Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ezért tényleg szégyenkezn...

Most ezért tényleg szégyenkeznem kellene?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok,még itthon élek. Havonta kb. 85 ezer ft körül keresek.Ebböl 20 ezer elmegy utazásra és kajára. 65 e marad nekem. Az a helyzet,hogy anyukám ebböl nem fogad el semmit.Ha adok neki pénzt,akkor mindig visszaadja.Havonta szoktam itthonra bevásárolni kaját,háztartási cuccokat,de előfordul hogy annak az árát is odaadja.Azt mondja azért nem fogadja el,mert szeretné ha tudnék félre tenni pénzt(van egy nagy álmom). Mikor a barátaim ezt megtudták,mármint hogy nem nagyon adok haza pénzt teljeseb kiakadtak és ingyenélőnek,eltartottnak neveznek. Tényleg az volnék?
2011. ápr. 15. 21:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a "baratok" dolgoznak vagy esetleg tobbszoroset is keresik annak, amit te? Egyaltalan nem vagy ingyenelo. Felajanlottad anyukadnak a segitseget. Szerencsere olyan helyzetben van, hogy nem szorul ra a gyerekere, ez nagyon jo dolog. En a helyedben nagyon gyorsan megszabadulnek ezektol a lehuzo "baratoktol"...talalsz te ezeknel sokkal jobb embereket.
2011. ápr. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 napietus ***** válasza:
100%
egy barátnőm apukája mondta a lányának, mikor kb. ilyen helyzetben volt, mint Te most, hogy kislányom, én nem tudok Neked milliókat adni, hogy elkezdd az életed, de a lehetőséget tudom biztosítani arra, hogy amit kerestél, félre tegyed. ez nagyon nagy segítség volt ennek a barátnőmnek. szerintem nem vagy ingyenélő, és anyukád is jól teszi, ha ezzel tud Neked segíteni, miért ne tenné? kin segítsen az ember, ha nem a saját gyerekén? hülye barátaid vannak :S
2011. ápr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Úgy látszik, a kérdező barátaihoz hasonló irigy kutyák végigjárták a hsz-eket és mindenkit lepontoztak. Na az ilyen emberek a végképp szánalmas kategória. Még az általuk megvetett ingyenélőknél is rosszabbak: nem bírják elviselni, ha valakinek jól megy sora...

2011. ápr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ó, nálunk olyan "trend" volt a csoporttársak között, hogy míg mindenkinek ki volt nyalva a segge, úgy kellett tenni, mintha jajh, de keményen megoldoznának a pénzért. Szóval, szerintem azok a "barátok", akik ezután ingyenélőnek nevezetek Téged, nem feltétlenül rosszabb sorúak, és ezért féltékenyek, hanem egyszerűen csak képmutatóak..
2011. ápr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
72%

szerintem úgy adj haza, hogy kérd meg anyudat, hogy tegye be a takarékba. mondjuk havi 20 rugó. így nem tudod elkölteni felesleges dolgokra, ha nagy gáz van, vagy már szeretnél elköltözni, akkor hozzá tudtok nyúlni.

a mai világban nagyon fontos az öngondoskodás, lehet, hogy 30-40 év múlva már nem is lesz nyugdíj...

2011. ápr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Párom mamája csinálta,hogy elkért havi 40ezret 2éven keresztül (nekem még 2 évem volt az egyetemből,ezért azt megvártuk az összeköltözéssel)

Nem árulta el hogy miért,hisz jól keresnek.

Aztán amikor végeztem,akkor a kezünkbe adták a 2 évi összeget (1 millió) és megtoldották még 1 millióval,hogy jó lesz a kezdetekre...

2011. ápr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!