Férjem után öröklöm-e a folyószámláján levő pénzt, vagy a gyermekei öröklik?
Öröklöd, de nem az összeset. Ha 2 gyerek van akkor az 1/3ad részét, ha 3 gyerek akkor 1/4-ed, stb.
Ha van közös gyereketek, akkor az ő része(részük) felett 18 éves korukig te rendelkezel.
Na egyszerűbb ha utána olvasol:
Vagy ha nincs kedved a linken böngészni, itt le van írva:
Egy számlának (folyószámla, megtakarítási számla) valóban egy tulajdonos lehet, de a tulajdonos másik személynek rendelkezési jogot biztosíthat. (ugyanazon tranzakciókat végezheti, pénzbetét, pénzkivét, lekötés, utalás…)csak számlát nem szüntethet meg.
A kedvezményezetti jogállás hagyaték, öröklés esetén bír jelentőséggel . Ha a számla tulajdonosa elhalálozik a bank a számlát „zárolja”. Ezt a bank a hivatalos közjegyzői értesítést követően teszi meg. Ilyenkor a számla úgy viselkedik, mintha két tulajdonos lenne, ezért ha pl. a tulajdonos elhalálozik, a rendelkezési joggal bíró személy részét nem zárolják.
Más a helyzet, ha egy tulajdonos van, és a házastársat v. élettársat kedvezményezettként nevezi meg. Ebben az esetben a tulajdonos elhunytát követően a pénz nem az örökösökhöz, hanem a kedvezményezett személy tulajdonába megy át. Minden esetben szükséges a halotti anyakönyvi kivonat bemutatása, illetve örökösök esetén a jogerős hagyatékátadó végzés. Fő szabályként megállapítható, ha van kedvezményezett, az az öröklést kizárja (kivéve, ha a kedvezményezett egyben örökös is).
Ha a férjed másképp nem rendelkezik:
A házasság alatt szerzett pénz 50%-a a tied, bárkinek a számláján van és bárki keresete meg (persze bizonyítani kell, hogy akkor szereztétek).
A házasság előtti pénzét és a másik 50%-ot a gyerekek öröklik egyenlő arányban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!