Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valami lelkifurdalás ellen?

Valami lelkifurdalás ellen?

Figyelt kérdés

az történt, hogy rendeltünk egy töltő kábelt anyámmal a nagybátyám weblapján, és mivel kaptam egy 10 ezrest, hogy kifizessem és magam rendezzem, és a nagybátyjám felhívta apámat, hogy odaadja ingyen a kábelt, csak anyám nehogy megköszönje neki, mert anyámról tudni kell, hogyha valaki "adakozik" nekünk, akkor mindenáron rászáll az illetőre és meg akarja hálálni. na és apám azt mondta hogy elhozza nekem a töltőt, és akkor a pénz felét odaadom neki. és hát beleegyeztem, mert hát más választásom nagyon nem volt, kellett nekem a töltő kábel. és azt mondtam anyámnak, mikor rákérdezett, hogy meghozta a futár meg minden.


na és akkora lelkifurdalásom van emiatt, már három napja nem volt jó kedvem, csak itt ott amikor sikerült elfelejtenem. elmondani nem mondhatom el anyámnak, mert akkor minden bizalmát elveszíteném, és igen, úgy érzem átvertem, még ha nem is derül ki, akkor is rombolódik a belső világom és a helyzet egyre rosszabb.


tegnap anyám megtalált egy vízipipa szipkát a zsebemben, és egy öngyújtót amin egy férfi és egy nő nyalták egymást.


az öngyújtóról egyáltalán nem tehettem, mert szükségem volt rá, de mikor a boltban voltam nagy volt a sor és gyorsan lekaptam, és utólag vettem észre milyen hülyeséget vettem..

a vízipipa szipka.. hát igen, vízipipázom. de erről anyám nemnagyon tudott, és ma mikor mentem hozzá megkérdezni hogy mehetek-e moziba jövőhéten, azt mondta "minek? hogy a rá kapott pénzt elköltsd hülyeségekre?"

szal még így is kevesebb lett a bizalma felém, de ha ezt megtudná kész vége.



valaki? megoldás, vagy esetleg akármilyen enyhítés?


2011. ápr. 15. 22:50
 1/6 A kérdező kommentje:
azt még kihagytam, hogy apám mondta, hogy ne tudja meg anyám a töltőt, és akkor nincs problémája a nagybátyámnak.
2011. ápr. 15. 22:52
 2/6 anonim ***** válasza:
A piros vezetéket kell elvágni.
2011. ápr. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bánatra, lelkifurdalásra csoki.

Egyébként pedig beszéld meg vele. Jó a töltőt nem muszáj elmondani neki, mert ne idegeskedjen a hálálkodás miatt, de az öngyújtót meg a vízipipás dolgot simán megbeszélheted vele.

Az öngyújtót elmondod neki, hogy miért ilyen, meg hogy siettél és nem is nézted, és ugyan már egy öngyújtó nem a világ, semmit nem jelent mi van rajta. A vízipipáért pedig biztos haragszik, de biztos azt is meg tudod vele beszélni. A fiatalok csomóan vízipipáznak, szinte már divatszerűen, és ez nem akkora baj mintha mondjuk drogoznál. Oké egészségtelen, meg minden, de valamitől meg kell halni. Mondd meg neki, próbálja ki ő is :) Szüleim is kipróbálták és tök szeretik, egyik ismerősünknél mindig kártyázás közben vízipipáznak, a cseresznyés dohány a kedvencük.

Csak annyi a dolgod hogy kiskutyatekintettel elmagyarázod neki a dolgokat :) Meg fogja érteni :D

2011. ápr. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ez nem megoldás. annyira nem vagyok depis, hogy életemveszítsem. fiatal vagyok még, szimplán egy 16 éves gyerek, aki eddig a legédesebb 16. életévét élte, de egy hazugság hirtelen mindent tönkretett. remélem majd elmúlik :) nem szándékozom elvágni az ereimet.
2011. ápr. 15. 23:13
 5/6 A kérdező kommentje:

előttem szólónak köszönöm a lelkesítést!:)))))

a gyújtót már megmagyaráztam, de még mindig úgy gondolom, hogy gondolja a magáét :(


a vizipipás magyarázatomat meg se hajlandó hallgatni, mert hogy az füst és rossz.

2011. ápr. 15. 23:14
 6/6 anonim ***** válasza:

34N tapasztalatbol mondom:

Ha lelkifurdalasod van azert mert valamit nem arultal el, akkor qrva gyorsan tisztazd a helyzetet. Ha nem teszed es elfolytod magadban a lelkifurdalast, akkor egy darabig gaz lesz, de aztan egyre konnyebben kezeled es par het mulva mar emlekezni se fogsz ra. Aztan majd a kovetkezo ilyen esetnel ujra lesz egy kis lelkifuri, aztan azon is tulteszed magad, aztan a kovetkezo lelkifuri elfolytasa mar gyerekjatek lesz es sajnos innen csak lefele visz az ut es a szived megkemenyedik es egy komolyabb hazugsag kezelese mar meg se fog kottyani.


Ha nem lehet vele beszelni, irj neki egy oszinte mindent kitaro levelet. Ird le mi tortent, ird le miert igy dontottel, es ird le hogy erzed magad amiatt, ahogy viselkedtel. Nincs anya, akinek a szive ezen ne esne meg.

Ha megsem fogadja ugy ahogy szeretned, legalabb a sajat eleteden konnyitettel azzal, hogy tisztaztad a dolgot.

2011. ápr. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!