Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Energiavámpír családtaggal...

Energiavámpír családtaggal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Most komolyan... van egy tag a családunkból, aki csak mondja és mondja és még mindig csak mondja... kb ez úgy kezdődik, hogy "rosszul vagyok" arcot vág. Ilyenkor mindig megesik rajta a szívem és megkérdem mi a baja - hátha tudok rajta segíteni!? (lehet itt rontom el)... aztán elkezdi mondani. Amit 5 perc alatt mond azt én kb 2 mondatban is össze tudnám foglalni, de néha annyira megtekeri, hogy a felét elfelejti elmondani és úgy kell kitalálni. Persze ha szóváteszem, hogy oké, most akkor ugorjunk neki még egyszer a dolognak, de legyen eleje és vége is akkor még neki áll feljebb, mert nem figyelek rá. Aztán miután végigmondta és már sarkon fordultam akkor kezdődik újabb tíz perces nyavajgás. De úgy össze tudja kötni a problémáit hogy ilyet még nem láttatok sőt még nem is hallottatok.


Egyszerűen nem értem. Egy csomó mindent meg lehetne azzal oldani, hogy nem nekem, hanem annak mondja el akivel gondja van. Hiába mondom neki, hogy ezt ne nekem mondd el, mert én ezen nem tudok változtatni, hanem mond el xy-nak...de ez sem hatja meg.


Most komolyan: hogyan lehet elérni az ilyen családtagnál, hogy csak a lényeget mondja el és ott és akkor álljon meg. ( tudom hogy a nők olyanok hogy képesek összefüggéseket látni és találni a problémák között, de a poén az hogy jelen esetben férfiről van szó)


Bármilyen ötletet szívesen vennék :)


2011. ápr. 14. 15:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
56%

nekem van ilyen ismerősöm, ha elkezdi az első mondat után közbevágok: "Bocs, semmi közöm hozzá és nem is érdekel." Kész.

az elején megsértődött, most már semmi gondunk egymással, én vagyok az egyetlen akit nem idegesít. nekem el se kezdi.

2011. ápr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
56%

Le kell állítani h ne mondja.És próbálj optimista szemléletűen válaszolni neki.

De amit az előző irt, az is jó, és biztos h sértődés lesz, de magtanuljátok h mit lehet mondani a másiknak.

2011. ápr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Esetleg ha van valami gondolkodni valód a monológ idejére, és figyelmes arcot tudsz vágni, miközben máshol jár az eszed, mindketten jól jártok.
2011. ápr. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Te adod ala a lovat, mivel rakerdezel, hogy mi a baj es utana kerdezgeted.


Hogy lehet elerni az ilyen csaladtagnal valtozast? Sehogy. Kevesebbszer kell vele talalkozni kevesebb idore, igy nem lesz olyan bizalmas a viszonyotok, hogy elsirja a banatat. Mar szoltal neki, nem valtozott, nem is fog.


Amugy en nem csodalom, hogy ferfi az illeto. Rengeteg ferfi csak lelki szemetesladanak hasznal bizonyos embereket es sok ferfi erzelmesebb, mint a nok, csak ok nem mutatjak ki mindenki elott.

2011. ápr. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!