Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kénytelen voltál a gyermeked...

Kénytelen voltál a gyermeked nevelését másra bízni? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Sajnos úgy alakult, hogy nincs más megoldás. A párommal mindketten messze kaptunk állást, közelebb egyszerűen nincs. Az anyagi helyzetünk kilátástalan volt, most talán jobb lesz, viszont csak úgy tudjuk megoldani a dolgot, hogy a gyermekünket egy ideig (lehet, hogy jó ideig) a nagyszülőkre bíznánk. Imádják egymást. Jó lenne tudni, milyen hatással lesz ez rá, így olyanok válaszát várom, akik hasonló helyzetben vannak. Előre is köszönöm.
2011. ápr. 15. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
kisebb hatással lesz rá, mintha éhen halnátok... ;)
2011. ápr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Na igen, ez igaz. :) De így konkrétan más környezetbe, más városba menne, és csak ritkán találkoznánk. Vajon elfelejtene, vagy nem tekintene minket a szüleinek? 2,5 éves.
2011. ápr. 15. 21:21
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem viszitek magatokkal? Egy költözés miatt még nem kell a nagyszülőkre bízni, másokkal is megesett már, hogy az otthonuktól messze kaptak állást. Mármint nem elítélni akarlak, csak nem igazán értem, hogy miért nem együtt költöztök.
2011. ápr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

engem és a tesómat anyukám kénytelen volt intézetbe adni. Szerencsénk volt,mert egy nevelő család befogadott minket,majdnem két évig voltunk nálunk.

Én már nagyobb voltam,de tesóm pici,és mikor anya ujra magához tudott venni minket akkor sokat sírt a nevelő anyja után. De aztán sok türelemmel és szeretettel rendbe jöttek a dolgok,és a mai napig tartjuk a kapcsolatot mind hárman(anya,tesóm és én) a kapcsolatot a nevelőszüleinkel

2011. ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

2,5 évesen még pici ahhoz, hogy megértse miért is láthatja ritkán az anyukáját. még nagy szüksége lenne rátok, ha tudjátok oldjátok meg, hogy magatokkal viszitek. ha délután 4ig bölcsibe is kell lennie de szerintem még jobb, hogy az estét az anyukájával tölti.

persze ha nem megy még mindig jobb a nagyszülő mint bármi más!

2011. ápr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1 eves voltam, mikor anyunak 2 munkahelyet kellett bevallalnia plusz foldeken dolgozott apuval egesz nyaron, ebbol allt sok even keresztul az eletuk. A szuleim jobbnak lattak, ha nagyszuleim nevelnek foleg, hogy nagymamam epp akkor ment nyugdijba es nagy orommel ajanlotta, hogy elvallal. 8 eves voltam, mikor a nagyszuloktol visszakoltoztem a szuleimhez a nagypapam halala utan. Annyira megszoktam a nagyszuloket, hogy iskolaba is toluk jartam, a szuleimmel csak hetvegen voltam addig. Nagyon komoly, muvelt, koraerett (jo es rossz ertelemben is) ember lett belolem, aki sosem vett reszt semmilyen csinytevesben. A nagymamam olyan dolgokat tanitott, amelyek mar az en generaciomban a lanyok 80%-ara nem jellemzoek (sutes, fozes, emberek tisztelete, erkolcsos viselkedes), de voltak ebbol szarmazo gondok a generacios kulonbsegek miatt. Nagyon nehezen fogadtak el engem kozossegben, amig fel nem nottem es hozzam nem nottek erettsegben a korulottem levok. En nem adnam nagyszulokhoz a gyerekemet. Nekem is van egy 2,5 eves gyerekem, nem konnyu, de inkabb itthon vagyok vele es elunk kevesebb penzbol, minthogy a nagyszulok altali negativ dolgok erintsek. Ezek az evek sosem jonnek vissza a kisbabaddal; 20 ev mulva fog ez realizalodni az emberben igazan. Mindennek van jo es rossz oldala. Ennek is.
2011. ápr. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A nagyszulok altali neveles negativ hatasai alatt azt ertem, hogy tul nagy a generacios kulonbseg. Nem veletlen, hogy az elet rendje, hogy egy ember 16-45 eves kora kozott tud szulni, utana mar 55-60 evesen pici gyereket teljesen mashogy nevel az ember. Szinte sajatjakent, napi szinten nevelni nem igazan egeszseges vegeredmenyt szul. Le lehet kuzdeni a nehezsegeket, de nagy harc foleg tinikent, hisz teljesen mashogy fog gondolkodni egy igy felnovo fiatal. Engem olyan dolgok erdekeltek, amik a korosztalyomat nem es olyan dolgok nem erdekeltek, amik oket erdekeltek es ez abszolut nem jo szocializacio szempontjabol.
2011. ápr. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem vihetjük magunkkal. Még egymástól is nagyon messze leszünk a párommal, és több szakban dolgozunk, semmiképp sem tudjuk megoldani, higgyétek el. Sajnos ez így alakult. A nagyszülőkről csak annyit, hogy fiatalosak, van egy 13 éves fiuk is, tehát nem volt olyan régen, amikor még kicsi gyereket nevelgettek. A kicsink egyáltalán nem anyás, volt már náluk majdnem két hetet a téli szünet alatt, és sírt, amikor haza kellett jönnie, annyira imádja a mamát.
2011. ápr. 16. 09:23
 9/13 anonim ***** válasza:

Persze ezek csak szavak, amiket ide írsz és könnyen lehet, hogy rosszul látom, de nekem olyan érzésem van mintha nem is sajnálnád, hogy nem viheted magaddal. Most két és fél éves a gyerek és már 2 hétre elváltál tőle? Nekem ez furcsa hozzáállás.

Tudod nekem vannak olyan rokonaim, akik olyan albérletbe mentek, hogy oda nem lehet gyereket vinni ( nem mintha nem lett volna másik albérlet is) így lepasszolhatták a gyereket. Én elfogadom, hogy ilyen szülők is vannak.

2011. ápr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De megérteni sosem fogom őket. Ez lemaradt.
2011. ápr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!