Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem magam ekkora...

Miért érzem magam ekkora szerencsétlenségnek? Valóban az lennék? :' (

Figyelt kérdés

Szóval nem is tudom hol kezdjem.... annyira elegem van már mindenből... most legfőképpen az iskolából...11.es vagyok 4,4es átlagom van... de annyira zavar hogy ha beleadok mindent a tanulásba és mégis rosszabb jegyet kapok mint aki kb. fél órát tanul... én meg napi 2-3 órát... és szakközépbe járok...főleg az angollal vannak problémáim -.- nem vagyok valami nagy zseni belőle... otthoni szorgalmamnak köszönhetem h 4es vagyok...de mostanába egyre rosszabb jegyeket szerzek.... félek h nem fognak majd felvenni felsőoktatásba...(fizetősre biztos nem, mert nem állunk úgy anyagilag)... szóval... már kezdem feladni minden reményem:'(...nyelvvizsga kilőve mert ahhoz hülye vagyok... szóval pluszpont biztos nem lesz...és így hogy már az év végi 4es és veszélyben van...

így ... semmi értelme az életemnek... most én vagyok ekkora szerencsétlen...vagy szerintem ezt tényleg megérdemlem....


2011. ápr. 11. 21:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A 4,4es átlag nagyon szép eredmény! Nehogy egy percig is azt hidd, hogy buta vagy. Adok pár tanácsot, amiket ha betartasz egyből jobban fog menni minden.

1. Először is a hozzáállásodon kell változtatnod! Ne mondj semmi ilyesmit, hogy hülye vagy a nyelvvizsgához! Nyelveket tanulni közel sem annyira nehéz, mint most gondolod. Tudsz beszélni? Tudsz írni? Megérted, amit olvasol és amit hallasz? Naná! Ennyi az angol is, csak más szavakkal és nyelvtannal. Nagyon fontos lenne, hogy lazábbra vedd a dolgokat. Ez nem azt jelenti, hogy hanyagolod a tanulást, egyszerűen csak állj úgy hozzá, hogy minden dolgozatnál, hogy ez neked simán menni fog és 5öst érdemelsz! Ha kimész felelni, vedd lazára! Ez megint csak nem azt jelenti, hogy flegma vagy a tanárral, de légy határozott, sugározz önbizalmat! Még akkor is ha nem tanultál olyan sokat! Biztos, hogy már minden fontos tantárgyból tudsz annyit, hogy jól átlásd az összefüggéseket és biztos, hogy nagyon sok dolog rád ragadt a tanórán mikor leadta a tanár az anyagot. Néha már ez is elég a jó jegyhez! Csak légy magabiztos!

2. Az előadásmód nagyon fontos. Beszélj szépen, használd a szakszavakat! Ettől okosnak tűnsz majd!

3. Rizsázz! Egy dolgot mondj el sokféleképpen, említs meg több helyen is másképp! Ez nem egyenlő azzal, hogy valamit kétszer elmondasz. Inkább olyan, mintha visszautalnál az előzőekben elmondottakra, koherens lesz a szöveged. Arról nem is beszélve, hogy úgy tűnik majd, mintha rengeteget beszéltél volna és nagyon sokat tudnál.

Ezek termesztésen írásban is alkalmazhatóak.

4. Az angol nagyon jó tantárgy!:D Csak rá kell jönnöd, hogy hogy teheted élvezetessé és az lesz az egyik kedvenced!

pl. a kedvenc sorozatod új részei először biztos, hogy angolul jelennek meg, ahogy a legújabb filmek is. Töltsd le őket (pl. www.piratebay.org) és kezd el nézni felirat nélkül angolul. Először csak egy-két szót értesz majd meg. DE! nem baj. Eljön majd hirtelen egy választóvonal, amikor egyszer csak azt veszed észre, hogy már összeáll a fejedben amiket mondanak. Először magad is meglepődsz majd, hogy már lassan mindent értesz. Ez elképesztően felbátorít majd téged!

Aztán ott vannak a szótanuló kártyák. Pepecs, de megéri. nagyon hasznosak!

A kedvenc könyveidet is újraolvashatod angolul.

A levélíráshoz az én egyik vicces játékomat akkor használtam mikor szerelmes voltam nagyon vkibe. Pl. a panasz levélben minden formai követelménynek megfelelően, felhasználva az ilyenkor használatos kifejezéseket elpanaszoltam neki, hogy mennyire jól néz ki és hogy felháborítóan helyes pasi.:D Iszonyat nevetséges levél lett, végigröhögtem amíg írtam és utána a barátnőm is jó nevetett rajta, mikor megmutattam neki. Aztán pl. állásra jelentkező levélnél jelentkezhetsz a barátnőjének.:D Információkérő levélnél pedig szintén érdeklődhetsz arról, hogy hogy lehet ennyire helyes és mikor randizna veled. Ezeket persze nem kell elküldeni a fiúnak. xD

Te is kitalálhatsz ilyesmiket, és meglátod, sokkal jobban fog menni az angol.

Az élet hozzáállás kérése is! Formálhatod a sorsod! menni fog!

végezetól ajánlom neked A titok, Éld az életed, vagy a Mi a fenét tudunk a világról? című filmeket, könyveket. És az Agykontroll is nagyon izgi és hasznos.

2011. ápr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szertinte jobb ha angol felirattal nezed az angol filmeket, legalabbis eleinte. Meg az is jo ha angol dalszoveget megtanulod, persze azert elotte forditsd le hogy ertsed is
2011. ápr. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
szia hát én 2-3 as tanuló vagyok,mind össze azért mert nem érdekelnek a tantárgyak,csak az informatika és az angol. Angol azért is megy jól mert 24órából 15órát biztos zenét hallgatok, nézegetek stb. Mindig benyomom a dalszövegét és úgy nézem, éneklem..Amien szót nem értek a szövegből,azt lefordítom google.hu és ott a fordítás. + Sorozatot én is úgy néztem h angol felirat, először azt mondtam wtf,aztán hoppá még is megy ez.. a szavakat próbáld először tanulni és utána nagyjából össze áll a kép.... én irigyellek, mert a matek mindig épp hogy 2es lett évvégére...
2011. ápr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindegyikőtöknek :) és igen amit a legjobban kell hogy megváltoztassak az a hozzáállásom =/
2011. ápr. 12. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!