne tudnám, nyilván Jóska nem lehet jobb mint ő és lehetőleg viszonylag jóképű Jóskára kell javaslatot tenni.

Az baj, hogy ez a koszos zoknik szennyestartóba rakása esetén sajnos nem alkalmazható :(

2011. máj. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

jajj ne is mondd. Nálunk ez a legnagyobb probléma. Szerencsére nem más.

Körbe körbe eljátszuk sokszor, hogy Ő a sok játékot nem bírja nézni, bár hálóban és dobozban vannak itt ott egy kint. Hogy hogy nem lehet elrakni. Kértem ezerszer, hogy szereljen fel polcokat, szekrény is lehet a falra(helyhiány miatt) becsukhatósat is lehet tőlem, hogy ne is lássuk a cuccot. Értem, hogy nem ezermester, de ismeri a fél várost, megkérhetne valakit, de Ő nem olyan, hogy másra szoruljon. Akkor mondom fizetünk is, akár mesternek is, de semmi. 6 éve van egy kis szekrény egyik ajtaja leesve kitágult a luk. Ha vendég jön odabiggyesztem.

Már mondtam menjünk el valami terápiára, hátha felfogja, hogy nem lépünk egyről a kettőre ebben a helyzetben, hátha megértetnék vele a szitut. Vagy engem felvilágosítanának és elfogadnám, ha én gondolom rosszul. :-)

Persze én is hívhatnék mestert ez igaz. De nincs sok elvárásom, és mivel ő ismerősebb, miért nem tudja.

De sokszor belegondolok nyugis pillanatomban, mégsem oly nagy dolog ez.

Mivel inspirálhatnád ? Sajnos nem tudom. Legalábbis a férjemet nem tudom. Neki ha nem csinálnák kaját se baj, mert elég önálló tud lenni. Csak magamra hivatkozva időnként azért elérek dolgokat, hogy értem, csinálja meg, mert így szeretném , és mert úgy van a rendjén. Lényeg, hogy nyugodt legyél, etesd meg előtte vagy valami :-)

2011. máj. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!