Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már semmiben sem vagyok...

Már semmiben sem vagyok biztos! (? )

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom, hogy melyik témába tartozik, de ide talán több rendes ember jár fel...

Az a helyzet, hogy nagyon bizonytalan vagyok mindenben. 18 éves vagyok, és most fogok érettségizni. Ez már alapvetően sok stresszel jár, a tanárok folyton rengeteg feladattal látnak el, és ráadásul két hét múlva el fogom veszíteni az osztálytársaimat is. Nagyon jó osztályközösségünk van, ezért ezt nagyon sajnálom. Aztán ott vannak a barátnőim, akik minden titkukat nekem mondják el, és sokszor egymást szidják nekem, és megkérnek, hogy ne mondjam el senkinek. Én nem mondom el, de lassan már nem tudom, hogy kinek mit nem szabad elmondani, ezért folyton feszélyezve érzem magam, mert mindíg végig kell gondolni, hogy ki miről tudhat. Ez nagyon kifáraszt. Ráadásul nemrég jöttem össze életem nagy szerelmével, akire sokat vártam, hogy végre együtt lehessünk, és habár mondogatja nekem is, meg a közös ismerőseinknek is, hogy nagyon szeret, én mégis néha úgy érzem, hogy ez nem teljesen igaz. Nemrég vesztettem el vele a szüzességemet, és azután szorosabbra fűződött a viszonyunk, de csak egy példa: elfelejtette a hófordulónkat, ami nem nagy gáz, mert megbocsájtom, de úgy intézi az életét, hogy aznap nem is találkozunk... Inkább elmegy a haverjaihoz, akikkel egész nap együtt van a suliban, minthogy átjönne hozzám akár csak egy órára. Az az indok, hogy tanulnia kell. Csak nem értem, hogy akkor a haverok miért férnek bele, és én miért nem.

Nincs senki, akihez fordulhatnék a problémáimmal, a szüleimnek ezeket nem is mondom el, mert sosincsenek itthon, és folyton egymást marják, van olyan nap, hogy alig beszélünk.

Szerintetek hogy lehet ezen változtatni? Ha már csak egy problémára írsz megoldást, nagyon hálás leszek, sőt, ha végigolvastad, már akkor is.

Köszönöm


2011. ápr. 12. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a srác nem szerelmes beléd...

Ha szeretne, akkor törekedne arra, hogy szakítson rád időt.

2011. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nehéz értelmes tanácsot adni, mert elég összetett a probléma. Első olvasásra nekem úgy tűnik, hogy talán a sok idegesség miatt nem vagy biztos a barátod érzelmeiben...

A barátnőid pedig...hát...az ilyen "beszélek a háta mögött de ne mond el" tipusú bnők nem sokat érnek...ugyan úgy kibeszélhetnek téged is, ahogy mást is...emiatt próbálj meg ne idegeskedni...az emberek nagy része ilyen...Inkább koncentrálj a barátodra, és ha bármi gond van, a legkisebb is, beszéld meg vele. Most a kapcsolat elején kell tisztázni, ki mit vár a másiktól, stb, nem később, mikor már teljesen kialakul a dolog, és nem lehet változtatni.

2011. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A sulis problémák megoldódnak, ha egy kicsit lazábban fogod fel a dolgokat. Mondd meg a barátaidnak, hogy ne mondjanak el túl bizalmas dolgokat, mert már összezavarodsz.

Te tudod mit érzel, mi csak válaszolunk. De szerintem nem életed nagy szerelmével találkoztál. Nem azért, mert fiatal vagy, hanem azért, mert inkább van a haverjaival mint veled. Ez azért elég furcsa. A hóforduló elfelejtése nem róható fel. De az, hogy a tanulásra fog mindent, de inkább van a haverjaival, mint veled, az igen.

A szüleiddel meg ülj le beszélgetni, hogy legalább miattad ne veszekedjenek. Mondd el nekik, hogy ez rosszul esik Neked.

2011. ápr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ezen már én is elgondolkoztam, hogy vajon tényleg megérte-e várnom olyan sokat a páromra, de eddig úgy éreztem, hogy igen. Igazából ez keserít el a legjobban, hogy eddig ő ott volt nekem, mint egy biztos pont, egy támasz, akire minden esetben számíthatok. De mostanában így viselkedik, és ez elbizonytalanít. Ha egyszer végre sikerül kettesben maradnom vele, megpróbálom megbeszélni a dolgokat.

