Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek anyámmal meg a...

Mit tegyek anyámmal meg a húgommal? Így tuti nem fog sikerülni!

Figyelt kérdés

Már kb 2 hónapja elkezdtem tanulni az érettségire, de úgy érzem nem tudok semmit.Általában délután 3-kor érek haza suliból, akkor 1 óra pihi, és kezdek tanulni.Az a baj, hogy a húgomat anya fél 5-re kb hazahozza a suliból, és amilyen lusta meg igénytelen-8 éves- folyton, minden percben veszekszik vele.Zeng a ház, én meg nem tudok tanulni.Próbáltam már hogy elmegyek a könyvtárba, de ott meg a sok hülye gyerek rohangál...nem látok megoldást, és így szerintem be se kell mennem érettségizni...

L18


2011. ápr. 11. 19:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugodj meg, simán menni fog az érettségi.

Mindenképp vegyél egy pár füldugót, a gyógyszertárakban kb. 100 Ft-ért lehet kapni, engem az segített át az érettségin (kollégista voltam, hatan egy szobában... brr!).

A könyvtárban hova ültél? Mindenhol (kivéve persze a gyerekkönyvtárakban :)) van olvasóterem, ahol nyugodtan lehetsz. Ha valaki zajong, akkor meg szólj a könyvtárosnak, ő le fogja őket állítani.


Egyébként ha az elmúlt négy évben tanultál, akkor az írásbeli gond nélkül fog menni. A szóbelire tényleg nem árt ismételni, viszont arra kapsz egy csomó szünetet, amikor tudsz tanulni úgy, hogy tesód és anyukád sincs otthon.

2011. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!:)


Reméljük a németországi érettségi hasonló szinten van mint a magyar;)

2011. ápr. 11. 20:00
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem anyudat is meg lehet érteni, meg egy 8 évestől senki ne várja hogy csöndben legyen.Persze nem ellened vagyok, ugyan én még csak 10-es vagyok, de átérzem a helyzeted.Szerintem is füldugó vagy menj könyvtárba, esetleg a suli, barátok, nagyszülők, rokonok.
2011. ápr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Oh...hát azt nem mondtad, hogy nem itthon érettségizel.Így viszont abban reménykedj, hogy ne olyan szinten legyen...
2011. ápr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
89%

Mondok valamit. Nem jó ahogy én csináltam, de összejött. Figyeltem órákon, ilyenkor mindig az érettségi feladatokkal tukmálnak. Házit megírtam, figyeltem arra, hogy ne mechanikusan írjam, értsem is azt, amit csinálok. Plusz nem dolgoztam ki semmit. Megkaptuk felsőbb évfolyamosoktól kidolgozva, meg letöltöttük netről (bár ott sok a hülyeség). Otthon vagy az öcsém ordított, vagy a TV, hifi.. Én az előző 2 napban átfutottam a dolgokat úgy nagyjából, amire szükség lehet. Általában több tételhez elég egy bizonyos ismeret adott tantárgyból. Meg jól tudok rizsázni is. :) Szóval hajnali kettőig tanultam, közben néztem valami svéd hippi filmet és csodák csodája, nem a film ragadt meg, hanem az amit tanultam. Ideges is voltam, azért nem bírtam elaludni, + hasmenés az ideg miatt. Matek 2-es (sosem voltam jobb), töri 4-es, föci4-es, ezen kívül angol, magyar irodalom + nyelvtan dicséretes 5-ös lett. Ha ti is olyan gagyi érettségit kaptok, mint az ismerősöm, akkor még könnyebb! Kitartás! Biztosan sikerülni fog! :)


Üdv: 23/L

2011. ápr. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%

Nekem ennek a duplája jutott,öcsém 5 éves volt,anyám meg kitalálta márciusban hogy a házhoz kell épiteni még 50 négyzetmétert...kitartott júliusig...reggel 6tól este 8ig a keverő zaját hallgattam meg a munkásokat,este meg öcsém üvöltött


áprilisra tudtam tanulni zenével a fülemen...



amiből kellett 5-öst irtam,feleltem

2011. ápr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

szia!

nekem az a tanácsom hogy ne parázz annyira rá az érettségire, mert igy feszültebb vagy és olyan dolgok amik egyébként nem zavarnának így most kikészítenek. én tavaly érettségiztem egy kéttannyelvűben de én alig készültem valamit mert az irásbelire a legtöbb tantárgyból már órákon felkészültünk amire meg nem annál a tételkidolgozás közben már megtanultuk, a szóbeli meg 4napot készültem minden napra 50oldal és mielőtt leoltanátok egy 3asom volt többi 4 és 5 plusz 2nyelvvizsga szóval csak lazán mert ha ennyit idegeskedsz ezért fogod elrontani...

2011. ápr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!