Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez egy csapás a jólét, meg az...

Ez egy csapás a jólét, meg az eddigi hibáink miatt?

Figyelt kérdés

Régen sok hibát követtünk el, a férjem kicsapongó életet élt 18 éves kora után, semmi nem szabott neki gátat, mert a szülei finanszírozták minden dolgát. Jó útra tért, az apja cégénél összeszedte magát, mára rendes ember lett belőle. Nekem is voltak régen rossz cselekedeteim, de már én is észhez tértem, tanultam, jó munkám lett. Alapvetően rossz emberek voltunk, önzőek, makacsok, nagyképűek is néhány tekintetben, de sikerült egymást megváltoztatni, teljesen másképp viszonyulunk dolgokhoz.

Ami miatt nagyon kikészültem az elmúlt pár hónapban, hogy szeretnénk gyereket, de nem sikerül teherbe esnem. Voltam már orvosnál 4-szer emiatt, mindig azt a választ kapom, hogy nem lehet semmit biztosra mondani, további vizsgálatok kellenek. Ez megy már 1,5 hónapja, eddig azt mondták, hogy talán van egy enyhe hormonzavarom, de el sem magyarázzák érthetően az egészet, csak bonyolult leleteket kapok, meg nyugtatgatást. A férjem majd jövőhéten megy andrológushoz, de nagy valószínűséggel, ha baj van, akkor velem van. Megmondom őszintén, nagyon félek, mert arra tudok gondolni, hogy ez egy "büntetés" azért, amilyenek voltunk. Én nem akarok olyan nő lenni, aki nagy házban él, jó karrierje van, sikeres férje, de megöregszik, és nem tudja átélni azokat az örömöket, amiket egy nőnek átkell. Rengeteget bőgtem már emiatt, a férjem szerencsére mellettem áll, de mi van, ha kiderül, hogy mégsem lehet saját gyerekünk? Még fiatalok vagyunk, de ettől függetlenül bele fogok őrülni, nagyon félek. Tudom, hogy a választ nem ezen az oldalon fogom megkapni, az orvosoknak kell biztosat mondaniuk, de lelki támogatásra szükségem lenne, vagy akármilyen tanácsra, még így ismeretlenül is. Nagyon megköszönöm annak, aki elolvassa és válaszol.


2011. ápr. 16. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Mióta próbálkoztok a babával?
2011. ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy feladd másfél hónap után:)

Sok egészséges nő évekig próbálkozik, mire teherbe sikerül esnie. Ha tényleg hormonzavarod van, az nem teszi lehetetlenné, hogy szülj! Nincs olyan, hogy büntetés..

Végső esetben pedig ott a mesterséges megtermékenyítés, elenyésző az esélye, hogy tényleg ne legyen saját gyereketek! A vizsgálatokon mihamarabb túl kell esni, hogy tisztán lássatok, és kitartás! Szerencsére nagyon kevés nővel fordul elő, hogy tényleg nem lehet gyereke, és közülük is van, aki egy váratlan pillanatban mégis teherbe esik..

2011. ápr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
hátha drogoztatok meg a férjed nyomatott némi tesztoszteront akk lehet.
2011. ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Július óta próbálkozunk, már lassan eltelik 1 év.
2011. ápr. 16. 15:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most az elkeseredés mondatja veled.


Az anyagi helyzetetek inkább szerencse, "jó helyre születtetek", a bulizás, és a többi nem tesz senkit rossz emberré, főleg nem annyira, hogy ilyen csapást kiérdemeljetek.

Ez nem így működik amúgy sem, (mondhatni sajnos), nálatok ezerszer rosszabb, gonoszabb, kegyetlenebb emberek vannak a világon, akiknek mégis van több egészséges gyerekük.

Ismerek olyan családot is, akik jó emberek, nekik van gyerekük... de súlyosan fogyatékos. Az szerintem sokkal nagyobb csapás nekik, mint nektek a gyerektelenség, rengeteget nélkülöznek is. Nem érdemelnék meg a sorstól, de mégis így alakult.


Nem létezik ilyen igazságszolgáltatás, és még ne add fel ennyire hamar ezt az egészet!!

Sok párnak elsőre, ezredszerre, de még lombikkal is csak sokadjára jön össze a baba, de közös gyerekük lesz, és egészségesek, boldogok mindannyian!


Szurkolok nektek, és hidd el, ha "csak" hormonális okokból késik a természetes gyermekáldás, azon ma már az orvosok tudnak segíteni! Kapsz pár hormongyógyszert, oda kell jobban figyelnetek, mikor és hogy "csináltok gyereket", de nincs kizárva, hogy még lombik programra se lesz szükségetek.


Ha egyszer végre a kezedbe foghatod a kisbabádat, sokkal nagyobb kincsnek fogod érezni, pont azért, mert ennyit küzdötök érte.


Sok sikert és szorítok nektek!!!

2011. ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző, mivel a családról van szó, nem a szellemekről, így szerintem jól van itt.

Kérdező, hány évesek vagytok? Ne add fel, nem hiszem, hogy tényleg olyan rossz emberek lettetek volna, mindenki követ el hibákat, gyakran más kárára is, én nem hiszek abba, hogy emiatt valakinek rosszra fordulna a sorsa.

2011. ápr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon gyorsan vetkőzzétek le magatokról ezt az irracionális felelősség- és bűntudatot!!! Nincs miért vezekelnetek és nem is lenne értelme. Nem bankrablók vagytok vagy sorozatgyilkosok, hanem fiatal emberek, akik korábban élték az életüket. Semmiféle lelkifurdalást nem kell éreznetek, ha csak annyit tettetek, amit leírtál. Valószínű kárt nem okoztatok, csak maximum megszegtetek egy-két irreális aszkétizmusra nevelő szülői "kodifikálást". Dr Susan Forvard: Mérgező szülők című könyve, melyet most olvasok pont erről szól. Amikor a szülők régi értékrendje beivódik a tudatba és rombol, akadályoz, hogy kiteljesedhessél. Az, hogy nem jön össze a baba, az nem büntetés, hanem egyszeri fiziológiai, biológiai tünet. Inkább az okot keressétek és szüntessétek a felesleges önmarcangolás heéyett.
2011. ápr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

azért írtam azt h az ezotéria témába jobban illene mert ott mindig keresnek vmi megmagyarázhatóra mögöttes tartalmakat.

az ilyesmi testi eredetű és nem azért van mert jó vagy rossz ember vagy.

2011. ápr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90% hogy az az egyetlen baj, hogy sokat gondolkodsz ilyen butaságokon és túl stresszes vagy! Ismerösöm most várja az ikreit öszre, 8év próbálkozás után! Szóval légyszives ne légy bolond, messze vagytok ti még attol a helyzettöl,ahol aggodnk kellene ;)
2011. ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!