Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titkolózás? Meg lehet érteni?...

Titkolózás? Meg lehet érteni? Mit gondolok az ilyen gondolkodásról? Jogunk van a titkokhoz, nem?

Figyelt kérdés

Szóval vagyok 18 és van egy "életcélom"... Kicsit a munkához kapcsolódik, kicsit a saját gondolataimhoz... Akarok valamit majd kb 2 év múlva véghezvinni, de amikor valaki megkérdezi a környezetemben, hogy mi akarok lenni, akkor nehéz nekik felelni, mert titkolózok... Nem nagy dolog, de amikor egyszer utalást tettem a témára, akkor azt kaptam, hogy szálljak le a földre...


Magát a foglalkozást elmondom, meg az alternatívákat, ha nem jönne be esetleg, de magát az életcélom nem osztom meg nagyon velük... Erre mit lehet reagálni? A barátnőzést is azért hanyagolom, mert nem akarok figyelemelterelést... Meg sajnos a kisvárosi élet nem a kedvencem... Mindenki ismer mindenki...


Most is elég ködösen írtam... De 18 évesen fiatal az ember is meg lehet ezt érteni, hogy a titkolózok? Egyéb területeken nyitott vagyok...


2011. ápr. 30. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
meg lehet érteni
2011. ápr. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Titkolózáshoz mindenkinek joga van, de ebben az esetben kicsit túl spirázod a dolgot, szerintem. Nem mondod el, ennyi. Emiatt hanyagolni a barátnőzést..., ezt nem is értem.

De amúgy minden jogod megvan hozzá, mindenki úgy éli az életét, ahogy neki jó.

2011. ápr. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

meg. majd kinövöd :9

egyedülmeg tudod valósítani? nem kell semmilyen támogatás? anyagi vagy mentális?

tényleg annyira titokzatos az életcélod? lehet,hogy csak arra akartak utlni, hogy elérhetetlen, kicsi az esély rá, nincs elég tehetséged...stb a csalódástól próbáltak óvni vagy irigyek?

ne titkolózz, csináld!

2011. ápr. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szabad megkérdezni, hogy mi a foglalkozás?
2011. ápr. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem a titkolózást, ködösítést...ha pedig a terveidről van szó, szerintem különösen rossz. Ha nem mondod el őket senkinek, senki nem tud segíteni. Nem azt mondom, hogy mond el mindenkinek mit akarsz, de azoknak igen, akik esetleg tudnak vmiben segíteni.

Az én példámmal: elhatároztam, hogy megtanulok spanyolul, teljesen egyedül, és kimegyek Spoba, először gyakorlatra, aztán dolgozni...persze mindenki, akinek elmondtam, azt mondta, vagy legalábbis gondolta, hogy úgysem fog összejönni, de legalább mindenki tudta, hogy tanulok spanyolul, kaptam néhány nyelvkönyvet, sokkal több segítséget mondjuk nem, de aztán sikerült kijönni dolgozni, és most jó érzés, hogy ugye én megmondtam, hogy ez lesz?? Neked esetleg lehet, hogy többet tudnának segíteni...

2011. ápr. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, mindenkinek joga van titkolózni, vagyis valamilyen információt magadról vagy másvalakiről nem megoszetani. Vagy csak annak elmondani akinek akarod. Ezt minden lelkifurdalás nélkül megteheted.
2011. ápr. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!