Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Energiavámpír családtaggal...

Energiavámpír családtaggal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Most komolyan... van egy tag a családunkból, aki csak mondja és mondja és még mindig csak mondja... kb ez úgy kezdődik, hogy "rosszul vagyok" arcot vág. Ilyenkor mindig megesik rajta a szívem és megkérdem mi a baja - hátha tudok rajta segíteni!? (lehet itt rontom el)... aztán elkezdi mondani. Amit 5 perc alatt mond azt én kb 2 mondatban is össze tudnám foglalni, de néha annyira megtekeri, hogy a felét elfelejti elmondani és úgy kell kitalálni. Persze ha szóváteszem, hogy oké, most akkor ugorjunk neki még egyszer a dolognak, de legyen eleje és vége is akkor még neki áll feljebb, mert nem figyelek rá. Aztán miután végigmondta és már sarkon fordultam akkor kezdődik újabb tíz perces nyavajgás. De úgy össze tudja kötni a problémáit hogy ilyet még nem láttatok sőt még nem is hallottatok.


Egyszerűen nem értem. Egy csomó mindent meg lehetne azzal oldani, hogy nem nekem, hanem annak mondja el akivel gondja van. Hiába mondom neki, hogy ezt ne nekem mondd el, mert én ezen nem tudok változtatni, hanem mond el xy-nak...de ez sem hatja meg.


Most komolyan: hogyan lehet elérni az ilyen családtagnál, hogy csak a lényeget mondja el és ott és akkor álljon meg. ( tudom hogy a nők olyanok hogy képesek összefüggéseket látni és találni a problémák között, de a poén az hogy jelen esetben férfiről van szó)


Bármilyen ötletet szívesen vennék :)


2011. ápr. 14. 15:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Hát semmit, amihez nincs kedved,

ne csináld, majd csináld akkor ha lesz hozzá kedved.


Vagy most azt várod tőlem, hogy kezdjek a családtagod ellen beszélni csakmert te képtelen vagy eldönteni dolgokat?:)

2011. ápr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Semmit,kerüld el,ha tudod.
2011. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Vagy van még egy ötletem...

Tanítsd meg számítógépezni, és ültesd be a gyakorikérdések. hu oldal elé na itt aztán mondhatja ami a csövön kifér.

2011. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
dehogy is :) Csak mikor vele beszélek, utána teljesen más lesz a hangulatom... szinte lehúúúz.... Kedvelem, de ezt a szokását nem szívlelem. Szeretnék valamilyen megoldást találni a dologra. Itt csak azért kérdeztem meg, hátha valaki tud tanácsot adni ez ügyben...
2011. ápr. 14. 15:49
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Állítólag karba tett kézzel kell előttük állni, és keresztbe rakott lábakkal. / vagy: sarkon fordulni, és otthagyni /
2011. ápr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

köszi 2., 3.


Ez tényleg jó ötlet !

XDDDDDD

2011. ápr. 14. 15:50
 7/14 A kérdező kommentje:
4. köszi, ezt mindenképpen kipróbálom!
2011. ápr. 14. 15:51
 8/14 anonim ***** válasza:
22%
Nálunk anyukám ilyen. Lehet akármilyen jó kedvem, ha elkezdi, pár perc alatt idegbeteg leszek a nyávogásától. És csupa olyan dologra panaszkodik, ami másnak fel sem tűnik, vagy nem okoz problémát.
2011. ápr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

menj át az ezo-szakaszhoz, azok kiokosítanak energiavámpír ügyben egy életre :D


Szerintem csak szfosása van, te meg határozatlan vagy. Rossz párosítás.

2011. ápr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

Ha elkezd nyavalyogni, akkor rá kell kontrázni!


Pl. ártatlan pofával kell kérdezni:

- ha fáj a gyomra - a fejd még nem fáj, mert az lesz a következő - nem érzed még?

- ha mozdulni sem tud - te most már következik a tolókocsi?

... és így tovább, meg egy kicsit viccesen kell elsütni, hogy ne sértődjön meg.


Rá kell vezetni a saját hülyeségeinek nevetséges voltára és kész.

2011. ápr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!