Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hisztek abban, hogy nem...

Hisztek abban, hogy nem feltétlenül azzal alapítunk családot, aki a nagy ő számunkra?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 11:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

nem. Addig kerestem,amíg meg nem találtam. Soha nem alapoítottam volna családot olyannak aki csak egy kompromisszumos megoldás. Minek?

Biztos lenne a világban még 200"nagy ő" ha keresgélnem kell, de nem kell.

2011. ápr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hit kérdése, hanem ez így van. Ha mindenki csak a "nagy ő-re" várna, alig köttetnének házasságok.


Amúgy meg sokan azt hiszik, hogy rátaláltak a nagy ő-re, aztán 5-10-20 év múlva kiderül, hogy mégsem megy nekik együtt...

2011. ápr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A világon több ezer ember él, akivel passzolunk, ebből többszázzal le tudnánk élni az életünk. S van belőlük néhány akivel nagyon harmónikus házasságunk lenne. Ez tény és való.

Mi garantálja, hogy a nagy ő-d ott van a környékeden?

Én bármennyire romantikus alkat vagyok a REALIZMUS meggyőzött engem is.

(4 éves kapcsolatban élek amúgy, és házasság előtt állunk)

2011. ápr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbször ez így megy. De kérdés, hogy egyáltlaán létezik-e olyan, hogy "a nagy ő".
2011. ápr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Hát, van aki beéri kevesebbel is. Nekem nem menne. Átverés lenne. Becsapnám magamat is és a másikat is.
2011. ápr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Létezik nagy Ő, és nem is csak egy van belőle, hanem valaki írta itt fölöttem, hogy több ezer. Ha valakivel eljutsz oda, hogy összeházasodtok és gyerekeket vállaltok, családot alapítotok, az miért ne lenne pont egy ilyen nagy Ő? Akivel nem illesz össze, azzal nyilván nem fogtok eljutni ilyen szintre a kapcsolatban.
2011. ápr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
76%
Abból kiindulva, hogy a házasságok kb. fele előbb-utóbb válással végződik, a megállapításod teljesen korrekt. Rengeteg olyan házasság van (én is ismerek sokat), ahol a felek úgymond "megbékéltek a sorsukkal" és "kompromisszumot kötöttek az ideák és a realitások között". Ergo egy hozzájuk igazából nem illő emberrel kötnek házasságot, és úgy gondolják, hogy a közös gyerek és a közös gondok majd összefűzik őket annyira, hogy valahogyan csak eléldegélnek együtt. Négy fal között, egy ágyban, teljesen más világnézettel, lelkivilággal, gondolatokkal, témákkal, sokat veszekedve, kvázi idegenként, évtizedekig, amíg bírják. Sokszor egy életen át...
2011. ápr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

11:23

Már miért ne jutnának el? Tele van ez az oldal is, "ha ló nincs, jó a szamár is" kapcsolatok leírásával. Jobbat úgysem érdemlek, miért ne mennék hozzá/venném el? Aztán jönnek válási tanácsot kérni.

2011. ápr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

11:26

Látom egyszerre írtuk le kb. ugyanazt csak másképp :)

2011. ápr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem (vagy lehet, hogy csak számomra) a "nagy ő" kissé túlmisztifikált valaki. Szóval én olyat még nem hallottam, hogy valaki a nagy ő-jével együtt élt volna évekig. Akik után a lányok nagyon sírtak, hogy "bezzeg a Józsi", az vagy hintáztatta őket, vagy egy intenzív időszakot éltek meg, és hirtelen vége szakadt.

Ennek ellenére nem azt mondom, hogy, akivel végleg megállapodunk, egy szerelem nélküli, jobb híján dolog volna, csak, hogy a "nagy ő" címet egy szőke herceg kapja fehér lovon, aki jóformán csak elsuhan az érintett mellett.

2011. ápr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!