Ha otthon lakom, mikortól illik belefizetni a rezsibe?
Szerintem szülőknek jólesne ha bárennyit adsz és azt gondolom mivel ott élsz, ők is tudják hogy nem folyamatos a jövedelmed, így ha gesztusként adsz egy összeget már az is jólesik, de nem kell kizárólag készpénzben gondolkodnod, néha tehetsz egy bevásárlást is- észre fogják venni és díjjazzák.
Ha viszont suli mellett tudsz diákunkát, az mégjobb.
Nem hiszem az összeg a legfontosabb, hanem a gesztus, hogy egyáltalán megfordul a fejedben, hogy akik felneveltek, te is gondolsz rájuk...
Ha már dolgozol,kérdezd meg a szüleidet.Max azt mondják,hogy majd akkor,ha állandó munkád lesz.Cserébe látják,hogy segíteni akarsz,és hogy kezdesz felnőni.
Veszteni valód nem sok van.Ha meg kapsz 10k HUF-ot egy hónapban,és ebből 5öt mégis oda kéne adnod,legalább tudod,hogy segítesz nekik valahogy.Merthogy gondolom tisztában vagy azzal,hogy a hónap végén az is jól jön.
Az én apám azt csinálta,hogy dolgoztam,és elkérte a fizetésem felét.Kicsit néztem,mikor új munkahelyen 2x annyit kerestem mint előtte műszakos melóval,és kétszer annyit is kellett hazaadnom.Aztán,mikor külön akartam költözni(nem emiatt,a párommal költöztem össze).Elővette azt a pénzt,amit én addig "haza adtam",és lett belőle induló tőke...
Ezt csak azért mondtam,hogy lásd,ilyen is van.
Mindenesetre én odaállnék a szüleim elé,és megkérdezném őket.
Szerintem akkortól, amikortól önálló jövedelmed van (ebbe az alkalmi, kis összegü munkák nem számitanak bele).
Úgy érzem, hogy ez jogos, ha otthon élsz, és lehetöséged lenne rá, hogy pl. egy albérletet fizess, akkor a szüleid is megérdemlik ezt a hozzájárulást.
Ha még tanulsz (és a szüleid anyagi lehetöégei megengedik), akkor inkább arra koncentrálj, hogy minél elöbb és minél jobb eredménnyel elvégezd az egyetemet. A szülöknek az a célja, hogy neked megélhetést biztositsanak a felnött életben, és erre jó "befektetés" az, hogy lehetövé teszik neked a tanulást.
Az egyetem melletti rendszeres munkát legfeljebb szükséges rossznak tartom, mert ha valaki munkába jar, akkor logikusan kevesebb ideje van tanulni, pedig a felsöfokú képzésnek föként tanulásból kellene állnia. (Sok szakon nem is lehet megoldani, hogy csak néha jár be az illetö, meg napi 1-2 órával elintézi - nekünk napi 6-8 óra elöadás volt a kötelezö és ehhez még 5-6 óra otthoni munka). Persze, ha valakinek nincs családja, aki segitené, annak nincs más lehetösége, de akinek van, az inkább használja ki. HA már végzett, akkortól könnyebben tud hazaadni - és akkortól lehet elvárni, hogy könnyitsen a szülei életén is.
Akkor ne pénzt adj haza, hanem munkát: mosogass el, a saját szobádat mindig te takarítsd, néha a közös helyiségeket is lehet. Ha kert van, akkor ott is sokat lehet segíteni. Ha anyud vagy apud elmegy vásárolni, segíts neki hazahozni a cuccokat.
Én 25 éves koromig laktam otthon, nem adtam haza semmit, de "természetben" fizettem. Tesóm még mindig otthon él, fix összeget ő sem ad haza, de néha bevásárol, vagy ő főz.
Ameddig csak pár ezer forintod van, addig nem nagyon tudsz adni - inkább ne kérj (annyit) magadra. Ha már több fizud lesz, akkor besegíthetsz esetleg a netszámla befizetésével, vagy bevásárlásokkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!