Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ezért tényleg szégyenkezn...

Most ezért tényleg szégyenkeznem kellene?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok,még itthon élek. Havonta kb. 85 ezer ft körül keresek.Ebböl 20 ezer elmegy utazásra és kajára. 65 e marad nekem. Az a helyzet,hogy anyukám ebböl nem fogad el semmit.Ha adok neki pénzt,akkor mindig visszaadja.Havonta szoktam itthonra bevásárolni kaját,háztartási cuccokat,de előfordul hogy annak az árát is odaadja.Azt mondja azért nem fogadja el,mert szeretné ha tudnék félre tenni pénzt(van egy nagy álmom). Mikor a barátaim ezt megtudták,mármint hogy nem nagyon adok haza pénzt teljeseb kiakadtak és ingyenélőnek,eltartottnak neveznek. Tényleg az volnék?
2011. ápr. 15. 21:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem, ha a szüleid kifejezett kérésére és beleegyezésével nem adsz haza, akkor nem vagy ingyenélő, hanem piszok szerencsés, hogy ilyen szüleid vannak. A többiekből az irigység beszél.


Én 24 évesen költöztem el otthonról, 95ezret kerestem, de a szüleim nem fogadtak el, akárcsak a te esetedben, inkább azt kérték, tegyek félre.

2011. ápr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagy. Te felajánlottad és abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy anyukádnak nincs rászüksége.

(aki lakást,kocsit kap az is ingyenélő?)

spórolj és háláld meg, hogy amennyire telik tőle segít.

2011. ápr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

Hasonló korú vagyok, már különélek. Amikor otthon laktam, tőlem sem fogadta el édesanyám a pénzt. Így mindig feltöltöttem a hűtőt, vettem enni az állatoknak. Meg persze a saját dolgaimat fizettem. (net, telefon stb)

2011. ápr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Ráérsz akkor hazaadni, ha felesleged van. Például 200 ezret keresel.
2011. ápr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Csak az irigység beszél belőlük,és általában olyanok szájából fogod az igyenélő jelzőt megkapni akik csak a családi pótlékért kellettek otthon.
2011. ápr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Ne hallgass az olyan okostojglikra, akiknek semmi sem drága, ha az önbecsülésedet kell aláásni. Sőt! Ezek után meggondolnám, hogy: mit osztok meg a 'barátokkal', illetve mennyire barátok ezek. Te korrekt voltál, mert megajánlottad, örülj, hogy gáláns szüleid vannak és nem azzal élik ki a "felelősségtudatra nevelést" hogy pénzt kérnek a krumplivásárlásba.
2011. ápr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is nagyon aranyosak voltak szüleim, és nem kértek semmit a fizetésemből, hiába mondtam én is többször. Persze, aztán amikor aztán végül szükségük volt rá, akkor természetesen azonnal segítettem lehetőségeimhez képest.


Szerintem ez amúgy függ attól is, hogy hogyan adod elő a baráti körödben. Ott is ha hálával beszélsz a szüleidről, és ott is érződik, hogy szerencsésnek érzed magad, akkor max irigykedhetnek, de le nem szólhatnak. Ha igen, akkor is irigységből, ami viszont felveti a kérdést, hogy vajon ilyen barátokra vajon van-e szükséged???


Amúgy mindenképp tényleg tedd félre azt a pénzt, amit Anyudéknak adnál, és valósítsd meg az álmaidat, hogy a Szüleid örömmel nézhessék, hogy tényleg jó helyen marad az a pénz. :)

2011. ápr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell,és ezek nem barátok.Bárcsak minden család megengedhetné ezt magának.
2011. ápr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
inkább a barátaidnak kellene! ha a szülő megteheti és szeretné akkor addig és annyit segít amennyit akar!
2011. ápr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem kell szégyenkezned, nagyon rendes anyukád van, valószínűleg olyan helyzetben vagytok, hogy nincs konkrétan rászorulva a fizud egy részére.

Ez nagyon jó dolog.

Becsüld meg, és okosan gazdálkodj azzal a pénzzel, ami így megmarad.

A barátaidnak valószínűleg súlyos ezer forintokat kell hazaadniuk, és emiatt irigykednek rád.

Hát azt nem választhatjuk meg, hogy milyen körülmények közé születünk.

Csak túllépnek rajta.:)

2011. ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!