Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vilagositsuk fel a mai...

Hogyan vilagositsuk fel a mai gyerekeket?

Figyelt kérdés

Egyik munkatarsnom megkert h beszeljek a fiaval mert mar 14 eves, es hat tudnia kell mindent. En elvalaltam de fogalmam sincs h mit mondjak neki mert engemet sem vilagositott fel senki.


ti mit mondanatok neki.


2011. ápr. 12. 09:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ülj le és beszélgess vele. Ne a felvilágosítás legyen a cél, hanem egy jó beszélgetés. Akkor a beszélgetés kereteiben elmondhatod, amit szeretnél. De ne lepődj meg, ha ő világosít fel téged. és akkor se ha oltári nagy hülyeségekkel áll elő.
2011. ápr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek. Beszélj a felelősségről,védekezésről, a lehetséges betegségekről,a nőkkel szembeni jó magatartásról.
2011. ápr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek a gyerekek a technikai részt már tudják. Talán a védekezést is. A felelősségről, tisztességről stb. kellene nekik beszélni. (utóbbit ne ezzel a szóval, hanem másként megfogalmazva)
2011. ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Enegm annó nem világosítottak fel,talán épp ezért nem olyan beszédes a kapcsolatunk.Igaz én lány vagyok,de nekem annó amikor anyu észrevette h. véres a bugyim(12 évesen),én halálra voltam rémülve h. vajon mi bajom lehet.Ő annyit csinált h.a kezembe nyomott egy könyvet és kész,persze közölte ha van kérdésem válaszolok,de nem kérdeztem semmit(pedig akkoriban még nem volt internet).

Szerintem is elöször hétköznapi dolgokról beszéljetek, h. van e már barátnője, hogy áll a szexel és aztán bele a mélyébe, na meg te is mondhatsz pár történetet h. ne legyen olyan feszült a hangulat.

2011. ápr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az oldalt olvasgatva pl. úgy 4 éve talán még lett volna mit felvilágosítani rajta....
2011. ápr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A felvilágosítással szerintem is elcsúsztatok pár évet. Ha volt net hozzáférése akkor nem nagyon tudtok újat mondani neki. Engem se világosítottak fel soha...
2011. ápr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Kapcsold be neki az RTL Clubot.
2011. ápr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem,hogy szüksége lenne (már) felvilágosításra :D
2011. júl. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Először is ha számodra kellemetlen akkor ne te csináld. A szexről szenvtelenül a legjobb felvilágosítani bárkit is. Először érdemes megkérdezni mit tud a szexről. Ha semmit se tud elmondod (ne a szerelem-házasság szavakkal magyarázd el, mert ugye a szexnek ehhez nem mindig van köze és nem következik egyik a másikból, tehát az a béna duma hogy ha majd nagyon szeretsz egy lányt és ő is téged nem éppen hatékony). Ha valamivel kapcsolatban téved akkor kijavítod, hogy nem ez nem így hanem úgy van. Utána megkérdezed mit tud a biztonságos szexről. Szintén javítod, ha valamit rosszul tud, és elmondod, hogy az ő korában érdemes magánál hordani egy-egy óvszert, mert sose lehet tudni, mikor indulnak meg az ösztönök. Fontos a fiúnak tudni, hogy a szexnek nem csak a terhesség az egyetlen "kellemetlen" következménye. Még az is hasznos infó, hogy azért ne feküdjön le senkivel mert a haveroknak már megvolt egy csaj. Ez nem verseny ez két emberre tartozik és az ő vonzalmuk határozza meg és nem trófeagyűjtő játék a haverokkal.
2011. júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon más mostmár az élet. Leültem a fiammal beszélni erről amikor 12éves volt, hát többet tudott mint én eléggé meglepődtem hogy honnan tudja hogy mi-mi azt is elmondta hogy utálja ha a felnőttek azt hiszik semmit nem tudnak. Hát énis ezt hittem de tévedtem. Nehogymár azthiggyük hogy a serdülőkorban lévők semmitsem tudnak
2011. júl. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!