Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a rosszabb hazugság?...

Melyik a rosszabb hazugság? Titkolózás hosszabb időn keresztül, és véletlenül derül ki; vagy 1-2 mondat, de az a szemedbe.

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát a megtervezett általában rosszabb, de ez a hazugság mértékétől és a szándékától is függ. A hosszas titkolódzás jobban bánt, ha kiderül.
2009. máj. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Aki amit nem vesz magára, vagy nem hiszi el, az nem fáj neki, mert nem véli igaznak, amit meg igaznak érez, azzal meg alapba tisztában van, nem hazugság :)

sokkal rosszabb hazudni, az csak ront a helyzeten, kai hazudik, abban nem lehet bízni, és a bizalom hiányában sajna nem lehet iskeres egy kapcsolat, vagy barátság.


Az őszinteséget értékelni szokták, de csak ha ízlésesen teszik azt.

2009. máj. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szemedbe jópofizás a legrosszabb, amit itt sokan összekevernek a tapintattal meg a kultúráltsággal, holott a legrombolóbb tevékenységek egyike. Ismerősöm anyja hosszú éveken át jópofizott a fia feleségével, próbálta "szépíteni" a dolgokat, aztán egy iszonyatosan gusztustalan válás lett belőle.
2009. máj. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha azért kérdezed, mert megcsalod a párod: ha megbántad és be tudod fejezni, jobb, ha soha meg sem tudja - ne akarj "könnyíteni magadon" és a titoktól megszabadulni, mert iszonyatosan fáj a másik lelkének-büszkeségének, akár nő, akár férfi!, - aki félrelépett, viselje a lelkiismeretfurdalás terhét ő maga!

Ha meg nem tudod befejezni, jobb tiszta vizet önteni a pohárba, tehát megmondani, és a tiszteletet megadva a másiknak, megbeszélni, mi legyen.


Ha más dologról van szó, egyértleműen az őszinteséget javaslom, de építő jelleggel, azaz látszódjon Rajtad a szándék, hogy nem vagdalkozni akarsz, hanem megbeszélni a problémát.

2009. máj. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem teszek különbséget a két hazugság között. A hazugság az hazugság, nagyon rosszul viselem. És az is teljesen mindegy nekem, hogy kis dologban hazudik valaki vagy nagyban (férjem menti mindig azzal magát, hogy de ez csak kis "füllentés" nagyobb dolgokban nem hazudik), nem tudom megérteni miért nem lehet megmondani az igazat. Lehet lesz egy kis veszekedés, ha elmond bizonyos dolgokat az ember, de ha lebukik, hogy hazudott sokkal nagyobb vita lesz (és előbb utóbb minden hazugság kiderül).
2009. máj. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy ennyire félreérthető volt a kérdésem.

Épp bennem merült fel ez a kérdés, amikor egy véletlen folytán rájöttem egy eltitkolt dologra...

Aztán egy őszintének hitt beszélgetés következett, amikor még képes volt a szemembe is hazudni.

Csak eddig még nem volt ilyen a kapcsolatunkban.

...vagy csak nem jöttem rá...

2009. máj. 29. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!