Még egyszer köszönöm, kicsit megnyugodtam :)

2011. ápr. 12. 15:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben jártam ennyi idősen a sulit meg a barátnőket illetőleg. Mikor már betelt a pohár, elterveztem, hogy az összes barátnőmnek, megmondom amit gondolok. Ha oda jöttek "panaszkodni" akkor mondtam neki, hogy ha bajod van a másikkal akkor beszéljétek meg, mert már nekem eléggé kínos ez a dolog. Úgy veszem ki a mondataidból, hogy te vagy mindenki lelki szemetesládája, csak az a gond, hogy téged nem hallgat meg senki. Én is így voltam ezzel, és én elmondtam a barátnőimnek, hogy nem bírom már, hogy ők csak saját magukkal törődnek, ha ér nekik valamit a barátságom akkor engem is halgassanak végig. Ezután kb 1 hétig nem beszéltem velük, haragudtak rám, a következő héten ők jöttek oda, hogy mizu velem stb. A barátod meg szerintem nem érdemel meg téged. Kérdezd meg tőle, hogy a barátaira miért ér rá, mikor neked azt mondta hogy tanulni akar? Egyébként nem egy ilyen pasi mászkál, ha ő nem jön be, még bőven van időd újat, jobbat keresni. És ne aggódj, a hónapforduló elfelejtésénél lesznek még döcögősebb dolgok is a kapcsolatotokban, ha együtt maradtok. Az első pár hónapban én is mondogattam a páromnak hogy boldog hónap fordulót, ő meg csak mosolygott, de ő már a 2. hónapra nem is emlékezett. Mi az évet ünnepeljük, júli 11-én leszünk 5 évesek. Sok sikert a most induló életedhez, csak ügyesen!

üdv. Viki 21/L

2011. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó válaszoló. Velem is ugyanez a helyzet a barátnőket illetően. A párommal meg nem az a probléma, hogy elfelejti a hónapfordulót, azt ahogy írtam elnézem, mert megértem, hogy elfoglalt stb, az nem is zavar. Csak a többi. De a segítségetekkel könnyebb.

Viki: Sok boldogságot Nektek, és remélem még nagyon sokáig együtt maradtok! :)

2011. ápr. 12. 20:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, mindenki lelkiszemetese, szerencsére én találtam EGY olyan igazi barátnőt, akinek minden elmondhatok, így sokkal könnyebb. Na meg nálam a párkapcsolatomban is mindenki oké. Egyébként nem szoktam ilyet csinálni, de ha gondolod, beszélhetünk, és akkor valakinek, aki kívülálló "leadhatod" a titkaid, vagy bármit. Vagy kereshetsz egy új barátot is, aki mondjuk teljesen kívülálló ember, és nem ismeri azokat akikről szó van, vagy megbízol benne nagyon.

Nemtudom mióta vagytok együtt a barátoddal, de a hónapfordulók nem olyan nagy dolgok, mi még a félévet sem ünnepeltük meg, megbeszéltük, hogy majd ha már egy évesek leszünk.

Nekem 3 hét kellett, hogy igazán beleszeressek a páromba, lehet a te barátod is ilyen. Ne lógj rajta mindig, várd ki, míg ő igényli a társaságod. Remélem minden oké lesz az érettségi után már nem lesz annyi stressz, minden könnyebb lesz szerintem.

Sok sikert!

17L

2011. ápr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Ma találkoztam a párommal, és megbeszéltük, úgyhogy legalább vele minden rendben. Néha nekem is meg kell értenem, hogy nem csak én vagyok az életében, hanem a barátai is fontosak.
2011. ápr. 13. 15:04
 9/9 A kérdező kommentje:
És utolsó: Szívesen megismernélek, mert ha tényleg olyan vagy, mint én, akkor jó lenne veled megbeszélni a dolgokat. Nem tudok neked privátot írni, de ha még nem gondoltad meg magad, akkor te írhatsz nekem :)
2011. ápr. 13. 15:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!