Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az ilyen családt...

Mit csináljak az ilyen családtaggal?

Figyelt kérdés

Az egyik unokatestvérem olyan 300 km-re lakik tőlünk, évente 3-4 alkalommal szokott meglátogatni, és állandóan megpróbálja rám sózni az eladni kívánt dolgait.

De az a fő probléma,hogy interneten keresztül is próbálja rám sózni a dolgait, állandóan győzköd,hogy ezt mennyire megéri,nekem ilyen kedvezményesen adja stb...

Ha ezerszer nem szóltam már neki,hogy nem érdekelnek az eladó dolgai akkor egyszer sem,ha meg mégis érdekel valami (interneten is hirdet)akkor szólok neki.

Ez az egész úgy kezdődött, hogy vásároltam tőle valamit az interneten (nem tudtam hogy ő az) és mikor rájöttünk,hogy jé, Te vagy az?!!na akkor kezdődött minden.


De ha ezt még lehet fokozni, rájöttem,hogy a családi és baráti árai részemre dupla annyi mint egy másik idegen embernek.

Engem duplán lehúz.


Eleinte nem is vettem észre, mert bíztam benne aztán elkezdtem számolni, hogy mennyi volt ez meg az és kiderült,hogy 4-5 ezer forintokkal többeket kér tőlem a megbeszélt árnál.(Eddig 5-6 alkalommal vásároltam tőle, és úgy a 2-3. után vettem észre,hogy milyen kis aljas velem azóta már nem tud úgy lehúzni...)


Egy konkrét eset:


Mivel nagy a távolság köztünk, postán keresztül kapom a csomagokat, miután utaltam neki a pénzt (a vásárolt árut mindig hibátlanul megkapom)

Jelenleg is folyamatban van egy adás-vételünk és összesen 3 dolgot vásároltam tőle (nem szeretném leírni,hogy miket)

Az árakat megbeszéltük


x: 5 ezer forint

y: 5 ezer forint

z: 4 ezer forint


Vagyis 14 ezer forintot utalok neki.Előre szóltam neki,hogy a pénzt nem tudom egyből utalni,ezért megkértem,hogy várjon, de nekem nem annyira fontosak ezek a dolgok amiket vásároltam,csak a későbbiekben lenne rájuk szükségem, szóval miattam ne tartogassa a dolgokat.

Aztán persze folyamatosan bombáz a leveleivel,hogy még van hely a dobozban és nagyon lötyögnek benne a dolgok,szóval ha gondolom még vegyek valamit ad ilyen meg olyan kedvezményt és nem szeretné hogy megsérüljenek a dobozban lévő tárgyak tehát ezért is jó lenne ha vennék hozzá valamit.(Persze nem érdekel, megírtam neki hogy újságpapírral töltse ki az üres helyet hogy ne sérüljön a csomag)

Aztán hogy biztosra menjek megkérdeztem tőle mennyi a végösszeg mire ő: 16 ezer forint és kifizeti a postát, tehát arra nem kell költenem. (Ugye +2 ezer forint, akkor csak is én állom a postát, csak a posta is max 1000 forint)Aztán megírtam neki,hogy előzőleg 14 ezerben egyeztünk meg mire ő "Jajj, igen félre írtam nagyon fáradt vagyok bocsi ,tehát 14 ezer forint, de a postát még sem tudom állni"

(Természetesen azért nem tudja állni a postát mert ugye +2 ezer forinttal tudja állni de anélkül már nem szívesen)


Továbbá rájöttem hogy a "Jóval bolti ár alatt" eladni kívánt termék a bolti ár dupláját képzi,ugyan is 2 ezer forintért láttam a napokban egy ugyan olyan terméket amit 4 ezerért kíván eladni + még a számomra családi kedvezményként hirdetett + összeget is ki kéne fizetnem.


Egy ilyen rokonnal mit tudok csinálni??Nem elég,hogy lehúz még hülyének is néz....ez nagyon zavar engem.Hülye voltam mert megbíztam benne, és most már nem is akarom kifizetni a megbeszélt terméket amit nekem tett félre.

De ha megírom neki,hogy elegem van belőle hogy hülyének néz és hogy lehúz akkor meg egyből írja a szövegeit,hogy ne haragudjak,nem így van, stb...és próbál bűntudatot kelteni bennem,hogy ilyennel mertem megvádolni.

És akkor még a szemébe is kell majd néznem ha látogatóba jön....

