Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek anyámmal meg a...

Mit tegyek anyámmal meg a húgommal? Így tuti nem fog sikerülni!

Figyelt kérdés

Már kb 2 hónapja elkezdtem tanulni az érettségire, de úgy érzem nem tudok semmit.Általában délután 3-kor érek haza suliból, akkor 1 óra pihi, és kezdek tanulni.Az a baj, hogy a húgomat anya fél 5-re kb hazahozza a suliból, és amilyen lusta meg igénytelen-8 éves- folyton, minden percben veszekszik vele.Zeng a ház, én meg nem tudok tanulni.Próbáltam már hogy elmegyek a könyvtárba, de ott meg a sok hülye gyerek rohangál...nem látok megoldást, és így szerintem be se kell mennem érettségizni...

L18


2011. ápr. 11. 19:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Megértem e helyzeted, ez nagyon sz*r...:( Menj ki az udvarra, és csináld úgy, hogy ne terelje el a figyelmedet a kint lét:) Vagy ne a suli könyvtárába menj el, hanem a városiba, bár ott szentem cink. Nálatok nincs olyan hogy tanulószoiba?
2011. ápr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is ez volt, sőt van, hogy vizsga előtti nap (egyetemre járok már), a fél család összeveszik velem. Abszolút nincsenek tekintettel... :( Sajnos az egyetlen módszer, ha hozzászoksz ahhoz, hogy zajban tanulsz, meg kell tanulni kikapcsolni a külső hatásokat. Vagy esetleg egy határozott leosztás a családodnak, hogy maradjanak csendben... talán megértik. :)
2011. ápr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Szija. Jön a jóidő ülj ki egy parkba, vagy ha pesti vagy akkor M. sziget. Esetleg a sulidban ha tudsz maradni leülsz ott egy padra és tanulsz.
2011. ápr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
68%
Nem vagy valamelyik tanárral olyan jó viszonyba akinek elmondva a problémádat mondjuk adna egy teremkulcsot, és délutánonként a suliba maradsz? Vagy legalább a nagyobb dogákra felkészülhess ott?
2011. ápr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi miatt ne aggódj, tényleg nem nagy cucc. (Nálunk még azokat is átrugdalták, akik minden évben pótvizsgáztak - akik pedig kicsit is készültek, a hármas minimum megvolt...Mivel te régóta készülsz, így tuti menni fog.)

A tesóddal nem tudsz szerintem csinálni semmit. Ha tudsz zenével tanulni, akkor rakd be a fülest, ha nem akkor próbáld meg a füldugót. Esetleg menj át nagyszüleidhez tanulni hétvégente, vagy péntek - szombat éjjel kicsit tovább fent maradsz tanulni.

Ha semmi sem segít, akkor fizesd le tesódat, hogy pl. ha kitakarítja a szobáját, akkor adsz neki egy tábla csokit...Így tesód is csendben lesz, anyukád meg nem kiabál vele...Na jó, ez furcsa ötlet, de nekem is van kistesóm, tudom milyen...

19/l

2011. ápr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, sajnos emeletesben lakunk, úgyhogy a kert nem igazán jön össze, meg nem akarok lemenni a lent játszó gyerekek közé a játszótérre, az van csak itt közel.

Minden esetre anya 8-kor szokta lefektetni a húgomat, azután szoktam tanulni de az a 2 óra(10-kor már igyekszem aludni) arra elég, hogy fel tudjak készülni másnapra...

Utálom ezt, már nagyon.Az előbb kértem anyát hogy legyen halkabb, és hogy mikor fekteti le a húgomat, erre le lett üvöltve a feje, hogy ha már el van nyomva itthon-khm...- akkor már ne tagadjuk meg tőle hogy ordibáljon, és hogy miért nem fektetem le én a húgomat...hát kössz...>.<


Egyetemista: Kitartás!

2011. ápr. 11. 19:49
 7/17 elistvan ***** válasza:
65%
Anno mikor fősulis voltam és albérletben laktam én éjszaka csináltam illetve este 10 után a dolgaimat mert akkor nem volt nyüzsi akkor mentek el szórakozni 10-01-óra közt bőven megcsináltam amit kellett.
2011. ápr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az első legjobb megoldás az lenne, ha hozzászoknál, és ki tudnád zárni a külső zajokat. Megértelek, hogy nehéz lehet, de azért az egész család meg se mukkanjon?

Anno a vonaton nem tudtam olvasni, mert zavart minden egyes szösszenés, majd évek után ma már még ha mellettem beszélgetnek sem zavar, annyira bele tudok merülni, és ki tudom zárni a zavaró dolgokat..

A másik megoldás pedig tényleg a parkok, az udvar vagy a városi könyvtár.

2011. ápr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
76%
2 hónapja?:O:O Bár ez attól függ, hogy ki mennyire tudja, érti a tantárgyakat. Szerencsére nekem nem annyira cinkes a helyzet, ezért én még 1 szót se tanultam. Na, de a témára visszatérve...Nem tudsz elmenni valami baráthoz, nagyszülőhöz?
2011. ápr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem is ez a problémám. még én sem találtam megoldást :S
2011. ápr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!