Tehát nem akarom lehordani és biztos hogy megpróbál majd bűntudatot kelteni bennem.


U.i: jelenleg is tartó adás-vétellel kapcsolatban még azt is el sütötte ,hogy volt már rá érdeklődő, és ő nem adta oda másnak, csak nekem.

Erre írtam hogy nyugodtan adja oda másnak mert nem tudom mikor tudok utalni,mire ő azt írta hogy már nem érdekli a másik személyt a termék ...

Nem azért de ha félretette nekem akkor miért mutogatja másoknak,akkor eleve nem lehetett rá érdeklődő, mert senki nem tud róla hogy az is van, tehát ezzel is csak arra akart ráébreszteni hogy utaljam a pénzt és legyen bűntudatom hogy csak rám vár...

Arról meg nem is beszélve, hogy mindig meg van szorulva és csak az én utalásom tudja őt kihúzni a pénztelenségből..legalább is ő ezt állítja..magyarul mindent bevet,hogy küldjem már a pénzt és ez is zavar hogy sürget,főleg hogy megmondtam neki, hogy nem fontos nekem, szóval nyugodtan árulja a nekem félrerakott dolgokat és majd ha tudok utalni szólok.


Bocsi hogy ilyen sokat írtam, annyi mindent tudnék még írni.

Köszönöm ha elolvasod és segítesz!


2010. dec. 23. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy már nem érdekel az áru, és igen, biztos vagy benne, adja másnak.
2010. dec. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég agresszív kis kereskedő a rokonod:)! Örülhetsz, hogy rájöttél, másokat könnyebb befolyásolni, és észre sem veszik.

Viszont mivel már korábban lefixáltátok az adásvételt, ő számít a pénzedre, ezért illetlenség lenne visszalépned (persze a jogod attól még meglehet hozzá). Legközelebb azonban már vigyázz, és mielőtt lefixálsz valamit, az ELŐTT nézz körül más frontokon, hogy a vásárolni kívánt cucc mennyibe kerül. És hogy egyáltalán szükséged van-e rá.

2010. dec. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Egyszerűen meg kell írni a személynek h most már te sem vagy vevő a termékére..ne küldje.

Mert ugyebár a magánügyeket nem szabad keverni az üzlettel!=Ne azért vásárold meg, mert családtag..az tényleg hülyeség lenne.

Amúgy úgy is: te is tudod h drágábban adja neked, ő is tudja ezt..az nem sértés ha megírod neki h számolgattál picit, én legalábbis nem hezitálnék

2010. dec. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Te is játszd el, hogy megszorultál, és ha még ezeket a tárgyakat is kifizeted, csődbe mész.
2010. dec. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, hogy enyire lehúz akkor simán ne vegyél tőle s mond a szemébe. A bűntudatot meg tartsa meg magának. FÉnyképezd le ha valahol látod a nála vásárolt tárgyat boltban az árával együtt s azt nyugodtan megmutathatod neki kinyomtatva.
2010. dec. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen nem azért vásárolok tőle mert családtag,hanem tényleg van terméke ami érdekel.(Már több mint 1 éve nyomja nekem a dolgait, 1 év alatt 6 alkalommal vásároltam tőle,szóval nem olyan sokat)

Ezek közül egyszer volt nagyobb tétel,a többi mind kisebb,max 20 ezer forintig.

Egyébként ha megírnám neki,hogy találtam olcsóbban ugyan azt,és nem szeretném megvenni tőle a félretett termékeket az nem illetlenség??(Már majdnem 1 hónapja várja az utalásom,de egyébként nincs érdeklődő a termékeire azért vagyok fontos neki)

2010. dec. 23. 23:29
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább írd meg neki, mert így várja tőled a pénzt, ha meg túl lennél már rajta, lehet, hogy rég leadta volna másnak, és te sem szenvednél emiatt. Jobb hamarabb túlesni rajta. Max. egy kicsit berág, de ez egy 300 km-re lévő embertől én annyira nem venném a szívemre. Ráadásul csomószor már vettél tőle terméket, legyen azzal elégedett.
2010. dec. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szép kis pénzt keresett már rajtad a kedves rokon, elégedjen meg ennyivel. Még a pofáján a bőr is sülhetne a lehúzásokért, de gondolom annál sokkal vastagabb.
2010. dec. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kozold azt, hogy olcsobban sikerult ezeket megvasarolnod pl. s igy nem tartasz ra igenyt a tovabbiakban.
2010. dec. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!